Feedback Marea urmărire

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 23 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Mar 2022.
  1. Îmi place

    44,1%
  2. Îmi este indiferent

    4,6%
  3. Nu-mi place

    51,3%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Marea urmărire. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    SKARABEU, valemnd158, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Un event care imi place foarte mult! Foarte bune si premiile! Sper sa-l duc la bun sfarsit! Vot pozitiv!
     
    mihai.1998, ipopa, valemnd158 și alți 15 apreciază asta.
  3. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    La eventul asta imi plac bonusurile PE :p.
    Ma bucura 2 cutii Piccolo, era si timpul. Era bine sa fi fost vreo 6 sa se spele pacatele. (Nu am vazut Piccolo din dreapta, greseala mea :D )
    Deci avem : 89 runde x 412 plante = 36.668 de pe 2 terenuri. Cum nu stiu niciodata cate parcele is in Luminis pun pauza la calcule, dar cred ca ma descurc. In dreapta nu calculez ... ca nu stiu cat de rapida o sa fiu la gasit polonice si alte ustensile.
    O sa il fac, deschid Piccolo de ziua mea, daca imi pica un prieten, un pogo sau un Ingrid nu mai fac eventuri pentru Piccolo, insa nu stiu spre ce recompense sa ma reorientez.
    Spor !
     
    Modificat ultima dată: 23 Mar 2022
    valemnd158, paulici_01, rjean777 și alți 14 apreciază asta.
  4. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Mi se pare ca te referi la 90 de runde ca sa deschizi cutiile Picollo..nu 29.
     
    valemnd158, Daciana_36, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  5. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu stiu unde mi-a fugit gandul? :( Am modificaat, multumesc :)
     
    valemnd158, Daciana_36, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  6. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Chiar sunt 4 cutii Picollo (cu cele 2 de la runde) ... daca reusim sa strangem 19800 puncte.
     
    valemnd158, paulici_01, rjean777 și alți 12 apreciază asta.
  7. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Știe cineva ce oferă la deschidere lada cu lumină de foc ? Eu nu găsesc nicăieri în descrierea jocului !

    EDIT Credeam că o să fie introdusă altă ladă cu premii noi!
     
    Modificat ultima dată: 23 Mar 2022
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 12 apreciază asta.
  8. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Nu stiu pe care o sa o ofere vrejul, insa tind sa cred ca I.. Am verificat, I o sa fie.
    [​IMG]
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 13 apreciază asta.
  9. amaliaghitescu

    amaliaghitescu Novice forum

    Buna! Pt un drop mai bun trebuie sa cultiv planta cu cele mai multe PE sau cu timpul de crestere cel mai lung? Multumesc!
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 12 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    I scrie si pe forumul german, deci banuiesc ca aia e :).

    Eu, din ce sfaturi am primit de aici, am pus mereu planta cu cel mai mare timp de crestere pe care o aveam deblocata.

    In cazul meu o sa fie hortensie si nu stiu daca sa pun pe 2 terenuri pomi sau pe 2 terenuri plante si pe unul pomi :)
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 13 apreciază asta.
  11. amaliaghitescu

    amaliaghitescu Novice forum

    Ok, multumesc. Eu puneam mereu trestie cu PE 1296, acum o sa pun hortensie.
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 11 apreciază asta.
  12. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Aia e ! S-a specificat acum si in tutorial.
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 13 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Daca nu da si 4 gaini, tot degeaba... ;)
    Probabil numarul de plante necesar va fi mult mai mare, pentru ca nu cred ca plantele necesare pentru a finaliza in partea stanga sunt suficiente pentru a finaliza si in partea dreapta.
    In orice caz, premii mai mult decat decente, asadar se poate! Iar votul, in consecinta, pozitiv.
     
    valemnd158, paulici_01, cp58 și alți 17 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Imi place eventul... Nu pot sa nu-mi reamintesc ca de la un event "Marea urmarire" am cei 2 pomi cu mm, altul n-am mai vazut indiferent cate cutii piccolo am deschis!
    Asa ca o sa-mi dau silinta sa adun macar cele 4 piccolo, pentru Jobenul magic doar daca se poate, nu o sa fac eforturi deosebite!
    Eu o sa incep cu pomi pe ambele terenuri, vreau lupe, daca-mi trebuie drop pot sa-l fac instant!
    Bafta si voua!
    PS: M-am razgandit, vad ca lupele ies de pe TOATE terenurile continentale, asa ca pun plante pe toate 3 terenurile, pot sa stau cu copaci pe terenul liber pana strang suficiente lupe si in timpul eventului!
     
    Modificat ultima dată: 23 Mar 2022
    -Abramburica-, valemnd158, z.zoita și alți 15 apreciază asta.
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ohooo, poate o sa existe un precent, dar asa transferat la prieteni. Nu zic sa nu primesti si tu, dar as vrea sa primesc si eu xD.
    Eu pe terenul principal si luminis am pus hortensie, iar in rest pomi. Am lasat si Jumbo cu SC, sper sa nu ma saraceasca rau la drop ca eu nu-l pot face instant.
     
    valemnd158, z.zoita, paulici_01 și alți 13 apreciază asta.
  16. kristinadiaconu

    kristinadiaconu Scriitor în devenire

    Imi place acest event, intotdeauna mi-a placut. Am pus hortensie pentru maine, sper sa iasa drop bun. Spor celor care participa la acest event! Un mare vot pozitiv
     
    valemnd158, OanaMihaela, z.zoita și alți 13 apreciază asta.
  17. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    4 gaini in joc palpabil....pe cand linia vrej cu " 10% eficienta sh" pentru foarte multi este o fantezie....nu cred ca se va inventa pomul cu sh pentru ca "poporul" sa faca animale instant !
     
    valemnd158, OanaMihaela, z.zoita și alți 13 apreciază asta.
  18. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Animale instant se pot face si altfel dar produsele nu.:) Eu incep iar alergatura dupa Piccolo iar cele 4 cutii sunt binevenite , bineinteles si Jobenul!
     
    SKARABEU, mihai.1998, ipopa și alți 16 apreciază asta.
  19. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Nu iti pierde speranta, dovada ca se poate!
    [​IMG]
    Am plantat amarant pe toate terenurile, vreau pomisorul nr.5.
     
  20. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    nu trebuie sa bagi neaparat bani,,daca ai resurse si tichete pentru roata poti face eventul
     
    tcmxxl1975, ani.vajai, -katnik- și alți 9 apreciază asta.