Magaziile - Temă oficială de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 14 Iun 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă acestui update:

  1. 1

    40,0%
  2. 2

    7,3%
  3. 3

    6,7%
  4. 4

    6,7%
  5. 5

    39,2%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
  2. .flori.71.

    .flori.71. Junior Expert

    poate sa imi spuna cineve ce fac cu acele planuri de constructie?
     
    malagambafane, donnadmn, Degetica13 și alți 2 apreciază asta.
  3. va rog sa mi spuneti unde donez - la copacul intelepciunii- cele 500 de stelute? multumesc
     
    malagambafane, donnadmn, Degetica13 și alți 2 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Scrie în tutorial:

    Ca în imagine:
    [​IMG]
     
    malagambafane, donnadmn, Degetica13 și alți 2 apreciază asta.
  5. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am activat de la arborele intelepciunii menageria cu 500 de stelute,am si pus 4 iazuri cu broscute si acum astept finalizarea lor,mie imi place si nota mea pentru acest update este 5.Muncesc acum foarte mult sa finalizez mai multe misiuni de la cooperativa sa strang stelute sa mai iau menagerii.
     
    malagambafane, Degetica13, pisitani și alți 3 apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cel puțin în momentul de față, nu mai poți obține alte menajerii cu steluțe. Dar îți vor fi de folos pentru celelalte magazii, pentru pomi și ateliere, care urmează să apară.
     
    malagambafane, donnadmn, Degetica13 și alți 2 apreciază asta.
  7. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Salutare!
    Cu drag asteptatele magazii au numai 4 locuri si cu foaaaaarte mare greutate pot fi perfectionate pana la 8 locuri.
    Misiunea de la cooperativa este extrem de solicitanta.
    Pretul la copac este piperat pentru cei mai multi dintre noi, mai ales daca ne gandim ca am mai vrea si magazia pentru ateliere, si pe cea pentru pomi. Cand misiunile de la cooperativa le-ai cam terminat, e greu sa strangi cate 500 de stelute pentru fiecare.
    Pe de alta parte:
    - pe o parcela 2x2 poti pune 4 adaposturi, in loc de unul;
    - misiunea de la cooperativa ofera PE uriase! plus planurile de constructie
    - o astfel de resursa nu poate veni gratis (in timp, probabil se vor ieftini, iar noi, cei care ne-am repezit la trufandale, probabil ne vom simti nedreptatiti).
    In concluzie, bineinteles ca m-am repezit sa achizitionez cele 2 magazii disponibile xD
    Imi place mult faptul ca la fiecare adapost din inventar se poate vedea cantitatea de hrana disponibila.
    Este o imbunatatire formidabila a vietii la ferma, :inlove: care mai necesita ajustari. Am dat nota 3 ;)
     
    malagambafane, petra2172, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  8. am inteles, multumesc, problema este ca nu gasesc in copac ,,patratica,, cerculetul sau triunghiul pentru menajerie, pt ca la mine toate sunt verde, ceea ce am deblocat inainte, un indiciu va rog, la baza copacului, spre varf, ....imi fac sters pentru un lucru banal cred pt tine Kordar dar..asta mi se intampla.
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    upload_2016-6-16_16-35-41.png
     
  10. gabigrandes

    gabigrandes De-al casei

    Multumesc pentru raspuns.DAR cu MM vor putea fi cumparate mai multe.
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Doar una:
     
    malagambafane, Degetica13 și popescudana42 apreciază asta.
  12. regret enorm dar eu nu am cele trei ,,patratele,, afisate langa copac, nu renunt desigur, voi astepta poate mai sunt mici erori
     
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Înseamnă că nu ai nivelul 50 sau nu ai dat un refresh la pagina de joc în ultimele 101 minute.
     
  14. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am inteles.
    Multumesc frumos pentru raspuns.
    Va doresc o zi si o vara minunata..
     
  15. am rezolvat, multumesc, am nivelul 94-nu asta era problema, i am dat un refresh si e ok
     
    naivreasastii, dadan și Degetica13 apreciază asta.
  16. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Nota mea e 1 !Dupa ce mi-am facut niste calcule, am ajuns la concluzia ca raman fara septelul adunat cu multa SH consumata si fara aproape toate animalele ! De scule nici nu mai vorbesc !Si pentru ce ? Pentru o magazie in care incap 4(ori 6-8 cu mult efort 8)) adaposturi ,fie ele rosii sau roz? E cel mai scump upgrade !!! Daca si pentru copaci va fi la fel ,...pentru mine e dezamagire totala!!! In concluzie ,voi spune pas la magazii !Din punctul meu de vedere ,nu merita efortul !Prefer sa pastrez totul pentru un event mai atractiv!Dar fiecare face cum vrea ,asta e doar parerea mea !
     
    Modificat ultima dată: 17 Iun 2016
    malagambafane, -mamaleone, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  17. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Salutare!
    Nu stiu de ce va ”inghesuiti” asa repede sa faceti acea misiune de la cooperativa. Pentru primul upgrade avem nevoie de 6 burghiuri care vor aparea destul de rar, asa ca va dura cateva luni bune probabil pana le vom avea si acea misiune poate fi facuta incet in timp. La moment in menajerii putem pune 4 adaposturi de exemplu oranj si luam 8 animale. Sau si mai bine daca punem adaposturile neon si luam 16 animale de pe o parcele 2X2. Eu zic ca merita luata acea menajerie cu 500 de stelute de la arbore.
     
  18. IonicaPorumbel

    IonicaPorumbel Novice forum

    Nota 5 pentru ideea acestor magazii. În definitiv, de ce ar fi acestea singurele upgrade-uri?!
     
    popescudana42, malagambafane, dadan și alți 2 apreciază asta.
  19. Claudia

    Claudia Duce forum

    Eu am facut un efort si am luat si a doua magazie. Ca sa-mi fie de ajutor, deocamdata le-am umplut cu soareci portocalii pe care-i recoltez de 3 ori pe zi, deci iau 48 de soricei zilnic din cele 2 magazii. Probabil o sa trec pe broaste dupa event, cand nu o sa mai las un teren intreg doar pentru ele.

    Chiar e ciudata misiunea legata de magazii. Se cer foarte multe dintre animalele care se obtin atat de greu si atat de putine la sectiunea de legume si fructe...Mai am de donat doar la ultimile 2 misiuni din sectiunea septel, unde as avea suficiente in Sura ... dar nu ma indur sa le donez, la ce scumpete e acum in piata. Ar fi echivalentul a cateva zeci de milioane de GG in piata. O sa astept sa apara si celalalt drop necesar la upgrade-uri si sa mai scot si alte animalute la BB, inainte sa mai donez.
     
  20. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Buna , magazia se poate folosi si pe Baha?
     
    malagambafane și popescudana42 apreciază asta.