Insula Bahamarama, Insula Comorii si Jungla - Unica tema de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    baha.png

    Salutare dragi fermieri


    Orice fermier, dupa un sezon de munca prin ferma, isi doreste sa se recreeze intr-un colt de paradis. Asa ca se retrage la mica ferma de pe insula exotica, pentru a se bucura de soare si de munca, binenteles.

    Va rugam sa folositi doar aceasta tema de discutii pentru intrebari, pareri, sesizari ale unor probleme, toate cu privire la Insula Bahamarama si Insula Comorii.
    Nu uitati, puteti consulta cele doua tutoriale AICI si AICI.

    Mult soare va doreste,

    Echipa voastra Farmerama!
     
    m0r7aLy1, maximm, 12232nick şi o altă persoană apreciază asta.
  2. Morgana

    Morgana Scriitor în devenire

    Unde pot gasi lista cu itemuri care dau PE tropicale dupa ce le amplasăm pe Insula Comorii?În tutorialul de mai sus scrie ca itemurile amplasate pe Insula Comorii dau PE tropicale dar care itemuri?

    Mulţumesc pentru răspuns!Le voi găsi foarte uşor.
     
    Modificat ultima dată: 13 Sep 2014
    m0r7aLy1 și mariolteanu apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Item-urile care ofera PE tropicale daca sunt amplasate pe Insula Comorii nu sunt asa multe. In aceasta categorie intra item-urile oferite recompensa la eventul "Pauza de cafea", sunt PET-urile care ofera si PE (de exemplu Casa din nori), Crinul vesel, Pomul fermecat, Gradina botanica, Oaia amazoniana, Oaie samba, Oaie tiki cu oala, Wilson, Lenes cu cocktail, Strand copacabana, Balon CM, Palmier de Craciun, Mos Craciun surfer, etc. Daca ai un item amplasat pe Insula Comorii si dai click pe el, iti va indica ce anume PE iti ofera: tropicale sau pentru ferma. Toate item-urile care pot fi amplasate pe Insula Bahamarama, daca vor fi amplasate pe Insula Comorii vor oferi PE tropicale. Cand te afli pe Insula Bahamarama si accesezi inventarul, vei observa ca item-urile ce nu pot fi amplasate pe Insula Bahamara au un semn de interzis pe ele. Item-urile oferite recompensa la misiunile cu specific tropical de la Cooperativa sau la eventurile cu specific tropical, vor oferi PE tropicale daca sunt amplasate pe Insula Comorii.
    AICI gasesti si alte informatii, insa in tabel sunt strecurate si cateva item-uri ce nu ofera deloc PE sau ofera gologani.

     
    m0r7aLy1, veve47 și Morgana apreciază asta.
  4. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    deocamdata sunt tare putine itemurile care ne dau puncte de bahamaram........inaintez greu sa adun bananele si am multe inca de adunat....este un pic dezamagitor...trebuie ( sugerez , doar ) , la eventurile din fiecare luna sa avem si reconpese cu banane aurii si puncte de bahamarama sau itemuri care se pot amplasa acolo, obtinute in urma unor sarcini de joc si nu cumparate,,,,asta duce la oaresce discriminare ( parerea mea, fara suparare)
     
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Itemii care pot fi amplasati exclusiv pe Insula Bahamarama sau pe Insula Comorii si ofera PE tropicale sau itemii care daca sunt amplasati acolo ofera de asemeni PE tropicale, au fost oferiti ca recompensa la diverse eventuri in trecutul apropiat sau mai indepartat al jocului. Acum intervine un factor normal, as zice eu, anume faptul ca jucatorii mai vechi au acesti itemi participand la eventurile respective iar jucatorii mai noi nu. Insa si jucatorii noi le pot obtine prin intermediul minievenimentului "Daruieste si comercializeaza", prin intermediul "Golfului Piratilor" sau prin intermediul unui minievent numit "Cutiile magice".
    Cat priveste avansarea in nivel pe Insula Bahamarama si in trecut s-a facut prin munca, prin pasiune si placere pentru joc, iar jucatorii mai vechi au putut observa ca acum avansarea se face ceva mai usor, de cand s-a implementat noua Insula Bahamarama. Stiu ca este mult mai usor sa primesti multe banane aurii, sa iti doresti sa avansezi extrem de repede, ca apoi sa te plictisesti destul de repede. Consider ca avansarea pe Insula Bahamarama se face in mod corect, desi implementarile facute pentru insula au fost destul de dese in ultima perioada. Iti pot oferi o idee, daca imi permiti. Itemul "Wilson", desi are un numar de utilizari limitate, va oferi PE tropicale daca este amplasat pe Insula Comorii de exemplu si poate fi oferit cadou. Insa atentie la pushing, te poate "costa". ;)O zi buna.
     
    lexus200, m0r7aLy1, pedrutu și alți 2 apreciază asta.
  6. sollica

    sollica Începător forum

    Oare cate nivele are Baha. Nu reusesc sa gasesc in niciun FAQ. 200 sau 500?
     
    m0r7aLy1 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pentru Insula Bahamarama sunt disponibile 400 de niveluri.
     
