Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 29 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 6 Iul 2021.
  1. Îmi place

    38,8%
  2. Îmi este indiferent

    9,3%
  3. Nu-mi place

    51,9%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Marea urmărire. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    Razvan67, davidsiirina08, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Interesante cele 4 cutii Piccolo, iar de la vrej acel +1 la cereale pe ferma. Am sa-l fac cap-coada. Nu stiu cate runde vor fi necesare, dar nu conteaza. Vot pozitiv.
     
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 9 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Event din categoria "challenge"... Ma inscriu si eu la finalizare completa, desi preferam ceva mai tangibil decat eternele "sanse" din cutiile piccolo... Acum 2 ture au fost copaci cu mm...nu mai apar nici bonusurile de plante sau recolta printre premii... mm s-au imputinat...samd...ad-urile din event sunt deja in cantitate suficienta, nu-si mai avea rostul oferirea lor ca premii...Nu mai sunt chiar asa de rare... Cat despre +1 la cereale, imi trebuie...
    O sa incep cu un camp cu pomi, pentru lupe, dupa aceea mai vedem!
     
    byby78, amy46, Jettatura și alți 10 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Desi in general nu am noroc, in cazul cutiilor Piccolo s-a intamplat "minunea", in sensul ca am primit de doua ori cate un copac cu MM, iar impreuna cu ceilalti doi obtinuti la eventul despre care spuneai, am acum 4. Eu deschid cutiile Piccolo abia cand se strang macar 4 sau 5, sansa de a obtine ceva mai voloros este un pic mai mare.
     
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 14 apreciază asta.
  5. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    vot pozitiv....daca ma uit in stanga , am barem de 90 runde....37080 plante....ma ia capul.....daca ma uit in dreapta....dar mai bine nu ma uit.....event greu...accesibil doar pentru 10 % partea dreapta si 90% partea stanga....fac parte din a 2 a categorie....culmea este ca linia asta este buna pentru amarant....da...desi am pe stoc jack si 2 bonusuri de plante slot aur nu sunt delok incantat de baremul de 90....sa vedem daca ne ajuta roata....da suzy si sc....la ordinea zilei....acolo pentru cei 10 % care au tinta partea dreapta vor investi mai mult decat am investit eu in linia lunara de +500%.....nici acum nu am uitat....pffff....peste 10.000 sc si suzy tot stocul....nu mare...in jur de 1800-2000....acum am pe stoc suzy aproape 700...greu de tot cu productia....si sc aproape 10.000....si aici la fel de greu cu productia....dar nu sunt delok incantat sa investesc prea mult in cele 90 runde....felicitari celor care vor termina partea dreapta le spun inca de pe acum....si noi ....ceilalti....sa vedem cum o scoatem la capat si cu eventul asta....apropo....maine la orele 9.00 incepem conform traditiei....azi ne ocupam de clar de luna in incercarea de a finaliza misiunile pana maine....eu asa sper....nu am decat 4 bonusuri de +2 general in loc de 5 cum era pana acum....dar nu se stie...mai am de desfacut cateva lazi ....poate mai imi da unul....sa vedem.....succes
     
    davidsiirina08, byby78, ovidiu54 și alți 11 apreciază asta.
  6. maitrey_york

    maitrey_york Scriitor în devenire

    Buna ziua
    Dropul se obtine si din pasunea salbatica sau nu?
    multumesc!
     
    Modificat ultima dată: 30 Iun 2021
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 7 apreciază asta.
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Da.
     
    matusam, amy46, Jettatura și alți 8 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    570 zgura
    48 lupe

    Edit: Eu utilizez varianta cu identificarea celor 10 diferente. Nu am rabdare cu niciuna din celelalte doua variante. Asta inseamna maxim 105 puncte pe tura. In ideea ca poate n-o sa scot mereu punctaj maxim, presupun ca vor fi necesare vreo 270 de ture, asta insemnand 111.240 de plante si 7560 drop.
     
    Modificat ultima dată: 30 Iun 2021
    amy46, Jettatura, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  9. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    528 zgrua si 45 lupe
     
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 8 apreciază asta.
  10. Criselt

    Criselt Legendă vie

    532 zgure, 35 lupe. Bafta tuturor!
     
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 7 apreciază asta.
  11. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Puteti sa-mi spuneti unde e ciocanul ala la prima poza a jocului, ca nu l-am gasit si pace.
     
    davidsiirina08, amy46, Jettatura și alți 7 apreciază asta.
  12. luminitamamamea

    luminitamamamea Novice forum

    pe bancul unde este marul
     
    davidsiirina08, byby78, Flaviu73 și alți 9 apreciază asta.
  13. aida59

    aida59 Maestru forum

    bonus de recolta plante 100% are efect si pt cele de event ? Multumesc mult
     
  14. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    un mic ajutor va rog,la diamant cum am numai o casuta ce este mai avantajos sa pun la inceput : chutney mere morcov , bonus recolta 100%, bonus general S si L ca nu am alte bonusuri .
     
    scutica, Jettatura, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Are!
    Incepi cu Chutney pe parcele mari, dar activezi mai intai cozonac si aranjament puritate, pui doua ture, cat sa faci suficiente plante, nu uiti sa pui apa, ingrasamant si super compost. Apoi pui parcele confort cu apa, ingrasamant si super compost. Cand se coc, activezi bonusul L si apoi recoltezi. Prelungesti efectul bonusului cu tarta Pinkie Pie.
     
    Modificat ultima dată: 30 Iun 2021
    davidsiirina08, scutica, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  16. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    [​IMG]
     
    scutica, amy46, geta_numai_eu și alți 16 apreciază asta.
  17. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    ora 9.00 ....inceput de event......succes
    [​IMG]
     
    davidsiirina08, scutica, Jettatura și alți 12 apreciază asta.
  18. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    malagambafane, dexter_bv, Razvan67 și alți 21 apreciază asta.
  19. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Greu cu cea urmarire...Inca imi pregatesc instrumentele...
    [​IMG]
     
    tcmxxl1975, malagambafane, dexter_bv și alți 9 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Si eu tot in pregatiri, nici macar la servici n-am avut timp de data asta...
    [​IMG]