Feedback Fiesta Mariachi

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Feb 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 2 Mar 2022.
  1. Îmi place

    46,3%
  2. Îmi este indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    51,3%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Fiesta Mariachi. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    `Neata buna!
    Eu nu am mai prins genul asta de event, dar sper sa ma descurc.
    Imi place ca s-a revenit la 2 Piccolo.
    Am un pitic cu timpul de productie la moara, nu stiu de ce am fixul asta... 2 min e mult :D
    Sper sa il termin pana de Martisor, sa nu stau in 1 sa fac statui.
    Succes tuturor!
     
    adriane45, paulici_01, rjean777 și alți 9 apreciază asta.
  3. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    Pare-mi-se ca s-a strecurat o eroare la Misiune/Trupa 5 la optiunea 1 cu 975 x Spaima vibranta, care mai jos apare ca fiind unul dintre itemi. Poate gresesc eu :)
     
    paulici_01, rjean777, tcmxxl1975 și alți 8 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Iar aici cred ca ar trebui sa fie Craniu de zahar in loc de prajiturele.
    După încheierea eventului, fiecare produs de tipul Prăjiturele rămas în Șură va fi transformat în 2.826 PE, 2.826 PET și 3.768 GG.
     
    paulici_01, rjean777, tcmxxl1975 și alți 8 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Sa va vad eu de unde luati "tiare" si "frangipani" la una din misiunile 7 ???
    Care a fost prevazator si a pastrat?
    In rest, eventul pare OK, pacat ca nu se pot lua dubluri la itemi, pareau interesanti, chiar daca nu sunt necesari pentru vrej...
    Totusi, observ ca plantele sunt de durata din ce in ce mai mare, devine ineficient "cadoul lui Jack"... Nu ca ar fi inflatie de itemii respectivi! Mai la toate eventurile se intampla asta!
    De placut imi place, mai ales ca pe Baha nu mai trebuie sa stric nimic, chiar daca nu o sa am performanta maxima, macar produc ce-mi trebuie! Doar pe continent trebuie sa stric poienita, e acceptabil!
    Bafta si voua!
     
    paulici_01, rjean777, gily2019 și alți 9 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Aia de la Balul Bobocilor? xD
    Vai si amar ce superficial citesc tutorialele.
    Ce sunt alea?:D
     
    paulici_01, rjean777, tcmxxl1975 și alți 8 apreciază asta.
  7. .mpond.

    .mpond. Locuitor permanent

    intrebare-ntrebatoare...:music:Am ajuns la hrisca.Ce sa fac ,sa pun hrisca,sau sa merg tot pe plana ''lunga'',hortensia ?!E diferenta mare la drop?
     
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pune hrisca, are valoare mai mare in sura - pentru top :). Dropul este cam la fel
     
  9. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Au fost corectate toate greșelile semnalate, mulțumim. Vă rugăm să verificați din nou misiunea 7 pentru cerințele corecte. Recompensele rămân cele de la publicarea tutorialului, cerințele erau rămase de la un event anterior.​
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2022
    paulici_01, ghitane, tcmxxl1975 și alți 7 apreciază asta.
  10. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Tu citesti superficial? Eu intrasem in panica stiind ca am aproape 0 Palete de culori. Imi facem strategii cum sa umplu luminisul de mixere de culori xD Acum ca m-am linistit, pot spune ca eventul mi se pare dragut iar votul meu este unul pozitiv. Nu sunt fana a timpului mare de recoltare, dar sper ca o sa-mi amintesc sa culeg de fiecare data. Mult succes tuturor!
     
    paulici_01, derby54, rjean777 și alți 7 apreciază asta.
  11. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    imi spuneti si mie va rog frumos daca am inteles corect pentru terenurile continentale planta ( hortensie ) pentru drop si pe terenurile tropicale pomi si adaposturi ( ma puteti sfatui ce pomi si adaposturi sa pun ) ?
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2022
  12. aida59

    aida59 Maestru forum

    ati ales pe ce coloane sunt mai rentabile pt fiecare pas pt a folosi plante si drop mai putin sa il putem termina ? Multumesc frumos
     
    ani.vajai, paulici_01, tcmxxl1975 și alți 4 apreciază asta.
  13. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am ras de am varsat cafeaua pe tasta Space si acum tre sa apas de 5 ori pe ea sa mearga xD
    Tu iti dai seama daca nu ar fi forumul si ar trebui amandoua sa ne pregatim de event? Tu cu mixere, eu cautam Tiare la piata(nu mai zic din cauza cui).. vai de noi si-a noastre oi xD.