    Wing0797, giuly1969 și m0r7aLy1 apreciază asta.
  8. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Salut ! Am o mare nedumerire ,asa ca ,va cer ajutorul ! In camera nr 4 ,prima statuie din randul de sus scrie "Deblocheaza adapost panda " !!! Problema e ca eu am deblocat-o ,dar nu pot achizitiona adapostul panda !Multumesc !
     
  9. Ionescu_Pavel

    Ionescu_Pavel Începător forum

    buna ziua! lamaiul de pe insula ce ofera?
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca prima statuie din camera 4, cea aferenta accesului la adapostul de urs panda, este aurie, atunci vei putea achizitiona de la Complexul Comercial adapostul de urs panda. Insa nu vei avea acces la adapostul atelier de urs panda, cel ce se poate construi la Atelier.

    Buna ziua! Acel lamai pentru Insula Bahamarama ofera tot lamai. Denumirea poate crea confuzie, lucru sesizat deja. Fructul oferit de lamaiul "tropical" il vei regasi in Sura la categoria Fructe Bahamarama.
     
  11. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Eu mi-am construit deja, in atelier, fabrica de betisoare ,am deja 3 buc ,dar vreau sa-mi achizitionez si adaposturi panda pentru ca pana acum am avut cei 333 panda care au fost dati la un event . ...Da ,statuia e aurie ...!!!
    Buna ziua! Daca prima statuie din camera 4, cea aferenta accesului la adapostul de urs panda, este aurie, atunci vei putea achizitiona de la Complexul Com,ercial adapostul de urs panda. Insa nu vei avea acces la adapostul atelier de urs panda, cel ce se poate construi la Atelier.



    Buna ziua! Acel lamai pentru Insula Bahamarama ofera tot lamai. Denumirea poate crea confuzie, lucru sesizat deja. Fructul oferit de lamaiul "tropical" il vei regasi in Sura la categoria Fructe Bahamarama.
    [/QUOTE]
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Bun si ce anume te impiedica? Adica fiind pe Insula Bahamarama ai apasat acel buton cu un cosulet rosu de cumparaturi? Caci doar asa iti poti cumpara adapostul de ursi panda.
     
  13. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Am apasat ,stiu de unde sa cumpar pe Bahamarama !Pot cumpara pana la camile inclusiv ,adapostul panda nu imi apare !

    Gata ,s-a rezolvat problema ,sters cache ...! Multumesc !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Oct 2014
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Atunci incearca te rog o stergere de cache and cookies din browser, caci este imposibil sa nu poti avea acces la adapost daca ai statuia deblocata.

    Edit: am observat ca deja ai rezolvat. Voi lasa insa postarea ca un posibil sfat pentru jucatorii care vor intampina aceeasi problema. O seara buna!
     
  15. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Buna ziua !
    Sper sa nu gresesc postarea si va rog frumos sa-mi spuneti cum sa pot achizitiona ceaiul verde ,ghimbirul si citronela ?
    Am nivel 178 la Insula si 90 la ferma .
    Multumiri anticipate si o zi frumoasa si bogata tuturor !
     
  16. janin48

    janin48 Începător forum

    Buna ziua,
    Pentru a avea acces la aceste plante, trebuie deblocate statuile aferente, de la Templul antic.
     
    -steaua2009- și Farmerutza apreciază asta.
  17. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Multumesc frumos pentru raspuns dar problema este ca nu stiu care sunt statuile aferente .
     
  18. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Statuile le gasesti in camera 9.
     
  19. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Multumesc frumos ,le-am gasit si-ti doresc o zi minunata !
     
  20. Gogoasa

    Gogoasa Mare-maestru forum

    Buna,

    Daca imi construiesc Atelier pt Panda (Betisoarele), le pot amplasa imediat in Insula? Sau trebuie sa deblochez ceva cu Banane?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.