Feedback Festivalul recoltei 2022

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 22 Noi 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Noi 2022.
  1. Îmi place

    23,5%
  2. Îmi este indiferent

    7,1%
  3. Nu-mi place

    69,4%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul recoltei 2022. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    paulici_01, z.zoita, adriane45 și alți 9 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Sunt usor dezamagit de faptul ca topul e de 500... Nu sunt convins ca am reusit sa ma ridic cam 200 de locuri, de la clasarile anterioare (in jur de 700), iar diferenta (data de vrej) e cam mare intre top 500 si 501-1000... O sa-mi incerc norocul, dar nu sunt foarte convins ca o sa si pot!
    Bafta si voua!
     
  3. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    Un event mult asteptat de toti iubitorii FARMERAMA cu premii pe masura ,succes tuturor romanilor care participa la TOPUL 3000 de anul acesta!...;)..BAFTA..
     
  4. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Subscriu. Premiul oferit de linia de vrej s-a mai luat si chiar mai usor. Nu sunt convins ca merita 1,5-2 miliarde din sura pentru diferenta de premii si nici ca aceste premii valoreaza atat. Da, no. Sa vedem cum evolueaza donarea si apoi decidem. BAFTA
     
    raisa2005, -Abramburica-, adriane45 și alți 11 apreciază asta.
  5. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Cred ca va fi foooarte greu in acest an,pt ca a aparut posibilitatea de a face animale instant.Oricat ai aincerca sa evoluezi cu fructe si plante muncite sau cumparate,cred ca diferenta va fi facuta cu donari de pisici de mare si libelule.
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 11 apreciază asta.
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Din punctul meu de vedere, in afara de linia de vrej si itemi, premiile nu mi se par wow ptr. un event de asemenea anvergura asteptat un an de zile de toti jucatorii intrucit arbori minune si adaposturi misterioase primim la toate eventurile din timpul anului; la fel si adaposturile neon.. Toate acestea fiind aleatorii, te poti astepta, ca doar maresti cantitatile de arbori si adaposturi care vor zace in inventar.Deasemenea,nici punctele de recompensa ptr. sezon si tokenul nu au ce cauta la un asemenea event,nu le vad rostul...parerea mea..As fi preferat ca cei doi itemi sa fi putut fi doi intr-unul adica sa fi fost doar un item cu 180 PE %(130 +50) ptr. ca oricum spatii nu mai sunt ptr. amplasat..M-as fi asteptat sa se fi tinut cont de dorintele jucatorilor de anul trecut si sa se fi dat macar la premiul 1 mult asteptatul slot de diamant sau aur ptr. ca jocul devine din ce in ce mai greu de gestionat doar cu sloturile existente si daca nu la un astfel de event se poate da drept premiu, atunci la care?
     
    -Abramburica-, DW.., paulici_01 și alți 22 apreciază asta.
  7. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Animale instant?!...wow, nu am auzit pana acum. detalii unde se pot gasii?
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 9 apreciază asta.
  8. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Foarte bine punctat! Totusi eu o sa incerc ... Am putin peste 10 mld !
     
    buburuza72, catalina_dia, ipopa și alți 17 apreciază asta.
  9. blackspace77

    blackspace77 Cunoscător forum

    ..daca ai cele 5 iteme "Arta pulverizarii florilor" ,este realizabil!
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 9 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Daca donarile pentru top 500 nu sar de 3 miliarde, poate ma bag. Mai mult nu prea merita linia de vrej. Restul premiilor sunt insignifiante.
    P.S. "Fiecare Fântână de iarbă roșie va fi transformat la finalul eventului în 4 PE și 5 GG." Aici cred ca avem un conflict intre iarba rosie si bostanel...
    P.P.S. "Se pot dona atât din fermă, Lumea Clar de Lună, cât și de pe insule, următoarele: plante, fructe, animale, produse, șeptel, unelte, plante de event, drop de event și produs de event." Nu se specifica nicaieri contravaloarea pentru top a plantei de event si a dropului de event.
     
