Itemuri farmerama

Discuție în 'Probleme generale' creată de pisitani, 3 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. addyl

    addyl Novice forum

    Ms, in august am fost plecat si nu am avut posibilitate sa am grija de ferma, pot sa-l cumpar, sau sa-l obtin de undeva?
     
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu stim ce ne rezerva viitorul. Speram, ca nu esti singurul in situatia aceasta.
     
    -katnik-, stormy_ania, popescudana42 și alți 4 apreciază asta.
  3. gace25

    gace25 Avansat

    Buna ziua, as vrea sa stiu daca numai la mine este aceasta problema legata de Copacul fermecat. L-am deblocat de la Arborele intelepciunii cu stelute si ultima data l-am mutat in terenul Clar de luna pentru un event. La acest nou event de la Clar de luna, nu l-am mai gasit. Am zis ca poate l-am mutat totusi si am cautat in toate terenurile,inclusiv Arboretum, dar nu este. La schimb nu este dat, pentru ca unul singur am avut si nu fac astfel de schimburi in care pierd itemul de tot.
     
    -katnik-, popescudana42 și malagambafane apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Copacul fermecat nu poate fi amplasat pe terenurile Clar de Luna. Il gasesti in Inventar la Decoratiuni.
     
    -katnik-, popescudana42, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  5. gace25

    gace25 Avansat

    Multumesc.
     
    Criselt, -katnik-, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  6. mara031991

    mara031991 Expert forum

    la linia rand vrej magic Festivak sportiv imi lipseste itemul Poza castigator va rog frumos sa ma ajutati sa-mi spuneti daca este posibil sa nu il am pt ca nu stiu ce sa fac ca ma chinui si il caut nu-l gasesc Este posibil daca am linia completata si acesta lipseste sa nu il detin ?Multumesc frumos
     
    malagambafane, donnadmn, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Itemul si linia de nori au fost la sarcini diferite ale eventului si se puteau castiga separat.
    Dar poate l-ai castigat si l-ai amplasat pe un teren sau pe alta linie de nori.
     
    donnadmn, popescudana42, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  8. neluiii

    neluiii Începător forum

    La mine nu apar itemurile de 5 MD care sant la articolele de SF VALENTIN,este vreo problema ???
     
    malagambafane și Criselt apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, una de afișare la accesarea ofertei. Itemurile pot fi găsite la accesarea directă a Magazinului de accesorii sau cu utilizarea funcției de căutare în Magazin.
     
    malagambafane, donnadmn și Criselt apreciază asta.
  10. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Buna! Am o nelamurire cu functia de cautare itemuri dupa numarul de PE. Am gasit cateva ce nu se sorteaza corespunzator cum ar fi: Coronita lui Suzi, Ou viclean, Bataie de inima... E o greseala undeva?
     
  11. Shepherd

    Shepherd Guest

    Bună seara,
    Aparent, nu-i nicio greșeală. Aceste itemuri sunt de tipul "PE" x Nivel și nu sunt sortate neapărat după numărul de PE afișat. Sunt câteva itemuri care oferă GG, PE x Nivelul de joc și care nu sunt sortate în mod "corect" . La cât de rare sunt aceste itemuri cred că toată lumea cunoaște denumirea lor și nu le ține prea multă vreme prin inventar.
    În inventar îți arată că oferă mai multe puncte , dar înseamnă că ai un nivel mai înaintat pe joc.
     
  12. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Multumesc frumos!
     
  13. adelina731

    adelina731 Novice forum

    Buna ziua, am citit despre cadoul lui Jack, daca am inteles bine este un item care ofera + 1, plante, as dori sa cumpar unul, imi puteti spune de unde, eu am cautat dar nu am gasit acest item, va multumesc pentru raspuns si va doresc o zi frumoasa .
     
    malagambafane și Criselt apreciază asta.
  14. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Buna, Adelina!

    Cadoul lui Jack ofera de fapt +2 plante pe parcela. Are 20 de sarje (dupa 20 de utilizari iti va oferi doar PE/PET). Poate fi achizitionat doar cu anumite ocazii, pentru o perioada limitata de timp. Sper sa fim destul de norocosi sa mai apara din nou la magazin. Nu se stie..
    Eu l-am luat pe al meu in noiembrie, daca nu ma insel, cand era eventul de Haloween.
    Verifica AICI.


    Spor la treburi!
     
  15. adelina731

    adelina731 Novice forum

    Multumesc mult.
     
  16. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

    bonusul oferit de casuta pentru buburuza are efect si in parc sau doar pe cele trei terenuri ale fermei ?
     
    malagambafane apreciază asta.
  17. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Cele 3 terenuri ale fermei, Parcul si Locul de joacă.
     
    malagambafane, davidsiirina08 și Criselt apreciază asta.
  18. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

  19. 12mela

    12mela Novice forum

    Buna ziua!Imi spuneti ,va rog,unde gasesc "casuta din copac"?Sau de unde trebuia sa o am?Ca am doua upgrade-uri si nu le pot folosi!Va doresc o zi frumoasa si spor la ferme!!
     
    malagambafane, -iulia1992- și Criselt apreciază asta.
  20. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Buna, uite aici gasesti informatii!
     
    malagambafane, -ciocollate- și -iulia1992- apreciază asta.