Feedback Lumea ”Clar de Lună”

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 17 Oct 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare această caracteristică de joc?

  1. Îmi place

    88,5%
  2. Mi-e indiferent

    3,8%
  3. Nu-mi place

    7,7%
  1. aristocat

    aristocat Scriitor în devenire

    Deci, n-am fost atenta.
    Multumesc pentru raspuns!
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  2. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Buna ziua .Revin cu o intrebare , arborele de baza de unde pot face rost de el ?
    Multumesc frumos
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  3. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    De la eventul Infuzia vrajitoarei, sau să-l primești cu ocazia eventului Dăruiește și Comercializează.
    [​IMG]
     
    gabi_83i, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  4. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Buna ziua.
    Odată cu începerea minieventului ateliere rapide, la toate atelierele amplasate pe terenurile clar de lună cu timpul de producție mai mic de 9 ore, le-a fost modificat timpul la 9 ore.
    Atașez print screen în acest sens.
    Mulțumesc!
    [​IMG] [​IMG]
     
    paulici_01, derby54, davidsiirina08 și alți 6 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Salut! In poza arata ca mai au vreo 6 ore, desi abia au fost recoltate! Cred ca nu inteleg ce vrei sa spui... :)
     
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  6. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Acele ateliere au timp de producție de 3.30 ore, respectiv 4.00 ore. Acum au 9 ore, iar cu apă scad la 6 ore.
     
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Aha, acum am priceput! Probabil au mancat prea multe sarmale si s-au lenevit sau au trecut la autoflagelare! Sau o fi vreun bug... xD
     
    Modificat ultima dată: 2 Ian 2021
    paulici_01, davidsiirina08, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca e bug, m-a molipsit si pe mine...Nu observasem, dar am verificat si da, li s-a dublat/triplat timpul...Parca nu asta era scopul si numele eventului...
    Joc pe Flash, nici macar pe Unity nu pot da vina...
     
    paulici_01, zeepinkstar, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  9. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Am primit răspuns de la serviciul suport, cum că a fost deja raportată această eroare către echipa tehnică și să așteptăm rezolvarea ei!
     
    donnadmn, paulici_01, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  10. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Salut,e adevarat ca ,Cactus luminare funerara ,nu putem sa-l luam de la Jac's shop??
    Am vreo 3,dar nu ma supar daca mai pot de undeva ,achizitiona inca 1-2!
     
    paulici_01, Criselt, stiucarul și alți 4 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Este, dar din misiunile de la cooperativa se pot obtine o gramada de arbori minune sinistri, din care pot iesi inclusiv cactusii lumanare funerara. Eu am 7, dar nu i-am mai pus pe teren de luni de zile, dar uitandu-ma de curiozitate sa vad cati am, am descoperit ca s-au adunat in inventar 25 de arbori minune sinistri, si cred ca o sa-i pun pe teren sa vad ce iese din ei.
     
    paulici_01, Criselt, dulcica1970 și alți 8 apreciază asta.
  12. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Salut, in luna iunie a fost deja Ziua clar de luna sau nu??Dupa calendar trebuia sa fie in 27!Sau gresesc eu??
     
    paulici_01, malagambafane, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
  14. popik70

    popik70 General forum

    Buna ziua. Eu nu pot planta vanata inspaimantatoare. La misiunile de la cooperativa arata ca am 10 plante , dar la plante pe teren nu-mi apar.M-am delogat , logat de '' n '' ori si nimic.
    :mad:
     
  15. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO


    Bună ziua,
    sigur le vei găsi, pot fi poziționate de asemenea manieră:


    [​IMG]
     
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vedeti ca vanata aia "inspaimantata" e planta obisnuita "clar de luna", i se aplica bonusul buchetului oribil...Si bonusul "amplificatorului de recolta Clar de luna"...Mai ales ca amplificatorul +2 nu ocupa slot... Dupa plantarea cu buchet oribil se scoate buchetul si se pune cozonacul la loc...Prefer sa le inmultesc ca pe plante de event, cu SC, sa pot umple terenurile pentru noapte...Deh, 12 h...
    Am patit si eu ca si Popik70, eram invatat sa apara plantele "de event" primele, le-am cautat pe ambele terenuri pana sa le gasesc...
     
  17. popik70

    popik70 General forum

    Multumesc , am rezolvat pana la urma.
     
  18. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    nu am reusit sa finalizez misiunile pe clar de luna pentru anul 2021.....superbonusurile mi au expirat si deja va fi mai greu.....o misiune este ca si finalizata insa la a 2 a cred ca nu voi reusi desi timpul alocat ar parea de ajuns....din picollo geniu si vanatoare de comori....deloc incantat de al 2 lea.....geniu este bun....sa vad cum o scot la capat cu fructele.....succes.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 1 Iul 2021
  19. iulia64

    iulia64 Novice forum

    aceste doua noi misiuni sunt permanente ? sau numai pe 5 iulie se pot termina? ms
     
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Da.
     
    paulici_01, matusam, malagambafane și alți 5 apreciază asta.