Magaziile - Temă oficială de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 14 Iun 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă acestui update:

  1. 1

    40,0%
  2. 2

    7,3%
  3. 3

    6,7%
  4. 4

    6,7%
  5. 5

    39,2%
  1. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Multumesc , Chronos, banuiam acest lucru.
    In coditiile in care poti sa ai cel mult 2 menajerii si se specifica deja "drop rar", cred ca se va pune ceva praf pe planurile de constructii, chiar daca le luam.
    Dar, cum " incetul cu incetul se face otetul " (cel bio), vom vedea ce o mai fi si cand se vor ivi si celelalte tipuri de magazii si ce noi cerinte vor fi.
    O nopte linistita
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Iun 2016
  2. Cocutza80

    Cocutza80 Începător forum

    Buna seara
    Vad ca nimeni nu intreaba de furaj,ce si cate furaje vor trebui pentru menajerie?
    Multumesc!
     
    malagambafane apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Câte sunt necesare adăposturilor amplasate.
     
    donnadmn, roliana57 și malagambafane apreciază asta.
  4. Cocutza80

    Cocutza80 Începător forum

    Bun,dar daca am un cotet de rate.unu de cai,vaci si peste, trebuie sa dau la fiecare in parte?exact ca si cand sunt amplasate adaposturile pe parcela?
    In tutorial apare super hrana,hrana normala + rotitele...ma gandeam ca dau clik pe una din cele 2 categ.de hrana si gata cu hranirea animalelor
    ms
     
    Modificat ultima dată: 14 Iun 2016
    malagambafane apreciază asta.
  5. laur98

    laur98 Scriitor în devenire

    Am lvl 93 si locul la mine este o mare problema. Cu implementarea acestor menajerii, se va rezolva si problema mea cu locul. Este interesant modul de functionare, misiunea nu este chiar asa de grea, dar trebuie sa ma pun pe strans stelute !! Eu am notat cu 5 acest upgrade. Felicitari echipei !!!!
     
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu, dai un singur click pe hrană sau superhrană și sunt retrase cele 4 unități (bineînțeles, dacă există în Șură). La fel la adăpare și recoltare, câte un singur click pentru fiecare operațiune pe butonul dedicat.
     
    donnadmn, .felicia.1, marcela_f69 și alți 3 apreciază asta.
  7. Cocutza80

    Cocutza80 Începător forum

    Multumesc, Kordar
     
    malagambafane și k0 apreciază asta.
  8. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Avand in vedere ca mai am nevoie de 217 stelute si de mahmudele cu nemiluita, probabil o sa.mi iau magazia in 2017 :)
     
    Alexya75, Naty.....25, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  9. BennyMihai2013

    BennyMihai2013 Scriitor în devenire

    Buna seara. Este adevarat, cerintele sunt foarte mari pentru jucatori sub lvl 75 dar recompensele sunt pe masura!!! Nu trebuie sa primim lucruri fara sa le muncim. Stiu ca este greu sa strangi 500 stelute (PS acum cateva zile am cheltuit aproape 200 de stelute si acum imi pare rau.. ;((( insa este doar un joc)
    Misiunea nu pot sa spun ca este grea, nu trebuie sa termini cerintele in primele 2-3 zile. Cu putin efort zilnic, nu o sa realizezi când ai finalizaat toate cerintele in 2-3 luni. Eu am notat acesta misiune/event cu nota 5, imi place foarte mult ideea cu menajeriile, jocul este in plina dezvoltare. Felicitari BP !!
    DAR CA FIECARE JUCATOR AM 3 intrebari- ;))
    1. Misiunile de la ,,Menajerie,, care se gasesc la Cooperativa, sunt permanente? sau ele sunt pentru o perioada limitata ?
    2. Am inteles faptul ca exista posibilitatea de a se achita o menajerie cu o suma de 500 de stelute dar si cu 299 marmudele DAR de cate ori se poate achizitiona?? 1, 2, 3... ?
    3. Aceste Menajerii pot fi amplasate pe un singur teren ? Exemplu- am 2 Menajerii. si doresc sa le plasez DOAR in Luminis. Se poate face acest lucru ?