    Modificat ultima dată: 22 Noi 2022
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 11 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu avem. :) Corectat. Multumim!
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 9 apreciază asta.
  12. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Anul trecut pentru loc 500 donat 3,6 mld...pentru loc 1000 donat 1,3 mld...pentru loc 3000 donat 317 mil.Am reusit sa intru in top 1000 undeva la pozitia 980 (nu mai stiu exact). ramas cu magaziile goale goale.la finalul eventului trecut au fost participanti care au fost eliminati pentru frauda sau cam asa ceva...curios am fost si raman,cam ce fel de frauda au facut?
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 10 apreciază asta.
  13. tutica62

    tutica62 Profesionist forum

    lada de lemn rezulta de pe toate terenurile continentale si bah, dar nu este specificat din ce anume* animale, pomi plante*
     
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Postarile editate sunt mai greu de urmarit. Am rugamintea sa postati inca o data nedumeririle noi. Multumesc!
    Contravaloare:
    - bostanel---------30
    - castana--------120
    - scandura-------240
    - lada----------5.000

    Completam.



    Plante si arbori.
     
    -Abramburica-, paulici_01, z.zoita și alți 7 apreciază asta.
  15. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Ma gandesc ca au avut conturi secundare de si-au transferat fructe/plante/animale la pret de nimic. De exemplu, daca tu cumperi tone de x planta la 0.1 GG intr o singura zi, aia atrage ceva priviri, zic eu :)). Nu prea vad ce altfel de frauda ar fi, ca nu poti "cumpara" tone de plante de la piata ca nu-s atatea milioane de plante de cumparat.


    On-topic:

    Dezamagit complet de event, ca si anul trecut. Se ofera o linie de vrej ce ofera 300% PE timp de 3 ore.. Is destule bonusuri ce pot ajunge la acea valoare, deci nu este unicat sau ceva ce trebuie neaparat sa ai.
    Extra de 250 de mamudele daca intri in top 500 - pai, sa nu fie cu suparare, dar daca ai atatea miliarde de donat, chiar iti vor trebui cele 250 de md?

    Inteleg ca va fi competitie intre tari, insa din punct de vedere logic, toate recompensele pot fi obtinute cu usurinta din alte parti si nici nu trebuie sa golesti sura.

    Doar umila mea parere - voi completa eventul de baza, ca pare simplu si la obiect. :)
     
  16. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Daca ai 5 buc Arta pulverizarii florilor ,sau 4 buc +1 linie de vrej care da 10 % reducerea timpului la adaposturi(tine 1 ora ),ai parte de animale instant.Si daca activezi tot ce ai pt ad +1,plus bonusuri pt animale ,bonus recolta 100% sau 200%,poti sa produci peste 10 buc animal per adapost .Dar e tardiv acum,daca nu ai cateva mii de unitati de hrana pregatite si tot ce am enumerat anterior.
     
  17. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Pentru mine care nu urmaresc deloc punctele de experienta,premiile sunt absolut cele mai slabe din toti anii. Chestia stupida e ca eram clar pregatit si de top 500(desi preferam sa se revina la top 1000), am numai in animale peste 20 miliarde,restul nici macar nu le-am calculat. Si acum habar nu am daca sa incerc macar top 3000. Complect dezamagit de premii,
     
  18. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Am descoperit ca am 5 item arta pulverizarii,4 in parc si 1 la far...ce trebuie sa fac sa produca instant? Multumesc anticipat!
     
    -Abramburica-, clauliviu, tcmxxl1975 și alți 9 apreciază asta.
  19. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Mai au bonusuri active sau au fost culese?
    Daca dai click pe ele, ar trebui sa arate ca in imaginea de jos - cifra indica cate "runde" ai. Apoi - activezi toate cele 5 itemuri in acelasi timp, activezi bonusurile si ii dai bataie.

    [​IMG]


    PS: Daca nu apare nici o cifra, inseamna ca bonusurile au fost consumate. Chiar daca le culegi pe toate 5 in acelasi timp, nu vei avea niciun bonus ramas.
     
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Linia de vrej e ok la 3 ore (fiind pentru itemuri), majoritatea recoltam o data pe zi, dimineata. Cat despre recompense, imi mentin si eu parerea ca la cel mai important event al anului, premiile constand in MM, SC, Suzy, arbori/adaposturi minune/misterioase, combina, etc, pe care le poti cumpara oricand cu cateva zeci de lei, sunt neinteresante si inoportune.