Jocul se misca foarte greu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de .Vlady_V., 13 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    De cateva saptamani de cand am reinceput sa joc Farmerama am o problema foarte mare. Jocul se blocheaza dupa 20 secunde, sta blocat 4 secunde apoi iarasi se repeda sirul(20 secunde merge normal, 4 se blocheaza). Un fel de lag mai bine spus. Deci nu mai suport, e foarte obositor si iritant. Transmite-ti va rog problema mai departe. Am incercat stergere cache-cookie, sterge cache din flash, am schimbat browserul, ba chiar am si reinstalat windowsul si nimic, la fel. Va rog sa remediati.
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! O delogare si apoi o relogare in joc ai efectuat?
     
    bmw123bmw și malagambafane apreciază asta.
  3. ghiusmihaela

    ghiusmihaela Începător forum

    va rog din suflet faceti ceva pe mine personal ma termina cu nervii am facut tot ce se putea face dar problema blocarii jocului tot nu sa rezolvat va multumesc o seara buna.
     
    sica12ro și malagambafane apreciază asta.
  4. BigJohn

    BigJohn Junior Expert

    la mine e acceiasi problema ....accelasi lucru l-am facut si eu ca si Vlady si tot nu merge.....si cu relogare tot la fel face .....din ce vad problema nu este de la noi din moment ce mai multi jucatori au acceiasi problema de ceva timp incoace
     
    malagambafane și squidish apreciază asta.
  5. daniela140170

    daniela140170 Novice forum

    si la mine este aceeasi problema
     
    malagambafane apreciază asta.
  6. KingUritziel

    KingUritziel Începător forum

    si la mine la fel
     
    malagambafane apreciază asta.
  7. Flaxys

    Flaxys Scriitor în devenire

    De 3-4 zile si la mine aceeasi problema.
     
    malagambafane apreciază asta.
  8. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Si eu intampin aceste probleme de mult timp. Adaug faptul ca la trecerea de pe o pasune pe alta pica conexiunea la internet. Se reface singura dupa circa 10 - 15 secunde. Am schimbat chiar si router-ul.
    E adevarat, ca e obositoare toata situatia.
    Contactandu-i pe cei de la firma la care sunt abonata (le-am explicat ce probleme am accesand doar Farmerama ) si, dupa o groaza de reclamatii si verificari, am primit un raspuns de la cei de la centru.
    Problema este de la ei. Solutia: reducerea vitezei de net la 12 Mbps. Atunci va functiona jocul normal.
    (Daca m-au indus in eroare, o fac si eu la randul meu, fara sa vreau)
    Nu am acceptat. Prefer sa ma chinui asa.
    Oare avem acelasi provider?
    O saptamana usoara!
     
  9. Flaxys

    Flaxys Scriitor în devenire

    Dupa cum spuneam mai sus aceasta problema a aparut de 3-4 zile si este doar la cules, indiferent daca sunt de pe adaposturi, arbori sau parcele....
     
    sica12ro și malagambafane apreciază asta.
  10. _-nataly-_

    _-nataly-_ Scriitor în devenire

    Aceiasi pproblema o am si eu de cateva zile, ajutoarele automate merg foarte greu.
     
    sica12ro și malagambafane apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu vreau sa contrazic nici un jucator, mai ales ca pot fi ceva probleme, care se pot rezolva cu o delogare din joc urmata imediat de o stergere de cache and cookies din browser si eventual o stergere de cache din flash player si problema s-ar rezolva. Ca si viteza de internet, eu am pachetul de internet de 1000MB (iar zice seful ca ma laud in forum:D). Providerul este acela cu "nema dobanda" si nu am absolut nici o problema cu jocul, decat intr-o singura situatie unde se blocheaza ca sa "gandeasca", dar nu am absolut nici o problema in situatiile descrise anterior de jucatorii nostri. Repet, nu contrazic nici un jucator, doar am expus situatia mea in joc ca jucator. O zi buna tuturor.
     
    sica12ro, malagambafane și matusam apreciază asta.
  12. verarotar

    verarotar Începător forum

    Buna ziua!si la mine merge foarte greu de 4 zile se blocheaza si gandeste cu toate stergerile de cache and cookies si schimbare de browser.O zi buna!
     
    sica12ro și malagambafane apreciază asta.
  13. zukyry

    zukyry Novice forum

    Chronos scuze ca te contrazic dar cred ca voiai sa scri 1000Mb nu 1000MB...
    Si in legatura cu jocul si mie imi merge foarte greu sa zicem ca culeg cateva adaposturi vreo 4-5 si dupa se blocheaza vreo 3-5 secunde apoi revine.
    Problema sigur de la joc este.
     
    sica12ro, malagambafane și addyl apreciază asta.
  14. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Si la mine se intampla la fel, se blocheaza pentru cateva secunde dupa care isi revine.
    Problema fiind sesizata de mai multi jucatori cred ca ar fi bine sa se efectueze o verificare de echipa tehnica.
    Iar stergerea de c/c o fac in fiecare dimineata si peste zi o data, deci nu tine de aceasta manevra.
     
  15. mihaelaAB1046

    mihaelaAB1046 Scriitor în devenire

    Si la mine de cateva zile este aceiasi problema,am facut delogari,stergeri ,am crezut ca este numai la mine,poate se verifica si se rezolva,multumim
     
    sica12ro și malagambafane apreciază asta.
  16. addyl

    addyl Novice forum

    Buna, acelasi lucru se intampla si la mine, de cateva zile, jocul merge foarte prost, se intrerupe la fiecare patru-cinci, parcele s-au adaposturi recoltate, la fel se intampla si cand plantezi, iar cu combina stai cate 15-20 sec. dupa fiecare operatiune. Problema este de la joc, nu de la calculator.Rugam sa faceti o verificare, ptr. a remedia probleam. Multumim anticipat.
     
    sica12ro, malagambafane și cucu5555 apreciază asta.
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Echipa tehnică este înștiințată și verifică deja. Până acum nu a fost identificată vreo problemă generală, dar sperăm că se va rezolva.
     
  18. Fanica.S

    Fanica.S Supervizor forum

    Se pare ca aceeasi problema este la mai multi jucatori,daca se poate rezolva...va multumesc.
     
    malagambafane apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Scuze, iti dai seama, probabil de aceea functioneaza jocul greu.;)
     
  20. barbarosa80

    barbarosa80 Novice forum

    Si eu am pachetul cu 1 000 Mb dar intampin aceleasi probleme ( neplacute ) atunci cand recoltez
     
    malagambafane apreciază asta.