Feedback Hrană pentru animalele carnivore

Discuție în 'Păreri despre joc' creată de Chronos, 11 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Sunteți de acord cu introducerea animalelor în hrana carnivorelor?

  1. Da

    17 vot(uri)
    12,6%
  2. Nu

    105 vot(uri)
    77,8%
  3. Îmi este indiferent.

    13 vot(uri)
    9,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Dragi fermieri,

    Venim în întâmpinarea voastră, după ceva vreme, cu un sondaj, la care vă rugăm să participați cu mic și mare.
    Despre ce este vorba? Despre posibilitatea, in viitor, ca în necesarul hranei anumitor animale, sa fie inclus alt animal. De exemplu, in hrana lupului sa fie inclusa gaina.

    Vă rugăm să folosiți în primul rând opțiunea de a vota iar dacă doriți să completați cu ceva util și interesant sau cu vreo idee, puteți folosi și opțiunea de a posta, pe lângă votul acordat.

    Vă mulțumim anticipat pentru participarea la sondaj.
    Nu uitați, părerea voastră contează.
    Echipa voastră Farmerama!
     
    cameliaio, EVE.violetta, adelina731 și alți 3 apreciază asta.
  2. traian1971

    traian1971 Analist forum

    pentru lup ar trebui oaia,pentru vulpe gaina.
     
    EVE.violetta, SOSYGMA, adrianapatran și alți 2 apreciază asta.
  3. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Nu sunt de acord cu uciderea animalelor, pot trai asa cum le-am hranit pana acum.
    Parerea mea.:oops:
     
  4. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    desi am votat cu nu,este o sansa pt fermierii de leval mic sa faca gologoni.ex. gaini noi nu punem pe ferma cei de nivel mic pun si le pot vinde la piata.parerea mea!
     
  5. adria2

    adria2 Maniac forum

    Am votat nu, nu este interzis sa-ti vinzi animalele la piata, daca asta vrei, dar preturile la animalele ce vor deveni hrana vor urca foarte mult, lupul poate fi hranit ca si pana acum...
     
  6. emxk

    emxk Junior Expert

    pai anaconda mananca si iepuri si gaini ,deci deja sant incluse animale in hrana altor aniimale,desi personal imi place ca lupul este vegetarian, nu m-ar deranja daca i s-ar introduce alta hrana.
    P.S. numai pe scufita rosie sa nu io dam.
     
  7. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    din lipsa spatiului pt adaposturi am votat nu, fiindca si asa nu avem unde pune atatea animale care sunt si inca se mai implementeaza si alte adaposturi nu credca mai putem pune si adaposturi pt animale cu care sa hranim altele
     
  8. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    deja hranim paienjeni si anaconda cu licurici,gaini si iepuri.
     
    cameliaio, EVE.violetta, SOSYGMA și alți 9 apreciază asta.
  9. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Nu sunt de acord. prefer vegetariene:D, si profit si eu de ocazie sa propun scoaterea "laurului" din hrana pentru kiwi..... mi-a mancat zilele ~! xD
     
  10. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Am votat "Imi este indiferent", deoarece eu cumpar animale. Nu produc.
    De ex. pentru anaconda ai nevoie de 4 gaini si 2 iepuri (mi se pare foarte mult). Daca le-as cumpara sa-mi fac hrana, as depasi pretul unei anaconde. Si la paianjen este la fel. Licuriciul este mai scump.
    Pentru cei care-si produc singuri animalele (indiferent de nivel), nu sunt sigura ca este o idee buna.
    Daca va fi implementat acest lucru, as sugera ca animalele "mancate" la o hrana sa nu fie in numar mare.
    La piata preturile vor exploda initial, ulterior isi vor reveni.
    O seara frumoasa!
     
  11. adelina731

    adelina731 Novice forum

    Am votat nu, asa cum porcul este omnivor, deci mananca si carne il hranim cu mere si cartofi , propun animale vegetariane sau vegane :D
     
  12. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    "Imi este indiferent", am votat si eu, sau mai bine era "nu ma deranjeaza da sau nu".:p Exact despre anaconde si paianjeni e vorba, nu poti sa faci furaje fara sa nu fii in pierdere sau nu pot uita cat de greu mi-a fost cu anacondele pentru misiuni. Sau poate va fi o dinamica a jocului cu fuga la piata dupa animalele "mancate" si ne-ar incita putin imaginatia si strategiile... ;)
     
    malagambafane, cameliaio, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  13. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    aceasta propunere cu hrana pt lupi a avut efect cresterea lupilor la piata!
     
  14. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Am votat "nu" pentru ca este si asa destul de greu cu productia de animale; daca, pe langa adapostul de care ai nevoie, ar trebui sa mai pui inca doua alte tipuri de adapost pentru hrana animalului tinta, incet-incet, vor disparea animalele de pe piata, sau vor ajunge la preturi foarte mari. Ma gandesc la scenariul 1 lup mananca 2 oi, deci pentru a obtine 1 lup trebuie sa mentin pe teren 3 animale, pentru ca si timpul la oi este destul de lung (3 lupi + min. 5 oi = 8 adaposturi ca sa obtin 3 animale?!). Si, sa zicem ca faci sacrificiul ca sa obtii animalele pentru misiuni si eventuri. Dar pentru reproducere?
     
  15. ~andreea~

    ~andreea~ Novice forum

    am votat cu NUsi cred ca nu e o ideie buna din lipsa de spatiu!
     
    malagambafane, adria2, iarina56 și alți 9 apreciază asta.
  16. cameliaio

    cameliaio Novice forum

    Am votat nu deoarece pe piata unde activez eu hrana animalelor care se hranesc cu carne este deja cat animalul respectiv.Verificati piata 13 anaconda.Daca ar creste pretul la animale de baza atunci pretul la animalelor hranite cu carne ar scade. Cam asta se intampla pe piata in ultima vreme. In alta ordine, unde am mai pune atatea adaposturi? S-au introdus multe adaposturi noi si spatiul este insuficient!
     
    -ciocollate-, malagambafane, adria2 și alți 9 apreciază asta.
  17. dadan

    dadan Împărat forum

    Si eu am votat cu NU pentru ca deja m-au uscat de gologani anacondele si paianjenii.
    Daca ar fi un spatiu suplimentar pentru adaposturi poate ca ar sta altfel lucrurile.
    O zi buna in continuare si spor la farmerit!
     
  18. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Am votat NU pentru ca va fi nevoie de un efort considerabil pentru a produce animale carnivore. In primul rand spatiul este destul de limitat si in loc sa amplasez un singur adapost voi fi nevoita sa amplasez alte 2-3 adaposturi suplimentare pentru a strange resursele necesare pentru hrana. In al doilea rand preturile de la piata pentru animalele carnivore (anaconda, paianjen) sunt deja mari, iar implementarea acestei schimbari nu va face decat sa creasca preturile.
    Spor la farmerit :)
     
    mariolteanu, svjek10, ryuk360. și alți 10 apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Sondajul este închis acum, rezultatele fiind transmise dezvoltatorului.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.