Feedback Fermier Expres - reciclarea arborilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 23 Aug 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

  1. Îmi place

    192 vot(uri)
    77,1%
  2. Mi-e indiferent

    15 vot(uri)
    6,0%
  3. Nu-mi place

    42 vot(uri)
    16,9%
  1. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Multumesc frumos Cruella :)
     
  2. mariavictor

    mariavictor Începător forum

    Eu am dat de doua ori trenului pomi, dar nu gasesc puietii misteriosi. Ma puteti ajuta? Multumesc. Salutare!
     
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Caută bine in cele două inventare (insulă, fermă), Se numesc Arbori misterioși. Nu apar pe prima pagină.
     
    matusam, ioanagirl94, trancesound și alți 6 apreciază asta.
  4. mariavictor

    mariavictor Începător forum

    am cautat de am albit ; nu sunt
     
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Incearcă un refresh, o relogare. Trebuie să apară.
     
    matusam, ioanagirl94, trancesound și alți 5 apreciază asta.
  6. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Buna seara eu pana acum am luat 7 pomi misteriosi si toti 7 sunt pe insula. Trebuie sa fac ceva special sa primesc si pentru ferma? Sau e aleatoriu?
     
  7. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Da click pe (i) si vezi ce "aleatoriu" ofera fiecare .

    Completare(Agathon): trebuie sa selectezi un "misterios" pentru insula. Primii trei sunt pentru ferma, ultimii 3 sunt pentru insula.
    Iti recomand sa recitesti cu atentie tutorialul.
    :)
     
  8. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Am făcut multe încercări (vreo 40), dar nu reușesc nicicum să iau salcia căprească, palmierul salak, arborele kon-tiki și curmalul chinezesc... am plătit și cu mamudele...există vreo ”rețetă” magică??
     
  9. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Si eu am facut o serie de incercari la foc continuu, cu mamudele, pe urma doar conform cu mersul trenului si am reusit pe insula 3 din 4 pomi noi (palmier salak, Kon-Tiki si Yang mei), iar pe continent salcie capreasca si pom argintiu. Cred ca singura reteta magica este norocul fiecaruia si perseverenta. Ma gandesc ca, de fapt, nu pierd nimic: incarc xl-uri din inventar si fie obtin xxl -uri (oricare e bun xD), fie material pentru trenulet. Daca nu obtin toti pomii noi am sa cumpar fructele de la piata, sau am sa incerc un schimb echitabil la D&C ;)
    Noroc chior ne doresc! xD
     
  10. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Mulțam fain, și ție îți doresc baftă!
     
  11. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Arborele Kon-Tiki ofera Totem kon-tiki. Adapostul de totemuri Tiki ofera totem Tiki. Intrebare: e acelasi sau nu?
     
  12. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Nu, nu este acelasi, "kon"-ul este diferenta !
     
    ioanagirl94, trancesound, misu_mama și alți 9 apreciază asta.
  13. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Multe noutati...atat de multe ca te pierzi in denumiri .
     
  14. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Sunt foarte multumit, am obtinut pomi noi de care nici nu auzisem; nucsoara, salak, fagul lui Magellan, arbore argintiu, mesteacan. Mai incerc pana golesc inventarul de pomi. Multa bafta! de pomi
     
  15. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Deci arborii xxl primiti daca ii stergem sau mutam dupa un teren pe altul ii pierdem? Ramanem cu arborele de baza ? Bine am inteles ?
     
  16. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    nikolae28 a spus:
    Toți arborii XXL câștigați vor primi și versiunea de bază la demolarea lor de pe teren.​
     
  17. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Multumesc pentru raspuns, ma gandeam si eu dar nu strica sa am un raspuns oficial de la cei care cunosc cel mai bine jocul.
     
  18. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Am luat cate 10 pomisori ,varianta de bronz din care am primit 2 mesteacan xxl ,fagul lui Magellon restul de pomisori sunt xxl
    si pe insula am primit palmier salak 2 si la fel restul xxl ...sunt extrem de multumita ...reciclam in continuare ;)
     
    Modificat ultima dată: 26 Aug 2017
  19. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Nu vor deloc sa-mi vina arbore de Tisa,arbore argintiu si curmal chinezesc.. :(((

    In rest,pot spune ca sunt multumita.
    Mai incerc,poate apar si la mine pomisorii lipsa :)
     
  20. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    am reuşit să iau toţi pomişorii noi şi pe pajişte şi în insulă, mai mult m-am ales şi cu MESTEACĂN şi NUCŞOR care îmi lipseau + multe XXL
     
    ioanagirl94, trancesound, misu_mama și alți 6 apreciază asta.