Feedback Fermier Expres - reciclarea arborilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 23 Aug 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

  1. Îmi place

    192 vot(uri)
    77,1%
  2. Mi-e indiferent

    15 vot(uri)
    6,0%
  3. Nu-mi place

    42 vot(uri)
    16,9%
  1. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Mie trenuletul mi-a adus:
    insula: 1 curmal chinezesc, arborele yangmei, arborele kon-tiki, palmier salak, nucsor XXL (nu aveam), durian XXL
    ferma: salcie capreasca, 2 bladdernut XXL (nu aveam), mesteacan XXL (nu aveam), matase persan XXL, brad XXL
    Din pacate pe ferma am primit doar 1 pom din editia de acum, dar am obtinut alti 2 care nu-i aveam, dar e foarte, foarte bine. Ma opresc aici.
    Bafta celor care se mai plimba cu trenuletul!
     
  2. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Mie trenuletul mi-a adus toti arborii noi continentali si doar yangmei pe insula. Am mai primit nucsor si mesteacan (nu-i aveam) si multe XXL-uri. Reciclez de-acum doar pentru arborii tropicali, este timp suficient sa-mi ajunga in gara si un transport de salak si curmal chinezesc. Mult noroc si voua, sa va rasara ceea ce va doriti!
     
  3. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    În momentul de față am următoarele rezultate-
    14 arbori misterioși de argint- 2 Păr Beurre D Anjou xxl, 1 Brad xxl, 4 Salcie căprească, 1 Mesteacăn xxl, 2 Tisă, 1 Arbore Bladdernut xxl, 1 Sequoia xxl, 1 Fagul lui Magellon, 1 Arbore de mătase persan.
    Și din 2 arbori misterioși de aur- 1 Arbore argintiu, 1 Arbore de mătase persan xxl.
    Sunt foarte mulțumit de acest event și mult noroc în continuare celor care încă nu au toți pomii deja și nu numai.
     
    ioanagirl94, trancesound, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  4. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am stat cateva zile la gara si acum ma pregatesc sa plec acasa ,am multi pomi de plantat.
    Pe ferma
    Fagul lui Magellan--5
    Salcie căprească--1
    Tisă--3
    Mesteacan XXL--4 imi lipsea.
    Arbore Bladdernut XXL--5
    Sequoia XXL--6

    Si pe insula
    Palmier Salak--1
    Curmal chinezesc--3
    Arbore yangmei--2
    Arbore Kon-Tiki--1
    Nucșor XXL--4-imi lipsea-
    Arbore de smirnă XXL--4
    si foarte multi altii.
    Din cei 8 pomisori am reusit sa am 7.
    Imi lipseste--Arborele argintiu--poate cu putin noroc din cele 2 ghivecele isi va face aparitia.
    Felicitari BP.
    Felicitari tuturor si mult noroc in continuare,un sfarsit de weekend minunat.


     
  5. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    Am reusit pana la urma sa iau toti pomii necesari eventurilor aparute. Mai am vreo 30 la "copt"- voi vedea ce-o sa mi iasa si din ei.
    Bafta tuturor!
     
    ioanagirl94, trancesound, Adana71 și alți 14 apreciază asta.
  6. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    am reusit sa iau cate 3-4,chiar 5 exemplare din fiecare pom nou,mai putin arborele argintiu...mai am 10 pomi la copt,sper sa iasa macar 1 pt ca nu mai am ce recicla :eek:
     
    ioanagirl94, trancesound, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  7. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    La misiunea Regele junglei se ofera ca recompensa un pom argintiu, de acolo cred ca il iau si eu, ca nu vrea sa apara si nici tisa.
     
    Modificat ultima dată: 28 Aug 2017
    ioanagirl94, trancesound, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  8. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Ce veste buna,:D,cu toate ca eu am facut cateva sarcini,dar la recompense sincer nu m-am uitat,ma uit in momentul cand fac sarcina..Deci am toti pomii cei noi...asa ca trenuletul se retrage in depou pentru o revizie,ii scartie rotile dupa 80 de curse saracutul de el sa dezmembrat,mecanicului ii dau concediu si o prima de vacanta ,,merita.
    Felicitari BP...
     
