Furtună - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Vine furtuna, deci toti fermierii sa se adaposteasca.
    Sunteti la adapost doar in aceasta tema de discutie, de aceea orice parere, intrebare, nelamurie, sesizare in legatura cu eventul in curs, sa o postati doar in aceasta tema de discutie dedicata.

    Nu uitati ca puteti consulta tutorialul eventului // AICI //.

    Mult spor va doreste,

    Echipa voastra Farmerama!
     
    sdelasakin și giuly1969 apreciază asta.
  2. ubirt

    ubirt Începător forum

    Nu gasesc briosele, e doar la mine sau e general valabil?
     
    diavolitza557, carmelita67 și giuly1969 apreciază asta.
  3. rocssim

    rocssim Începător forum

    n-au aparut nici la mine
     
    carmelita67 și giuly1969 apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le veti gasi in inventar, nu in Sura. In Sura se vor regasi abia dupa ce vor fi recoltate.
     
    sdelasakin și carmelita67 apreciază asta.
  5. dinoveve

    dinoveve Începător forum

    briosele le pun si le si recoltez imediat sau trebuie sa astept sa treaca cele 16 ore sa se transforme in altceva? Nu am inteles prea bine pt ca imi apare si butonul cum ca pot sa le recoltez imediat iar in anunt scrie ca e bine sa le recoltezi cat mai repede. Imi cer scuze ca nu am inteles... ma poate ajuta cineva cu un raspuns ca sa stiu cum sa procedez?
     
    giuly1969 apreciază asta.
  6. rocssim

    rocssim Începător forum

    ok, multumesc
     
    giuly1969 apreciază asta.
  7. asklepios13

    asklepios13 Începător forum

    nu pot planta primele briose primite. e ceva ce nu am inteles? se mai intampla si altora?
     
    giuly1969 apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Intotdeauna citirea tutorialului poate lamuri multe din aspecte. O sa fac un rezumat al informatiilor. Daca le vei culege dupa 16 ore vei beneficia de valoarea maxima a brioselor. Daca le vei culege mai devreme, vei primi o contravaloare mai mica. Mai multe informatii gasesti AICI. Sfatul meu este sa le culegi dupa 16 ore.

    Buna ziua! Mare atentie, sa nu incerci sa le cultivi pe parcele, caci nu va functiona. Trebuiesc sterse parcelele si cultivate direct.
     
    sdelasakin, crismar1528 și carmelita67 apreciază asta.
  9. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    briosele se gasesc in inventar la iteme (au denumire de cupcake) si se planteaza pe campul liber fara parcele.
     
  10. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Salutare,
    Am si eu o nelamurire. Este vorba despre faptul ca nu se poate termina sarcina 4 decat dupa primirea in ultima zi a celor 30 de briose. Cum timpul de maturare este de 16 ore, mai este timp pentru terminarea ultimei sarcini pana la terminarea eventului?
    Sper sa ma fi facut destul de inteles.
    Multumesc anticipat pentru raspuns.
    Spor tututor!!!
     
  11. asklepios13

    asklepios13 Începător forum

    scuze. ai dreptate. in graba de a termina cat mai repede nici nu m-am gandit la asta. doar nu e primul event de genul asta. ci doar... graba! ms

    Edit (Chronos): cu mare drag. O zi frumoasa.
     
    carmelita67 apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! In tutorial scrie ca trebuiesc donate briose in valoare de 17 500 gologani. O briosa culeasa dupa 16 ore va oferi 100 de gologani. Daca impartim 17 500 la 100 reies 175 de briose. La fiecare logare si vizita la Conu Vasile primim 30 de briose, iar eventul dureaza 7 zile, plus ca se mai primesc briose ca recompensa, plus ca poti folosi glazura.
     
  13. dinoveve

    dinoveve Începător forum

    multumesc pt raspuns si pt sfat de asemenea! apreciez promptitudinea! spor!


    Edit (Chronos): cu mare drag.
     
    carmelita67, giuly1969 și Margo15 apreciază asta.
  14. IonutXD

    IonutXD Novice forum

    Foarte frumos eventul! Felicitari BP
     
    -2007_Elvi-, carmelita67 și giuly1969 apreciază asta.
  15. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Promt ca intotdeauna.
    Multumesc din suflet pentru raspuns.


    Edit (Chronos): cu mare drag.
     
    carmelita67 și Margo15 apreciază asta.
  16. costinbotezatu

    costinbotezatu Începător forum

    frumos eventul!!!! spor tuturor
     
    carmelita67 și giuly1969 apreciază asta.
  17. steaumihai

    steaumihai Scriitor în devenire

    Un event demn de laudat si de apreciat spor la munca celorlalti jucatori :)
     
    carmelita67 apreciază asta.
  18. degetica12

    degetica12 Începător forum

    As vrea sa stiu daca briosele se stang cand recoltez cu combina, chiar daca nu au devenit XL
     
    carmelita67 apreciază asta.
  19. -zeea-

    -zeea- Novice forum

    am semanat ambele plante imedioat dupa otra 15,si acum am incercat sa culeg florile din balon,dar nu imi mai apare nici o planta semanata si nici in inventar nu imi apar cele 5 seminte curatate. deci am pierdut startul; si supercompostul ,nu imi place deloc.o fin iar vreum bug/?
     
    stefanyy și carmelita67 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu este nici o eroare a jocului in acest sens. Daca ai insamantat primele 5 seminte si apoi le-ai cules le vei avea in Sura. Eu, sincer, nu cred ca ai vreo eroare la cont, ci undeva este doar o neintelegere. Daca ai totusi dubii, iti recomand trimiterea unui tichet la serviciul suport pentru verificari si lamuriri.
     
    sdelasakin, stefanyy și carmelita67 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.