    Eu am pregatit terenul cu Valeriana. Maine o sa fie sedata toata ferma:D.
     
    alexsilviu11, adriane45, raisa2005 și alți 16 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pomii sa fie din cei cu PET mare, simpli, de preferinta iesiti din puieti misteriosi si nu cumparati (adica nu Joshua, mai degraba graviola, rambutan, sigillaria, portocal al maimutelor si cel mai bun de drop trandafirul de desert, ca are timpul cel mai mare!).
    Pe acelasi principiu si la adaposturi, din cele cu timp mai lungut, dar spre deosebire de pomi upgrade-urile ajuta, nu incurca!
    Dupa ce incepe eventul poti testa adaposturi mai rapide, dar nu sub 8 h, urmarind dropul daca e satisfacator, daca nu e schimbi cu un pic mai lungi pana cand iti convine!
    Pe continent pe toate campurile cea mai lunga planta dintre ultimele deblocate, dar nu e mare diferenta intre Hortensie si sa zicem Valeriana!
    Bafta!

    PS: pt aida59
    Nu exista o cale de urmat valabila pentru toti!
    Poti studia fiecare totem in parte inainte de a alege, dand click pe unul iti arata cerintele, si atat timp cat recompensele sunt identice fiecare alege ce ii convine!
    De fapt, fiind 2 din 3 te "feresti" de unul, avand probabil ceva lipsuri in sura sau daca vrei sa faci economie de plante sau drop!
    Eu o sa aleg pe moment, e cea mai buna varianta! Inca nu stiu daca o sa am suficient drop sau plante de event, sura in mare mi-o cunosc, mai degraba as da mai putin din sura daca pot sa evit asta!
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2022
    Agoma, maryan_spataru, adriane45 și alți 15 apreciază asta.
  15. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    multumesc bafta si tie
     
    ani.vajai, paulici_01, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Mie nu-mi plac eventurile astea. De obicei n-am cantitatile cerute (nici macar morcov - sunt fixata pe arpagic pentru acei Jumbo de la misiuni), la piata explodeaza preturile si GG n-am ca ce vand eu nu se cumpara si ce se cumpara n-am... Ca sa nu mai zic de dropul din pomi... Nu stiu ce sa pun (adaposturi sau pomi)... Pun pomii enumerati de MicuNicu si restul Dumnezeu cu mila...
    Eventul asta imi strica feng-shui-ul... :cry:

    P.S. 1 Din ce observ eu, recompensele si plantele / produs de event sunt identice indiferent ce material alegi. E de bine, nu mai alergi si dupa resurse si dupa anumite recompense...

    P.S. 2 Daca am calculat bine avem nevoie de :
    - Plante - 17870
    - Flori de hartie portocalie - 744 (din care 504 pentru 14 cranii de zahar)
    - Paleta artistului - 668 (din care 448 pentru 14 cranii de zahar)
    - Cranii de zahar - 14
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2022
    raisa2005, ani.vajai, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  17. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Exact, plantele de event si dropul sunt la fel la cerinte,doar pasul la care se cer difera,iar recompensele identice. Deci singurul motiv ca sa le alegi este ce ai, sau nu ai, in sura.
     
    ani.vajai, paulici_01, in.the.rain și alți 9 apreciază asta.
  18. fabian201070

    fabian201070 Scriitor activ

    pomi pe baha,si amarant pe ferma,,sa vedem ce iese?
     
    tcmxxl1975, valemnd158, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Ca recompense , pentru tot eventul, primim 780 Monede-stea ... 400 le folosesc pentru cutiile Piccolo , 100 pentru Token si restul vad atunci!
     
    tcmxxl1975, MicuNicu, Agoma și alți 12 apreciază asta.
  20. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    daca am inteles bine, pentru fiecare misiune/trupa avem 3 materiale si putem alege unul. intrebarea mea este, daca aleg la misiunea 1 un material, trebuie sa aleg la fiecare misiune acelasi material?
     
    tcmxxl1975, Laurentiu909, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.