Feedback Festivalul toamnei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 12 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Noi 2019.
  1. Îmi place

    33,8%
  2. Nu-mi place

    59,1%
  3. Îmi este indiferent

    7,1%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Festivalul toamnei. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    markreddo, paulici_01, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    O sa particip la TOP! In functie de cum se doneaza stabilim toti o suma fixa?
     
    paulici_01, -katnik-, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  3. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Upgrade primesc doar cei ce sunt finalisti? Asa am inteles desi imi doresc sa ma fi inselat....
     
    paulici_01, -katnik-, amtinar și alți 6 apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu, daca valoarea donata la Top 3000 este mai mare de 1.380.000.
     
    paulici_01, -katnik-, cathyrock90 și alți 9 apreciază asta.
  5. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Si tinand cont ca nu mai e primii 1000 ci primii 500, cam la ce suma te-ai gandit? Modificarea asta nu-mi place, recunosc.
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 9 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Foarte frumos, dar sura probabil nu-mi va permite decat maxim locul cuprins intre 500-1000. Sa aveti bafta.

    PS Totusi, daca prin absurd sunt 3000 de jucatori pe locul 500, se va lua potul cel mare?

    PSS Avand in vedere si luand in considerare, ce-ar fi sa donm 500.000.000, poate prindem locul 500??
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 13 apreciază asta.
  7. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Desi imi place sa fiu optimist, nu stiu de ce, tare mai presimt ca suma de 500 K, o sa fie insuficienta ptr top 500 !
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 14 apreciază asta.
  8. popik70

    popik70 General forum

    Exact cand facusem si eu stocuri pt top , premiile cam lasa de dorit. Linia de vrej e la top 500. Nici o sansa pt mine. Asa ca am sa donez doar cat sa iau upgrade pavilion cu flori. Oricum pana la sfarsitul eventului mai e timp de gandire , dar parca nici sa raman cu sura goala nu vreau , mai vedem.
    Spor romanilor la top.
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 14 apreciază asta.
  9. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Anul asta am crezut ca o sa stau linistit la top cu un miliard cat am prin sura. Acum habar nu am daca sa ma risc,sau sa ma pun pe vandut, sau lasat totul pt topul de la anul. Doar ca la ultima varianta, imi e ca la anul va fi top 250 xD
     
    paulici_01, -katnik-, rubarbu și alți 13 apreciază asta.
  10. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Itemurile Pavilion cu mere si Pavilion cu legume pot fi amplasate si in Conacul Bantuit ?
     
    paulici_01, -katnik-, amtinar și alți 7 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai upgrade-ul de pavilion cu flori cred ca nu e o problema pentru cine trece de primele donari:
    128 parcele x 2 plante per parcela x 4 recolte/zi x 5 zile x 5000 puncte/planta = 25.6 mil daca nu greseste excell sau tutorialul; si mai e si dropul punctat bine...De rest, recent calculata mea sura deabia sare de 100 de mil, asa ca doar atat voi putea. Bafta voua care puteti si va incumetati la mai mult !
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 9 apreciază asta.
  12. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    M-am uitat de cateva ori la premii, am crezut ca imi scapa mie ceva, dar parerea mea e ca premiile lasa mult de dorit, cu atat mai mult cu cat prima parte a topului e numai de 500. Am frunzarit un pic si forumul german, acolo lumea a exprimat mai dur, sa zic asa, nemultumirile si anumite "urari de bine" pt dezvoltator. Premii prea mici, din lazile de la vrej o sa iasa ca de obicei numai ce nu prea vrei, cupoanele vor fi raritate de tipul 4-5 prinse pe an(daca se pastreaza trendul),in schimb suma va creste mult din cauza la reducerea la TOP 1000 la top 500. Cam urat, parerea mea.
     
    paulici_01, 24ali24, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  13. janihun76

    janihun76 Scriitor în devenire

    Pe scurt: PAS. Bafta celor care se incumeta!
     
    paulici_01, -katnik-, amtinar și alți 10 apreciază asta.
  14. Claudia

    Claudia Duce forum

    Linia de vrej ar fi trebuit acordata macar la primii 3000, nu doar la primii 500. Daca tot dai resurse din sura cu vagoanele, macar sa stii ca ai sanse sa iei o linie buna de vrej. Si asa esti "pedepsit" prin neacordarea tuturor upgrade-urilor daca nu reusesti sa accesezi sau sa te mentii in aerul rarefiat al Top 500, sa fii lipsit si de linie...e prea mult.
    Cui foloseste sa existe doar 500 de jucatori care s-o obtina, nu inteleg. Nici macar nu da lazi de MM sa se considere ca se face o economie...
     
    paulici_01, 24ali24, -katnik- și alți 16 apreciază asta.
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    E vremea de vandut acum si de cumparat in primavara. Nu este ce am asteptat. Si anul trecut cu 177 milioane am luat upgradul care a dat 2 lazi, cu inca vreo 300 mai luam upgrade care imi dadea 3 lazi (ceea ce nu prea renta), acum parca sunt mai slabe premiile. Parerea mea. O sa astept pana spre final sa vad daca renteaza golirea surii. La piata trebuie bine calculata valoarea de vanzare sa nu se ramana cu ele puse si procentul luat. BAFTA.

    PS Ori in primii 1000 ori deloc :)
     
    Modificat ultima dată: 12 Noi 2019
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 10 apreciază asta.
  16. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Eventual,de data asta,upgrade-ul la pavilion de legume, un cost total de 1.840.000......
     
    paulici_01, -iulia1992-, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Eu ma exclud de la acest event.
    Nu particip la acest top, deoarece ma depasesc cerintele pentru TOP 500, mai ales in situatia in care sunt.
    Nu stiu ce am gresit anul acesta, dar nu sunt pregatita sa particip.
    500.000.000 GG, este foarte putin pentru TOP 500 la final.
    Poate dublu GG donati e cheia succesului!
    Apar jucatori care nu au participat 2 sau 3 ani la top si au strans ceva mai mult decat cei ce participa an de an la joc.
    Mare atentie, calculati bine tot ce aveti sa oferiti!!!
    Cu mult drag, va doresc succes!
     
    paulici_01, FellyrayGirls, -katnik- și alți 14 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Indraznesc sa sugerez ca avalansa de eventuri nu ti-a lasat timp sa-ti pregatesti sura corespunzator. Eu cel putin asa simt despre a mea. Spor celor care indraznesc. O sa va insotesc doar pana la upgrade-ul de pavilion de flori...
     
    paulici_01, -katnik-, murat_anca și alți 11 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Cred ca voi sta linistita ... sura-mi este cam goala... Pana la inceperea eventului mai este timp asa ca .... mai vedem.
    Pentru cei ce vor participa va doresc mult succes!
     
    paulici_01, -katnik-, donnadmn și alți 11 apreciază asta.
  20. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Premiile mi se par foarte slabe, chiar si comparativ cu editiile trecute, itemul cu +50% e prea mic pentru un event anual, au fost eventuri normale cu premii mult mai consistente. Pragurile la lazi nu sunt clare!
     
    paulici_01, -katnik-, donnadmn și alți 15 apreciază asta.