Mega tort niv. IV !!!

Discuție în 'Probleme generale' creată de RADY91, 25 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Am si eu o problema cu itemul Mega tort. :cry:
    Cand a rulat eventul am reusit sa castig itemul de baza + mega tort niv I + maga tort niv II , atunci am asezat upgrade-urile peste itemul de baza si de atunci am ramas in inventar cu Mega tort niv II. :)
    Am fost bucuros sa vad ca acum am posibilitatea sa imi completez itemul si am cumparat direct Mega tort niv IV , am incercat sa il asez direct pe teren dar nu a mers asa ca am pus itemul pe care il aveam in inventar si peste el am asezat itemul cumparat si spre surprinderea mea a mers. xD
    Vreo doua minute itemul aparea cu numele Mega tort niv IV si animatia respectiva si brusc s-a transformat in Mega tort niv III cu animatia aferenta. :eek:
    Am incercat sa sterg itemul si sa il asez iara pe teren dar acum apare doar Mega tort niv III.
    Problema e ca acum nu imi mai apare ca cumpar Mega tort niv IV si am ramas blocat cu acest item si sincer nu stiu ce sa fac sa il readuc la niv IV.:(
    Daca ma poate ajuta cineva sa rezolv problema as fi recunoscator :inlove:
    Chiar nu credeam ca e posibil asa ceva si un item sa se transforme de la un minut la altul fara sa ii fac ceva o_O
     
  2. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Cred ca ar trebui sa cumperi si sa amplasezi deasupra Mega tortul de nivel III. Sunt 4 nivele de upgrade, iar tu pe tortul de baza ti-ai pus doar trei (indiferent de ordine).
     
  3. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Ma gandeam si eu la treaba astra dar ma tem sa nu cumpar degeaba itemul si sa nu ma lase sa il pun peste cel pe care il am momentan pt ca ambele au numele Mega tort niv III, un raspuns de la un moderator ar fi de mare ajutor :)
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Sa vedem daca am inteles bine. Aveai baza si upgrade-urile I si II. Ai cumparat upgrade IV. Nu-ti apare ca trebuie sa-l cumperi si pe III?
     
  5. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Da aveam baza si upgrade-urile I si II de cand am participat la event si atunci dupa terminarea eventului am pus pe teren baza iar apoi am adaugat upgrade-urile I si II si asa a rezultat itemul Mega tort niv II (deci pt vreo 6-7 ani am avut in inventar itemul Mega tort niv II), iar astazi am cumparat upgrade IV si l-am pus peste itemul avut si aparea cu numele Mega tort niv IV dar apoi brusc si-a schimbat numele in Mega tort niv III.
    Nu mi-a aparut nici un mesaj ca ar trebui sa cumpar si niv III cand am pus asta itemul cumparat peste ce aveam eu, iar acum de la magazin nu mai pot cumpara niv IV pt ca l-am cumparat deja.
    Daca as cumpara niv III as putea sa il asez peste itemul meu care are tot numele cu Mega tort niv III si sa redevina Mega tort niv IV ?
    Stiu ca pare incurcat ce zic xD
     
    trancesound, malagambafane și davidsiirina08 apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cumperi upgrade-ul III si dupa amplasarea lui il pui si pe nr. IV pe care il ai deja in Inventar.
     
  7. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Problema e ca nu mai am niv IV in inventar pt ca l-am pus deja peste itemul pe care il aveam :cry:
    Deci jocul ma lasat sa adaug niv IV cumparat peste niv II care il aveam dar apoi a transformat itemul in niv III si nu mai am de unde sa cumpar un alt niv IV pt ca e permis doar unul pe cont:(
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  8. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Poti cumpara nivelul 3, il amplasezi peste ce ai si la final iti va rezulta nivelul 4.
     
    trancesound, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  9. RADY91

    RADY91 Expert forum

    O sa cumpar acum niv III si sper sa se intample ce ai spus :D
     
    trancesound și malagambafane apreciază asta.
  10. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Asa o sa fie !
     
  11. RADY91

    RADY91 Expert forum

    URA !!!!!!! A functionat :inlove::inlove::inlove:
    Multumesc mult pt ajutor , desi joc de 7 ani nu am mai intampinat asemenea probleme pana acum xD Ma bucur ca am reusit sa rezolv problema si sa am itemul complet pt confortul meu mental :p
     
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ne bucuram ca lucrurile s-au rezolvat. Sa nu mananci tot tortul singur.:D
    Inchidem.
    Noapte buna!
     
    trancesound, donnadmn, matusam și alți 3 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.