    Sper ca ma puteti ajuta, Va multumesc si
    O seara buna la toti si distractie placuta la ferma !
     
    -elenaion49-, mariuta48, dadan și alți 2 apreciază asta.
  10. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Peste un anumit timp nu vom mai avea decat 4 adaposturi pe teren....Si daca nu vom putea construi menajerii oare cum vom putea sa avem animale.Nu cred ca este ok sa nu putem folosi terenul si pentru cate animale avem nevoie sau ateliere
     
    malagambafane, .felicia.1 și dadan apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Normal, nu este anunțat ca eveniment.



    E 1 aprilie? De unde ai scos asemenea ”informație”?
     
    malagambafane, dadan, BennyMihai2013 și alți 3 apreciază asta.
  12. Dr.Mike

    Dr.Mike Junior Expert

    Consider ca fiind utile menajeriile. Am votat 5 pct. pentru initiativa. Ar trebui totusi ca acestea sa poata fi mai multe si un sistem mai facil de obtinere si amplasare a lor. Ceva in stilul poienitelor de reproducere.
    Este un inceput iar eu il apreciez.
     
  13. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Si eu am dat 5. Nu rezolva problema animalelor din inventar, dar ma va face, sper, sa stau mai mult pe ferma sa-mi fac menajeriile si apoi mai scap si de cateva stelute, prea se adunase multe la mine. Cu mamudelele mai vad, asa a fost si in cartierul mestesugaresc si am reusit sa le activez pe toate fara ele. Voi munci romaneste, azi un cui, maine o scandurica, voi reusi sa ajung la orange bine, nu, voi admira premiantii. Sunt pe jocul meu preferat pentru relaxare si tot ce e nou e bine venit pentru mine.:)
     
    Modificat ultima dată: 15 Iun 2016
  14. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    cel mai probabil cu acest nou update se vor mari cerintele de animale cat de curand si cum sunt cam greu de procurat nu vor fi pentru toti fermierii si sa vezi atunci preturi la piata
     
    malagambafane, *gogo, BennyMihai2013 și alți 2 apreciază asta.
  15. cristina-violeta05

    cristina-violeta05 Maestru forum

    Am fost plăcut surprinsă când am văzut anunțul ”în curând vom avea menajerii...” De mâine mă pun pe treabă, și sper să fac repede maximul permis. Voi pune adăposturi cu timpi asemănători, să fie cât mai eficiente... Abia aștept.
     
    malagambafane, donnadmn, .felicia.1 și alți 6 apreciază asta.
  16. BennyMihai2013

    BennyMihai2013 Scriitor în devenire

    Iti multumesc k0rdar pentru raspunsuri dar si pentru timpul acordat. Iti doresc o zi placuta in continuare. ;)
     
    malagambafane, *gogo, Ambra. şi o altă persoană apreciază asta.
  17. mada_nice

    mada_nice Talent de excepţie

    Lucrurile merg spre bine! ;) Vedem ce-o fi!
     
    0VIO8, -elenaion49-, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  18. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Salut tuturor.
    As dori o precizare daca vrejurile si/ sau produsele mestesugaresti activate au influienta specifica si asupra adaposturilor din menajerie.
    In rest, m-am lamurit si astept "startul" la "cumparaturi".
    Multumiri moderatorilor pt rabdarea cu care raspund tuturor jucatorilor.
    O zi buna
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, adăposturile din menajerie se comportă normal și în această privință.
     
  20. corry89

    corry89 Începător forum

    am si eu o problema, nu ma lasa sa termin sarcina, desi am resurse si dau sa le livrez nu mi le ia.ce sa fac?
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.