Lazi

Discuție în 'Probleme generale' creată de alex5001, 13 Sep 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. alex5001

    alex5001 Novice forum

    Buna ziua!
    Am primit de curand 10*lada de lazi, de la o misiune de la cooperativa, cand am deschis una din lazile care mi-au picat, mi s-a aratat ca am primit un "wampee" Dar nu il gasesc nicaieri, nici la ferma principala, nici la bahamarama, ce as putea sa fac?
     
    in.the.rain, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Să consulți tutorialul de AICI. Ai primit un fruct tropical.
     
  3. alex5001

    alex5001 Novice forum

    Multumesc mult, am gasit ceea ce aveam nevoie !
     
  4. 200370

    200370 Scriitor în devenire

    Buna ziua, am observat ca s-a adaugat ceva nou la premiile cand treci nivelul, am trecut de curand la nivelul 81 si nu gasesc acea lada care ar trebui sa-mi dea puieti, cum pot remedia acest lucru, sau n-am inteles eu bine de la ce nivel primesti aceste lazi?
    Multumesc anticipat!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Sep 2018
    in.the.rain și malagambafane apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna ziua!
    Nu s-au adaugat lazi la trecerea de nivel. Ai primit mamudea, salutari zburatoare si dreptul de a cultiva secara. Este posibil sa-ti apara si misiuni noi la Cooperativa. Nu stiu la ce lazi de puieti faci referire.
     
  6. 200370

    200370 Scriitor în devenire

    Am inteles eu gresit, souneam de lazile pe care le primesti cand faci un lvl peste 200, la acelea ma refeream, dar cum am spus, m-am uitat de doua ori peste acel anunt si am observat ca primesti doar la nivele de peste 200
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Sep 2018
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  7. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Buna! Daca bonusurile din Lada de bonusuri ocupa sloturi inseamna ca tarta pinkie pie are efect asupra lor?
    Multumesc!
     
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Are, da:
    upload_2018-11-6_9-21-4.png
    (iar denumirile bonusurile din inventar sunt date spre corectare, momentan sună cel puțin ciudat)
     
    in.the.rain, malagambafane, amy46 și alți 4 apreciază asta.
  9. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Multumesc frumos! E o veste buna!
     
    in.the.rain, malagambafane, amy46 și alți 4 apreciază asta.
  10. clnmarius

    clnmarius Junior Expert

    Bună seara. Spuneți-mi vă rog ce se întâmplă dacă deschid o ladă de bonusuri care necesită slotul de diamant și el este deja ocupat.
    Mulțumesc anticipat.
     
    in.the.rain, malagambafane și amy46 apreciază asta.
  11. Claudia

    Claudia Duce forum

    Nu se activeaza automat bonusul, este doar afisat la deschiderea lazii, ca sa stii ce ai castigat, apoi se duce la "Consumabile" de unde il activezi cand vrei tu.
     
    in.the.rain, malagambafane, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  12. cadina

    cadina De-al casei

    Conform anunțului:
    "La fiecare trecere în nivel >200, pe lângă recompensele obișnuite, va fi oferită și o Ladă de arbori minune. "
    ma așteptăm să sa găsesc la consumabile și acea lădițe. Menționez ca am deja niv 202 și nu mi-a fost acreditata nici acum și nici când am trecut la niv 201 deși în anunțul de trecere de nivel a scris ca mi s-a acreditat.
    Ma puteți îndruma ce ar trebui sa fac?
    Scuzați deranjul.
     
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Incearca si o cautare la categoria Consumabile, dupa cuvantul "arbori".
     
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Buna seara...mi-a iesit la o lada de bonusuri,100% recolta...Deci inseamna ca eu nu o pot folosi daca am parcele cu plante intrucit mi-ar da la o parcela mica tot 4 plante cit imi da si un chutney..Am inteles bine?ptr ca nu inteleg rostul bonusului in cazul acesta.Am mai cistigat un bonus de 200% PET pe care l-am folosit doar 5 min cit am recoltat dupa care l-am dat afara ptr ca aveam nevoie de slot(nu puteam tine slotul blocat 24 ore)..Multumesc anticipat ptr precizari.
     
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Are acelasi efect ca si chutney, in cazul parcelelor. Dar bonusul de recolta nu se aplica doar la parcele.
    Bonusul pentru PET, iti recomand sa-l folosesti cand ai pomi sau adaposturi care dau multe PE. Si multe iteme valoroase. Doar pentru parcele, nu merita sa-l "strici".
    Bonusurile sunt folositoare doar daca le folosesti cand si cum trebuie. :)
     
    in.the.rain, deea4u, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  16. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Un produs mestesugaresc obisnuit odata ce l-ai scos din slotul lui l-ai pierdut. Aceste bonusuri sunt la fel? Adica pot sa-l folosesc cand culeg si apoi sa-l scot si sa-l refolosesc cand mai am nevoie pentru timpul ramas? De ex il folosesc 5 min, raman inca 23h si 55 min care pot fi folosite cu alta ocazie?
     
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Este la fel ca un produs mestesugaresc..daca il dai afara,il pierzi.Eu,cel putin,l-am pierdut.
     
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  18. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    :oops:
    merci pentru precizari
     
    in.the.rain, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  19. cadina

    cadina De-al casei

    Asa a funcționat, mulțumesc mult.
     
  20. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    bună ziua ... referitor la lăzi... acest bonus din câștiguri pe bază de plante cuprinde și planta de event???

    [​IMG]

    PS. Nu l-aș strica degeaba.

    Mulțumesc.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 18 Noi 2018
    in.the.rain, malagambafane și donnadmn apreciază asta.