Feedback Ierburile alchimistului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 3 Aug 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 11 Aug 2021.
  1. Îmi place

    39,5%
  2. Îmi este indiferent

    4,7%
  3. Nu-mi place

    55,8%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Ierburile alchimistului. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    amy46, davidsiirina08, tcmxxl1975 și alți 5 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Probabil cea mai slaba linie de vrej de pana acum... Ma mai gandesc daca are rost sa-mi bat capul pentru cutia Piccolo, cu atat mai mult cu cat valurile si nisipul de pe plaja imi spun: "Stai aici!!!". :)
    Vot negativ din cauza liniei de vrej, care mai bine lipsea...
     
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Linia nu are importanta. 4 zile drop, pe urma moara si jocuri de potrivire, pana cel putin la joculetul 38 (+3) apoi plantare cu SC, si Suzie pe parcele mari. Frumos si usor
     
    leutzu61, -iulia1992-, derby54 și alți 6 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    100 % la itemuri in fiecare zi parca nu e asa de aruncat... Asta a fost si marele premiu pentru festivalul toamnei de anul trecut...(itemul Fotobombare).
    Pentru cine doreste PE/PET e musai sa fie in inventar si linia asta... In rest, asteptari prea mari nu am, odata se faceau bani cu ciupercutele, dar ultima data am iesit pe minus, asa ca nu ma mai fortez...
    Spor si voua!
     
  5. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    fereasca Dzeu....linia este de aur....!!!.....si zilnic .....pentru cine vrea misiuni cu 400.000 plante si recompense de MD si cutii picollo trebuie sa urce in level.....acolo veti gasi misiuni sa tot faceti plante......succes
    [​IMG]

    [​IMG]

    singura planta , inafara celor cu instant pe care am produs o intre sau in timpul eventurilor a fost sfecla rosie o planta de 1h cu apa si ingrasamant....restul le am cumparat fie de la seminterie cam 9.000 pe luna/sortiment fie de la piata cand acestea aveau pret mic....ca sa va faceti o idee...acum la piata sunt 3 oferte a cate 500 buc de sfecla rosie cu 1658 GG si 5 oferte de 200 buc de ochiul boului cu 14.500 GG....ambele plante sunt cap de afis in misiunile lor .....succes
    am si una finalizata....
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 3 Aug 2021
    donnadmn, amy46, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Misiuni la cooperativa...amintiri din tinerete... :) :)
    Prefer sa castig cutiile Piccolo la eventuri decat sa plantez mii de plante sau sa pierd timpul la piata pandind oferte (Doamne fereste!!!!), unde nu vand si nu cumpar niciodata nimic, iar cu PE ce sa fac? Ca inaintez un nivel azi, peste o saptamana, sau peste un an, mi-e totuna. Nu-mi ofera nicio motivatie, mai si apar plante in plus, pe care eventual ti le vor cere clientii la sezoane, deci o cheltuiala in plus. A ajuns chiar sa nu ma mai bucure inaintarea in nivel...
     
    dydyana97, paulici_01, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  7. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Atentie, cei care nu ati mai jucat acest tip de event , nu va aruncati la plantat imediat ce aveti primele seminte. De fapt nu jucati jocurile pana nu aveti macinat toate sau aproape toate din totalul necesar de Ankh-uri. Asta pentru a beneficia de cumularea bonusurilor de recolta.

    Edit: A calculat cineva totalul plantelor?

    Edit, edit: daca am calculat bine. Japonica 4470, Syz 4725, opuntia 4645
     
    Modificat ultima dată: 4 Aug 2021
  8. geta57

    geta57 Rutinat

    Oare ce se întâmplă? De ce nu încep eventurile?
     
    paulici_01, SidTheKid, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.
  9. -ciprianb-

    -ciprianb- Novice forum

    Abia acum au început. Să avem spor!
     
    paulici_01, SidTheKid, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.
  10. cp58

    cp58 Ambasador forum

  11. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    E mai avantajos sa plantezi pe parcele mari ?Nu mai tin minte >
     
    paulici_01, malagambafane, amy46 și alți 3 apreciază asta.
  12. Criselt

    Criselt Legendă vie

    425 scarabei, 368 inele. Bafta tuturor!
     
    donnadmn, paulici_01, -Abramburica- și alți 6 apreciază asta.
  13. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Da pe mari cu suzi.
     
    paulici_01, -Abramburica-, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  14. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incep si eu eventul cu 394 x scarabeu auriu si 473 x inel cu sigiliu.
     
    donnadmn, paulici_01, -Abramburica- și alți 9 apreciază asta.
  15. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    411 scarabei,530 inele (hortensie ,saguaro).
     
  16. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    370 scarabei329 inele ,hortensie siixora si muuuulte adaposturi care nu le-am demolat!!
     
  17. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]


    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 5 Aug 2021
    donnadmn, mara62, giuly1969 și alți 16 apreciază asta.
  18. aida59

    aida59 Maestru forum

    La mini jocul de event se putea renunta si o puteam lua de la capat pt un timp mai bun dar nu mai stiu de unde. De la resetare sau inchideam?MUltumesc mult
     
    paulici_01, malagambafane, ani.vajai și alți 4 apreciază asta.
  19. geta57

    geta57 Rutinat

    De la X-ul de sus dreapta.
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  20. aida59

    aida59 Maestru forum

    de la X-ul din dreapta sus se inchide jocul si pierd totul nu imi ofera nimic