Magaziile - Temă oficială de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 14 Iun 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă acestui update:

  1. 1

    40,0%
  2. 2

    7,3%
  3. 3

    6,7%
  4. 4

    6,7%
  5. 5

    39,2%
  1. luta

    luta Scriitor în devenire

    Am pus o menajerie acum ceva timp .. ca 2 luni: toate bune si frumoase tot verific numarul de burghie ca sa trec la primul upgrade - pana azi dimineata aveam 3/6 si acum stupoare 0/6 cred ca tensiunea s-a ridicat =unde sunt burghiile mele :cry:
     
    malagambafane apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Sculele nu au cum sa dispara din Inventar, doar daca le-ai livrat la vreo misiune din greseala. Efectueaza o stergere de cookies si cache urmata de o relogare. Ar trebui sa apara.
     
    matusam, trancesound și malagambafane apreciază asta.
  3. adina69

    adina69 Scriitor activ

    In cadrul unui eveniment, de exemplu cel actual, o magazie, fie ea menajerie, manufactura ori arboretrum, va dropa 1 singur drop sau fiecare adapost/atelier/copac ramane cu sansa de a dropa un drop, adunand un total minim 1 drop sau maximum 4,6,8 in functie upgrade?
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Bună ziua!
    Teoretic, fiecare magazie/manufactură în care ai introdus adăposturi/ateliere cu timp lung de maturare, ar trebui să ofere mai mult de 1-2 drop de eveniment. La acestea se adaugă și dropul normal (scule, bază meșteșuguri). Să obții drop de eveniment 1 la 1, puțin probabil.
     
    matusam, adina69, trancesound şi o altă persoană apreciază asta.
  5. Ambra.

    Ambra. Împărat forum


    Buna ! Eu am rechini, crabi, flamingo si panda si camile rosii in magazii/manufacturi, si primesc 6 din 6 drop de fiecare data. Asta pe langa celelalte. De la pomi nu primesc la fel.
     
    adina69, trancesound și malagambafane apreciază asta.
  6. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Multumesc,Cruella!
    Pana acum nu am dat importanta, dar am sa verific dropul magaziilor.
    Multumesc de interventie, vecina :D Spor la eveniment si cred ca te-ai grabit si ai inversat panda rosii cu camilele. Fiindca daca te referi la upgrade, din ce stiu, nu pot fi folosite in magazii.
     
  7. tweety`

    tweety` Baron forum

    Se poate pune si upgradeul. Dupa ce pui adapostul de baza in menajerie, dai click pe adapost si iti apare upgradeul sa il selectezi sa se adauge. Seara faina!
     
    trancesound, malagambafane și adina69 apreciază asta.
  8. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Se pare ca in toata graba asta nu am apucat sa imi bag nasul in toate detaliile. Am timp de acum, multumesc.
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  9. bond_james

    bond_james Scriitor în devenire

    De unde se poate obtine ciocanul de lemn necesar upgradarii menageriei ?
     
    malagambafane apreciază asta.
  10. Shepherd

    Shepherd Guest

    Poţi face şi altoi la sparanghel, respectiv altoiul Dropant Ciocan de Lemn, cu care ai până la 750% şanse de a primi un ciocan de lemn în timpul recoltării legumei respective.
     
    donnadmn, matusam, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  11. K3nz

    K3nz Începător forum

    Buna ziua ! Am deblocat de la Luminis "Magnifica Menajerie" si imi puteti spune ce trebuie sa fac sa pot plasa adaposturi in menajerie ? Si unde se afla aceasta?
     
    pinok86 și malagambafane apreciază asta.
  12. Shepherd

    Shepherd Guest

    Bună ziua !
    Ca să o găseşti intri în inventar la secţiunea Animale/Păsări la Toate. Mai multe detalii despre menajerii găseşti AICI.
     
    donnadmn, matusam, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  13. Kia2017

    Kia2017 Începător forum

    Imi cer scuze daca nu aici trebuie sa postez ce nelamuriri am, doar ca ma uit pe forum de 20 de minute si nu gasesc ceea ce caut. Abia am adunat 500 de stelute sa deblochez Magnifica Menajeria de la Arborele Intelepciunii si nu stiu unde o gasesc. Sau am inteles eu gresit ca iti ofera spatiu pentru adaposturi. Va rog cine poate sa-mi raspunda. Multumesc!
     
    malagambafane apreciază asta.
  14. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    menajeriile le gasesti in inventar ca si adaposturile de animale
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. melcisor

    melcisor Începător forum

    am terminat misiunea menajeria, dar nu o gasesc. Nu trebuia sa o gasesc la adaposturi? am muncit atat si nimic?
     
    Modificat ultima dată: 13 Aug 2017
    malagambafane apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Misiunile de la Cooperativa sunt pentru a obtine planurile de constructie necesare upgradarii Menajeriei. Ea se poate obtine deschizand runa de la Arborele Intelepciunii sau cu MD.
     
    matusam, popescudana42 și malagambafane apreciază asta.
  17. Alexya75

    Alexya75 De-al casei

    Buna ziua. Ca sa deblochez Menajeria Baha fara MD, este necesara deblocarea prin Arborele Intelepciunii, nu-i asa? Atunci, deblocarea din Templul insulei (cu 45 banane !) ce rol are?
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  18. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    La Arbore obtii menajerie pentry ferma. La templu, pe banane- pentru Baha...Poti avea 3 menajerii pe ferma si 3 pe Baha;)
     
    davidsiirina08, marcela_f69, pinok86 și alți 2 apreciază asta.
  19. -valibadea-

    -valibadea- Începător forum

    Daca am facut misiunea, nu trebuia sa primesc o menajerie baha?
     
    malagambafane apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu. Primești planurile de construcții pentru upgrade-uri. Menajeria o poți lua deblocând-o de la Templu cu banane aurite sau o cumperi cu MD.
     
    matusam, -mamaleone și malagambafane apreciază asta.