    Modificat ultima dată: 27 Aug 2017
    ioanagirl94, trancesound, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  9. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Celebrul meu noroc a lovit din nou xD
    Pe insula am reusit sa iau toti pomii cei noi (2 palmieri salak, 2 yangmei, 1 curmal chinezesc, 1 kon tiki), dar in luminis nu am realizat decat 3 salcii capresti (o sa ne cam incurcam in salcii negre, plangatoare, capresti o_O) si 2 argintii; tisa si fagul lui Magellan nu au vrut si pace. Pe de alta parte, am primit belsug de xxl-uri rare (mesteceni, mangrove, nucsori, santal, bladdernut, acacia...), asa ca nu pot fi decat multumita. Plus ca am mai dereticat prin inventar :D
    Frumos, mi-a placut!
     
  10. andre4u85

    andre4u85 De-al casei

    Trenuletul mi-a adus pe insula palmier Salak si Nucsor XXL, iar pe ferma Fagul lui Magellan,Tisa,Mesteacan XXL si Bladdernut XXL si multe alte XXL-uri
    Inca mai sper sa am noroc de pomisorii cei noi daca nu astept urmatorul DC
     
  11. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Mai sunt doar 5 ore (asta inseamna 5 transporturi) si elefantelul-conductor inca nu mi-a adus palmier Salak si Curmal chinezesc. Am emotii!!!
     
  12. cristel.d

    cristel.d Scriitor în devenire

    Si eu am schimbat mai mult de 200 copacei , si nu am inca kon - tiki pe insula si salcie capreasca si tisa pe ferma . Mai am 10 plantati , vad ce ies... Bafta!
     
  13. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Un arbore Kon-Tiki este oferit ca recompensă la misiunea nou introdusă Terapii naturiste.
     
    matusam, trancesound, misu_mama și alți 9 apreciază asta.
  14. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    N-am reusit sa ridic ultimul transport, in inventar nu s-a dus singur , mi se restituie pomii pusi in trenulet?
     
  15. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai sters cookies? Ai încercat o relogare? Arborele misterios trebuie să fie în inventar (fermă sau insulă).
     
    matusam, ioanagirl94, trancesound și alți 5 apreciază asta.
  16. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    am reusit sa iau si 1 arbore argintiu (singurul ce imi lipsea)mai am inca 8 pomisori misteriosi de argint plantati,poate imi mai iese unu,ca mie nu-mi ajunge doar un "deget" :))
     
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Emotii foarte mari! Ma simt ca in copilarie, in asteptarea lui Mos Craciun... Mai am pe teren 3 puieti, oare va apare un Curmal chinezesc? Palmierul Salak a crescut mai inainte din unul din ultimii puieti adusi de trenulet. Si mai am de asteptat o ora... :cry:

    Mda... din pacate, Curmalul chinezesc e pe lista arborilor lipsa in inventar. Sa vedem, poate la D&C, poate la vreun alt event... oricum, sunt multumita, am primit cativa nucsori si mesteceni pe care nu-i aveam, ceilalti 7 arbori noi si muuuulte-multe XXL-uri.
     
    Modificat ultima dată: 28 Aug 2017
  18. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Da, am sters si nu este. Mai era 1ora si 19 min. cand a plecat trenul. Pusesem pt un arbore de argint pt. insula pt. ca pe ferma ii luasem pe toti.
     
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Dacă ai căutat foarte bine în ambele inventare (există varianta să fie de fermă) după ce te-ai relogat și nu a apărut, trimite un tichet la Serviciul Suport pentru verificări.
     
    matusam, ioanagirl94, trancesound și alți 3 apreciază asta.
  20. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Mda...ultimul transport e pierdut.Ar fi trebuit sa imi mai soseasca inca un puiet ,dar nu e nicaieri.