Feedback Lumea ”Clar de Lună”

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 17 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

  1. Îmi place

    88,5%
  2. Mi-e indiferent

    3,8%
  3. Nu-mi place

    7,7%
  1. mada_nice

    mada_nice Talent de excepţie

    Salutare! Itemii îi poți amplasa în parcul de groază, terenul acela din mijloc, dintre cele două terenuri pentru cultivat, și îi poți folosi ca și cum ar fi niște itemi normali. De asemenea, itemii de groază pot fi amplasați și în parcul normal sau pe oricare teren continental/ de groază. Adăposturile de groază, precum și pomii, pot fi „recoltați” doar pe perioada serilor cu lună plină și a eventurilor de groază. Liliecii sunt niște mamifere, așa că haide să-i considerăm „animale normale”, drept care îi lăsăm și pe ei să stea în fermele noastre. :D Cât despre zânele-pisici, licuricii crepusculari și monștrii de mâzgă, zău, nu știu ce să cred! :D

    Spor la treabă!

    Cu plăcere. E de înțeles, însă poți avea în considerare și faptul că pomii, spre exemplu, au un timp de maturare mai mic. Și stai linitștit, poți face rost ușor de ei/ ele, de cât mai mulți/ multe, la D&C, mai ales că ai revenit în joc după o perioadă destul de mare de la care au fost introduși! :)
     
    Modificat ultima dată: 30 Oct 2018
    ioanagirl94, yocoama, catapen și alți 7 apreciază asta.
  2. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Ok.. Multumesc frumos, Mada!
    Sunt putin dezamagit, pentru ca se cer destul de multe plante pentru obtinerea lor, pentru ca mai apoi sa poata fi folositi doar pe durata eventului.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Oct 2018
    ioanagirl94, yocoama, catapen și alți 9 apreciază asta.
  3. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am finalizat aproape toate misiunile sinister, mi-au mai ramas doar cateva sarcini din niste misiuni mai vechi, nesemnificativ. Multumim mult BP pentru rasfatul luni intregi de "Luna plina"! xD
     
    ioanagirl94, -katnik-, yocoama și alți 10 apreciază asta.
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Eu am finalizat toate misiunile si am reusit sa-mi refac partial stocurile. Multumesc pentru asta BP!
     
    ioanagirl94, -katnik-, yocoama și alți 6 apreciază asta.
  5. ***bunirodica01***

    ***bunirodica01*** Scriitor în devenire

    sunt ceva noutati la aceasta editie sau fiecare cum doreste, vreau sa stiu cum planific terenul pt aceste zile....bafta
     
    ioanagirl94, -katnik-, yocoama și alți 6 apreciază asta.
  6. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Nu va fi nici un event de groaza, faci doar ceea ce doresti, adica misiuni, mai deblochezi vreo portiune de teren, deblochezi ceva de pe la shop etc... Bafta!
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 8 apreciază asta.
  7. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Excelent,
    Cel mai frumos event de groaza pentru mine!
    Fluier, ... seman, culeg si iar ... fluier. Nu tu ceas, nu tu event, nu tu presiune de nici un fel, exceptie face presiunea cu care fluier.
    Fluier, ... seman, culeg si iar ... fluier. O buna oportunitate de a mai umple hambarul cu produse. ca bate vantul de-mi vine sa fluier a paguba, dar nu-i bai ca eu oricum ... fluier, ... seman, culeg, umplu hambarul si, ... fluier, .... viata e frumoasaaaaa, ....
    Bafta tuturor!
     
  8. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Si totusi unde pot vedea cata mazga detin ? am cautat peste tot si cu ,, mazga si cu zg ,, nimic ,iar cand dau click pe ,, toate ,, mi se blocheaza ferma complect ,trebuie sa dau refresh ca sa isi revina !
     
    ioanagirl94, -katnik-, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  9. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :oops: si la mine la fel...si nu e o chestiune legata de tehnica din dotare...;)
     
    ioanagirl94, -katnik-, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In primul rand, trebuie sa folositi diacritice.
    Cand intrati in Sura, selectia este pe "Plante" lasati-o asa. Tastati la "Cauta" - "zg" sau "zgă" si apoi selectati categoria "Toate".
     
    ioanagirl94, -katnik-, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  11. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    Aga,:inlove: multumesc, era atat de simplu...traiasca diacriticele!
    ...o seara frumoasa!
     
    ioanagirl94, -katnik-, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  12. Norocellys

    Norocellys Scriitor activ

    Salut, pentru cei interesati, a inceput deja o noua editie, cu 3 ore mai devreme. Spor! Oare putem avea din nou la oferta, posibilitatea de a achizitiona Oul Polter?
     
    Modificat ultima dată: 15 Dec 2018
    ioanagirl94, -katnik-, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  13. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :D;):) multumiri de asa info, ca doar asteptam sa inceapa ce a inceput deja!
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  14. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Nu se poate achizitiona in cadrul acestei editii. Ce va fi in viitor, nu stim. Urmareste Anunturile oficiale.
     
    matusam, ioanagirl94, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  15. geobull

    geobull Novice forum

    De ce nu mai pot produce hrana pt licuricii crepusculari? Se hranesc cumva din hrana licuricilor normali?
     
    ioanagirl94, -katnik-, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  16. bobmic501

    bobmic501 Novice forum

    Hrana este aceiasi pentru licuricii normali si crepusculari .
     
    ioanagirl94, -katnik-, amy46 și alți 2 apreciază asta.
  17. catapen

    catapen De-al casei

    Cea mai proasta sincronizare a fost la event-ul asta pentru mine... Ieri in 12 ore de event am plantat doar o data dovleci si ciuperca de coral fiindca am uitat complet de event-ul asta :|. Macar daca plantam ceva de durata mai mare ca oricum nu am intrat deloc pe campurile alea. Peste noapte am plantat o planta de 8 ore, dar la editia asta am ramas mult in urma :(. Sper sa pot recupera ceva azi. Pacat de surpriza dezvoltatorului ca in loc de 24 de ore sa tina 36 de ore editia asta, fiindca eu nu am profitat deloc de avantajul asta. Noroc cu cate o ladita din care mai sare plante nocturne si mai compensez cat de cat :D.
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  18. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nici eu n-am facut tot ce mi-am propus… :cry:Am intrat pe terenurile sinistre ieri la ora 15 nestiind ca s-au deschis mai devreme, apoi m-am straduit sa finalizez 2 misiuni si, din pacate, n-am reusit niciuna pentru ca... cine alearga dupa doi iepuri… ii prinde pe amandoi luna viitoare! :p
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  19. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Nici eu nu am fost pe fazaxDAm mai semanat si plantat cate ceva...dar fara rezultate imediate.
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  20. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nici eu nu am fost pe faza cu deschiderea campurilor Clar de luna.
    Nu am vazut anuntul la timp.
    Abia seara am vazut ca sunt deschise.
    Pacat!
    La anul o sa fiu mai atenta! xD
     
    ioanagirl94, -katnik-, pinok86 și alți 5 apreciază asta.