Feedback Festivalul Lollapalooza al iernii

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 8 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 21 Dec 2020.
  1. Îmi place

    79,9%
  2. Mi-e indiferent

    8,3%
  3. Nu-mi place

    11,8%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul Lollapalooza al iernii. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    giuly1969, paulici_01, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  2. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Cutie Piccolo printre recompense.O surpriza foarte placuta.
    Vot pozitiv.
     
    amy46, bmw123bmw, giuly1969 și alți 6 apreciază asta.
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Un event mai bogat in recompense, cu multe semne de intrebare. Totusi linia ii cam luuunga ;)
     
    amy46, paulici_01, bmw123bmw și alți 6 apreciază asta.
  4. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Cate monede stea primim la un mini-joc?
     
    amy46, bmw123bmw, giuly1969 și alți 5 apreciază asta.
  5. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    Ochii mei de farmerita sub lev 100 au inceput sa sa straluceasca la vederea recompenselor de pe traseu !:inlove:TREBUIE sa reusesc cu event-ul asta !Vot pozitiv,imi place !
     
    amy46, bmw123bmw, stef85600 și alți 8 apreciază asta.
  6. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Planta de event pe pajistea principala sau si pe pasunea salbatica? se acorda 3 puncte trivia la raspuns corect sau 4?
     
    amy46, giuly1969, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Planta de event se cultiva pe Pajistea principala. Pentru un raspuns corect se primesc 3 Puncte Trivia.
     
    amy46, Papy, bmw123bmw și alți 6 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Mie mi se pare subtire, nu lunga... :)
    Premiile de la Shop sunt ok.
    Inca ceva! In tutorial zice: "Fiecărui personaj din cele 3 prezente în fereastra de joc îi corespunde câte un set de 2 segmente de tablă. Pentru primele două jocuri va fi disponibil doar setul Polul nord. După finalizarea celor 2 segmente, celelalte 2 personaje, respectiv hărți/table, devin disponibile putând fi jucate oricare dintre cele 6 hărți de oricâte ori se dorește...".
    Eu am reusit performanta sa numar vreo 10 "table" in tutorial, de unde ar rezulta vreo 5 personaje, fiecare cu cate doua segmente de tabla... :)
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2020
    amy46, Papy, bmw123bmw și alți 6 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Probabil intreaba din cauza ca in tutorialul in limba engleza se specifica ca se poate cultiva si pe Pasunea salbatica, si ca se acorda 4 puncte trivia la un raspuns corect. Ce-i drept, acolo mai scrie si ca fiecare jucator va primi din oficiu un pachet de carti de iarna! :)
    P.S. La recompense, tot acolo zice ca se pot achizitiona doua cutii magice Piccolo!
    Din aceeasi sursa, se pare ca doua.
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2020
    amy46, Papy, bmw123bmw și alți 7 apreciază asta.
  10. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Si totusi cate stelute primim la terminarea unui segment?
     
    amy46, MicuNicu, giuly1969 și alți 3 apreciază asta.
  11. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Am citit tutorialul in engleza si pentru ca am vazut diferentele am pus intrebarile.si pe forum in maghiara e scris 4 puncte trivia si 2 stelute
     
    amy46, MicuNicu, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Din informatiile pe care le detinem, planta de event se cultiva pe Pajistea principala si dropul se obtine de pe cele 2 terenuri anuntate in FAQ.
    Se acorda 4 Puncte Trivia pentru un raspuns corect si 2 Puncte pentru un raspuns gresit. Da, se primeste un pachet de carti la prima accesare a eventului.
    Se primesc 2 monede stea la terminarea unei planse, deoarece sunt multe planse in cadrul acestui eveniment.

    Multumim. Completam si corectam.
     
    amy46, Papy, -jenitrandafir- și alți 8 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Si cutiile Piccolo de la Shop? Una sau doua?
    P.S. Nu ne incurca ca nu stim sigur momentan daca se planteaza pe ambele, oricum plantam planta cea mai lunga pentru drop. De fapt o sa plantez hrisca in loc de hortensie, din ratiuni de top 2021... :)
    P.P.S. In tutorialele maghiar si german, polonez si francez, se spune ca se poate planta doar pe Pajistea principala, deci cred ca ne-am cam lamurit. :)

    In tutorialele englez, maghiar si german, polonez si francez, se spune ca se pot achizitiona doua. ;)
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2020
    amy46, MicuNicu, stef85600 și alți 4 apreciază asta.
  14. Alphers

    Alphers Junior Expert

    dupa cum se vede in faq event, o singura cutie picolo
     
    amy46, MicuNicu, giuly1969 și alți 3 apreciază asta.
  15. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Doua.


    De unde? Noi am scris altceva? :D;)
     
    amy46, adria2, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  16. aida59

    aida59 Maestru forum

    pt o plasa 2 monede stea ? Asta inseamna 104 monede necesare linie vrej cu item : 2=52 carti. 52 x 415 = 21.580 plante. Este corect cum am gandit ? Daca da sunt prea multe plante pt un singur teren. V arog sa imi spuneti daca este bine cum am gandit. Poate am gresit si ma bucur. Va multumesc mult
     
    amy46, Papy, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Sigur ca nu!!! :) :)
    "Noi" am ratat-o un pic doar cu punctele trivia. Da' doar un pic. :):p
    Multumesc Cruella pentru confirmarea de cutii Piccolo! :)
    P.S. Important e sa ne lamurim din timp, mai ales ca s-a anuntat un lockdown de vreo 6 ore (parca) pentru mentenanta, incepand cu ora 15. Si un cod bonus... :)
    Doar 102 monede, intrucat primim din start un pachet de carti... Daca luam in considerare si ca eventul dureaza 12 zile, eu cred ca e timp suficient.
     
    Modificat ultima dată: 8 Dec 2020
    amy46, Papy, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    4 recoltari pe zi (2400 plante) rezulta necesar de 9 zile pentru plante, cu dropul.... o sa vedem. Oricum ultimele 7 zile am fost in pauza asa ca.... SPOR
     
    amy46, Papy, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Este o cutie la shop si o cutie pe traseu ''Tabla Polul Nord - segment 2 !. Dar ce este in cutia cadou pe traseul Tabla Piața de Crăciun - segment 2 ?
     
    amy46, MicuNicu, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu! De la Shop se vor putea achizitiona doua. Plus cea de pe traseu. Cutia cadou de pe Tabla Piata de Craciun segment 2 este doar un element de grafica, si nu face parte activa din joc... Daca te uiti mai cu atentie, nu are bulina dedesubt!
     
    in.the.rain, amy46, Papy și alți 5 apreciază asta.