Feedback Jocul conurilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Iun 2021.
  1. Îmi place

    16,4%
  2. Îmi este indiferent

    7,5%
  3. Nu-mi place

    76,0%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Jocul conurilor. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    mara62, paulici_01, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    "Eventul se va desfășura în perioada 16 iunie 2021, ora României 15:00 - 22 iunie 2021, aceeași oră, sub formă de misiuni-eveniment de weekend la Cooperativă."
    Misiuni zilnice, nu de weekend... :)
    In rest linii de vrej slabute, interesante punctele de sezon si ceva SH, o lada de bonusuri si cam atat. Probabil ca o sa fac eventul, dar mai mult ca sa nu stau degeaba. Vot indiferent pentru ca n-as pierde nimic daca nu l-as face.
     
    mara62, paulici_01, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Corectat. Multumim!
     
    mara62, cp58, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  4. aida59

    aida59 Maestru forum

    pentru cele 2 randuri de vrej nu inteleg si nu stiu din cele 5 item de care avem nevoie. Practic nu stiu cu ce cupe item le completam ? Multumesc mult
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Priveste cu atentie imaginile si vei vedea:
    - pentru linia 1 sunt necesare Cupele de vanilie si inghetate
    - pentru linia 2 sunt necesare Cupele de inghetata cu sirop si legendare


    Este adapost pe ferma. Daca nu ai, le cumperi din piata.
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 10 apreciază asta.
  6. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    un event pentru care nu merita nici timpul nici spatiu....alt echilibru nu gasesc....am mai facut eventuri cu 10-15 parcele...dar intr adevar trebuie ceva suzy si sc....ma ajuta jack din partea cealalta si posibil un plus 1 la roata normala ca la petrecere mai degraba un adapost sau PE....se prind si la roata de petrecere dar trebuie multe tichete.....avem ceva amarant care ar trebui sa ofere ceva drop daca nu facem instant....de prima trecem cum trecem ....de la a 2 a incepem iar cu plante....plante...si iar plante...succes

    [​IMG]
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 10 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Apropos, mai stii si altceva in afara de garoafe care se pot face instant? Ca tot asa ma gandesc si eu sa strang dropul aferent pentru primele misiuni...si fiind nivel mai mic, (230) doar garoafa o stiu (si o folosesc) pentru drop.
    Cu restul cam ai dreptate si tu si Vinfiert... Un vrej care o sa-mi ofere din cele lazi 30000 puncte sau gologani nu e chiar asa dezirabil...
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 10 apreciază asta.
  8. DW..

    DW.. Scriitor activ

    crocus-doar cu puritate si cozonac activate
    crizantema,trandafir salbatic,hrisca,in,nu -ma-uita,amarant(cand o sa ajungi la el)-mai trebuie activata in plus o linie de vrej care creste efectivitatea supercompostului cu 5%
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    La misiunea 4 , nivel 1 , sarcina diamant sigur sunt de donat 40 de plante Linguri incoltite?
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 8 apreciază asta.
  10. Shepherd

    Shepherd Guest

    Este corect!
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumesc de raspuns...Am o linie, ierburile faraonului...Folosesc garoafele instant, am cele 3 altoiuri necesare...Dar m-am uitat prin sera si nu parea ca toate plantele pe care le-ai insiruit au "Timpuriu", "Sete de SC", Fan-Eco...
    Chiar ma indoiesc ca ultima (Fan-Eco) e necesara, atat timp cat am probat garoafele pe parcele confort doar cu SC, nici macar apa nu am pus, si tot s-au facut instant..Bineinteles cu puritate si cozonac... O sa dau la sera si altceva sa probez, o planta care are "timpuriu" si "Sete de SC". Sa vad hrisca, cand o sa adun mai multisoare... Daca se face ca si garoafa pe parcele confort ajuta si la sura pentru festivalul recoltei!
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  12. DW..

    DW.. Scriitor activ

    Nu am fost niciodata atenta la cum se numesc altoiurile.Sunt doar 2 altoiuri care dau plante instant,cele care cresc eficacitatea supercompostului:unul creste cu 25%(la trandafiri e 20) si celalalt cu 9%.
    1.Cand ai 25+9 folosesti doar puritate si cozonac
    2.Cand ai doar 25 folosesti puritate ,cozonac si o linie de vrej care creste eficacitatea cu 5%
    3.cand ai doar9% folosesti puritate,cozonac,cele 3 linii de vrej care cresc eficacitatea cu 5% si pe randunelul Sonny care la interval de 5-6 sezoane se indura sa o mai scada si el cu 5%:)
     
    stiucarul, mara62, cp58 și alți 10 apreciază asta.
  13. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Misiune finalizata !
     
    paulici_01, stiucarul, mariuta48 și alți 13 apreciază asta.
  14. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Extrem de slab dopul,119 din hrisca, cu 4 Howie.........
     
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  15. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    190 din hortensie 20 Howie...
     
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  16. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    193 din amarant cu 30 howie.
     
    paulici_01, stiucarul, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

  18. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    donnadmn, byby78, paulici_01 și alți 15 apreciază asta.
  19. [-LOREEN-]

    [-LOREEN-] Novice forum

    Va rog frumos daca poate sa-mi raspunda cineva ,daca pun garoafe pe parcele confort ,scot drop mai mult decat de pe parcele mari ?Multumesc frumos ptr raspuns.
     
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Tot un drop / parcela dar ai mai multe garoafe recoltate