Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 26 Mai 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 3 Iun 2020.
  1. Îmi place

    61,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    36,1%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Marea urmărire. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    markreddo, deea4u, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  2. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    imi place eventul in sine si acum mai mult ca nu se ocupa toate terenurile
     
    markreddo, deea4u, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  3. Criselt

    Criselt Legendă vie

    o_Ooof! Tare mi-as dori sa iau pomul cu MM, dar... niciodata n-am reusit pana acum sa termin sarcinile din partea dreapta... nu prea am indemanarea necesara sa gasesc rapid diferentele! :oops:
    Oricum, vot pozutiiiiiv! xD
     
    markreddo, deea4u, kami12. și alți 14 apreciază asta.
  4. bistula08

    bistula08 Începător forum

    22.100 plante de facut pe un singur teren... avem de munca pana in ultima zi.37 recolte..cu apa faci max 5 pe zi.
     
    markreddo, deea4u, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  5. branzica25

    branzica25 Avansat

    Imi place eventul, premii faine si sper sa ma descurc sa iau macar un arbore jumbo. vot pozitiv
     
    markreddo, deea4u, paulici_01 și alți 12 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Doi copaci cu MM!!! Asta implica vreo 300 de runde minim, adica peste 51.000 de plante de pe un singur teren si 7.200 drop de pe 3 terenuri. Foarte foarte greu, dar incitant. In sfarsit, vot pozitiv dupa mult timp. Totusi, linie de vrej neinteresanta, dar nu mai conteaza...
     
    ruxi2002, markreddo, deea4u și alți 15 apreciază asta.
  7. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Eu văd un singur copac cu MM - ultima poziție ! Unde este al doilea ?
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Poz. 140
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  9. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Mulțumesc!
    După un calcul rapid, aproximativ, la 5 recolte/zi, ar trebui să recoltăm 8-9 semințe/parcelă la fiecare recoltă.Ar însemna chutney+2 bonusuri recoltă 100/% , chutney+1 bonus 200/% sau chutney+ bonus 100/%+ suzy, etc - timp de 7 zile??? Dacă nu apar modificări -mai multe terenuri pentru plantă event- vor fi puțini cei care vor ajunge să se bucure de cei doi copaci care oferă mamudele (doar cei cu stocuri imense de suzy, supercompost, tichete petrecere,bonusuri recoltă) !
     
    Modificat ultima dată: 26 Mai 2020
    hereea, andreas30904, markreddo și alți 15 apreciază asta.
  10. tchupy

    tchupy Analist forum

    Nu este chiar atat de rea nici linia de vrej.
    De fapt aici sunt doua eventuri intr-unul singur, partea stanga este pentru fermierii mici, medii si mari si partea dreapta este pentru fermierii mari sau foarte mari. Mari sau puternici spuneti cum vreti.
     
    markreddo, deea4u, kami12. și alți 11 apreciază asta.
  11. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Buna ziua..cine stie ce pom este acel Pom fermecat?
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  12. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Frumos event, mi a placut de fiecare data acest tip de event, premii foarte frumoase. Imi amintesc ca de foarte multe ori s-a sugerat pe forum introducerea copacului cu mamudele, iata ca a venit si acea vreme, ramane de vazut cati din cei care ne dorim acest pom sa l si avem in ferma noastra.Eu mi-l doresc cu ardoare, dar voi vedea cat pot face din acest event.Am dat vot pozitiv, chiar daca de pe un singur teren va trebui sa obtinem foarte multe plante. Mult succes fermieri!
     
    markreddo, deea4u, kami12. și alți 14 apreciază asta.
  13. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna ziua !

    Este copacul care ofera drop de event.
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  14. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Vot pozitiv, da avem de munca nu gluma !
    S - avem spor si sa ne bucuram toti de pomii cu mamudele !
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 14 apreciază asta.
  15. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu am calculat ca ne trebuiesc aproximativ 36.040 planta adica 60 de recolte , adica 10 zile. Deci fara ceva ajutoare ( sc, suzy sau bonusuri ) nu poate sa fie finalizat. Am gresit undeva?
     
    markreddo, deea4u, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  16. piscupiciu2014

    piscupiciu2014 Scriitor în devenire

    Minunatii Copaci cu mamudeleeeeeeeeee
    14022.195 Puncte1 Copac cu mamudele
    si
    16027.525 Puncte1 Copac cu mamudele
     
    Modificat ultima dată: 26 Mai 2020
    ruxi2002, markreddo, deea4u și alți 13 apreciază asta.
  17. petra2172

    petra2172 Rutinat

    Va salut ! Se pare ca toate pauzele mele de joc au fost in timpul eventelor de gen , marea urmarire. Am cautat, nu am nici o linie de vrej si nu-mi aduc aminte sa fi jucat asa ,dar ca un elev cuminte am citit runda de discutii de la eventele din trecut. Concluzia : am calculat plantele necesare pentru stanga... posibil ....cu ceasul la ureche.(n-am ce ma baza pe noroc de la roata, incerc, dar nu dispun de atatea rotatii incat sa creasca sansele.) Partea dreapta e alta problema , am inteles ca cel mai usor e pe modelul de gasit diferente dar nu si cel mai bun punctaj, si cand e vorba de joculet contratimp imi vine sa zic pas... Si... imi doresc sa ajung pana la copacul cu mamudele...:inlove: de la niv 140. Credeti ca se poate ? Cei care ati mai prins evente de genul acesta ?
     
    rux2002, ruxi2002, markreddo și alți 12 apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Deci... asta este eventul pentru care a meritat adunarea tichetelor de petrecere si a bonusurilor de recolta. Pentru primul pom de mamudele ar fi necesare vreo 225-230 de instrumente adica spre 39.000 de plante si aproape 5500 unitati drop. :music:. Cam greu. Sa vedem. SPOR
     
    markreddo, donnadmn, deea4u și alți 15 apreciază asta.
  19. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

    in cazul folosirii a doua bonusuri de recolta plante 100% pe 24 ore, categorie- slot de aur, se cumuleaza ca si timp, adica voi primi 100% pe 48 ore sau vor ocupa cele doua sloturi de aur si voi primi 100% + 100% pe 24 ore?
    din cate stiu acest bonus se aplica si la planta de event. este corect?
     
    markreddo, donnadmn, deea4u și alți 11 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Aceasta e varianta corecta.

    Da.
     
    markreddo, donnadmn, deea4u și alți 13 apreciază asta.