Lazi

Discuție în 'Probleme generale' creată de alex5001, 13 Sep 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da.
     
  2. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    Mulțumesc.
     
    -katnik-, in.the.rain, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  3. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Buna ziua..Eu nu vad niciun avantaj al bonusului 100%plante cistigat la lazile de bonusuri...daca pun parcele mici cu plante inseamna ca in loc sa iau 2 plante,iau 4 dar 4 iau si daca pun in slotul de diamant un chutney care este mult mai avantajos ptr ca nu costa mult si pot sa-l scot cind vreau...daca bonusul de 100% ocupa slotul de diamant,atunci nu mai pot pune si chutney(ptr a putea avea un cistig de pe urma bonusului cistigat)intrucit nu exista decit un singur slot de diamant,deci ori bonusul,ori chutney pot pune...Nu vad avantajul,poate nu am gindit eu in profunzime sau nu am facut calculele bine,de aceea va rog sa-mi spuna careva cu ce ma avantajeaza pe mine acest bonus de 100 % plante ptr ca eu nu-i vad sensul...Daca aparea ca il pot pune intr-un slot de aur sau de argint atunci era un avantaj dar asa...?
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  4. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Nu te avantajeaza cu nimic. Singura diferenta pe care o vad eu este ca unul se obtine cu MM, celalalt ( chutney) il poti produce sau cumpara cu GG sau craitari.
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  5. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Multumesc ptr raspuns...cind ma gindeam si eu ca am cistigat ceva interesant ca nu mai cistigasem de mult ceva bun ptr ferma...oricum eu nu sunt fan lazi ptr ca ocupa sloturi iar eu schimb de multe ori pe zi produsele mestesugaresti din cauza putinelor sloturi pe care le avem dar am zis:hai sa incerc...si am incercat,cu ocazia asta am cistigat acest bonus pe care am sa-l folosesc intr-o zi 2 minute pina recoltez terenurile de plante si pun adaposturi...
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Incorect!
    In ceea ce priveste bonusul de randament pentru recolta, te-am lamurit pe pagina anterioara.
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Multumesc frumos..acum am inteles..il pot folosi cind am iteme,adaposturi sau pomi...e ceva dar tinind cont ca ocupa singurul slot de diamant pe care il avem,ma voi decide cam greu sa-l folosesc..Este valabil si ptr itemele din parc banuiesc..
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Deci despre ce vorbim? o_O:eek:
    Unul este bonusul de recolta, altul cel pentru PE/PET. Citim si noi cu atentie?:)
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Ok..doar pomi si adaposturi...Eu inteleg mai greu,nu trebuie sa va suparati...multumesc ptr lamuriri...
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu ne suparam ca nu ai inteles, nu esti singura, se pare. Suntem aici pentru a ajuta jucatorii. :p :)
    Bonusul de recolta care ocupa slot de diamant se aplica la parcele, pomi, adaposturi/ateliere.
     
    -ciocollate-, -katnik-, in.the.rain și alți 4 apreciază asta.
  11. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    da, asa se pare....:p multumesc si eu pentru lamuriri
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  12. fermiera11

    fermiera11 Maniac forum

    Buna.Am luat de la shop o rama cutia magica si nu o gasesc,am cautat peste tot .Multumesc
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Incearca in Inventar-Decoratiuni-Toate, o cautare dupa "magic".
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  14. fermiera11

    fermiera11 Maniac forum

    Multumesc ,am gasit-o .
     
    -katnik-, in.the.rain, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  15. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am lipsit cam 2 ani din joc si am revenit. Precizez ca joc farmerama din 2009. Se mai pot obtine lazile pe care le-am pierdut in aceasta perioada, mai bine zis liniile de vrej care dau lazi? Am citit prin forum ca sunt lazi cu multe puncte si bani si multe altele.
     
  16. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Putem doar sa iti recomandam sa urmaresti anunturile oficiale referitoare la Linii de vrej si itemuri speciale.
     
    -katnik-, MicuNicu, in.the.rain și alți 2 apreciază asta.
  17. geta57

    geta57 Rutinat

    Bună ziua! Am observat azi că lăzile care dau învârtiri normale la roată nu mai au în colțul din stânga sus acea ”atenționare” că la deschidere se obțin și învârtiri. A mai observat cineva?
     
    -katnik-, MicuNicu și in.the.rain apreciază asta.
  18. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    La mine sunt.


    lazi.JPG
     
    in.the.rain, raisa2005, clauliviu și alți 2 apreciază asta.
  19. geta57

    geta57 Rutinat

    Și-a revenit și la mine! Am pierdut 96 de rotații!
     
    in.the.rain, raisa2005, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.
  20. mishakrmen

    mishakrmen Novice forum

    buna, as vrea sa sstiu daca e normal ca atunci cand deschid 4 lazi de gologani deodata imi da uneori 1mil sau 10 mil pentru toate
     
    clauliviu și -ciocollate- apreciază asta.