Feedback Misterul ierburilor 3

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 12 Iun 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Iun 2019.
  1. Îmi place

    65,3%
  2. Mi-e indiferent

    5,7%
  3. Nu-mi place

    29,0%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Misterul ierburilor 3. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    yocoama, roliana57, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  2. tchupy

    tchupy Analist forum

    la "misterul ierburilor 2" daca nu nimereai din a doua incercare comoara puteai sa inchizi jocul si sa-l incepi iar, probabil si acum este la fel.
     
    davidsiirina08, amtinar, georg2503 și alți 11 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Sa speram! Din cate imi amintesc, strategia cea mai buna era cu parcele mari si SC.
    Am sa ma hotarasc daca pun parcele mari sau mici in functie de cate seminte obtin...
     
    Modificat ultima dată: 12 Iun 2019
    davidsiirina08, amtinar, georg2503 și alți 8 apreciază asta.
  4. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Nu m-a incantate niciodata genul asta de eventuri dar voi face cat pot. Momentan am votat indiferent, urmand sa-mi schimb votul dupa ce joc efectiv. Bafta tuturor!
     
  5. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Dar la runda 8 , la runda 31 si la runda 47 ai +1 ,+2 respectiv +3 plante de event asa ca , strangem seminte si punem parcele mici
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Iun 2019
    davidsiirina08, amtinar, georg2503 și alți 9 apreciază asta.
  6. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Liniile de vrej nu ma incanta , eventul e oarecum greoi ,dar il voi face pentru ca aduce multi banuti la ferma :p
    Un vot pozitiv pentru faptul ca la acest event plantele se pot vinde la piata ;)
     
    davidsiirina08, donnadmn, amtinar și alți 12 apreciază asta.
  7. popik70

    popik70 General forum

    Nu cred ca am sa fac acest event , sau cel putin , nu voi face partea dreapta. 2 feluri de drop , 3 plante cu timp de coacere diferit . Asta nu ar fi o problema. Dar exista aleatoriu din lazi. Randul trecut am fost nevoita sa cumpar unele plante de la piata. Sau mai bine zis , am '' vanat '' plantele. Asa ca , voi incerca sa vand plantele .
    Spor sa fie maine.
     
    hcnxdz, davidsiirina08, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Fiecare isi face strategia dupa cum considera. Eu am sa plantez initial adaposturi cu timp lung pe toate 3 terenurile, cu artari pe margine, pentru drop. Apoi voi continua cu adaposturi de maxim 12 ore. La eventul anterior se obtineau din fiecare adapost ambele tipuri de drop. Dupa ce voi strange un numar de sere pe care-l voi stabili in functie de rata de drop, voi face primele 7 runde (sau primele 25 - ma mai gandesc), iar semintele obtinute le voi planta pe parcele mari. Cand se vor coace plantele, voi juca si restul de runde pana la a 47-a si apoi le voi recolta. Pe parcele mari, evident. Calculul pe parcela e cam asa: 188 (parcele mari) x 22 plante (5 by default+3 de la Suzi+2 de la chutney+6 de la 3 Jack+6 de la cele 3 bonusuri de +1, +2, +3) = 4136 plante. Voi folosi SC si voi avea doua recolte, deci voi obtine 8272 plante. Adunand si plantele obtinute din prima tura (din primele 7 sere, sau 25, depinde cum ma voi hotari) cred ca pot acoperi cerinta de 9310. Daca nu, mai completez cat este necesar dintr-o a treia tura, cu sau fara bonusurile din stanga. Sa nu uitam ca mai exista bonusuri ("toate plantele", deci cred ca se refera si la cele de event) +1 si +2 si la rundele 60, 70 si 90.
    Parerea mea! :)
     
    davidsiirina08, amtinar, georg2503 și alți 9 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Tura trecuta am facut 100 mil. de gologani. Sa vedem daca imi iese si acum. Bafta si spor tuturor. Si Vinfiert are dreptate, din adaposturi (minimum de 5 H) dropul era de ambele feluri, mai depinde si de rata fiecaruia de drop (nr. de Howie si diverse linii de vrej). Cu votul nu ma grabesc. Semintele fiind limitate, neaparat parcele mari. Sa vedem cat ma tin nervii sa recoltez cu multe bonusuri activate.
    Update: Ba am sa votez din start, pozitiv, sper sa nu fiu dezamagit de rata dropului, in rest depinde de mine si strategia proprie.
     
    Modificat ultima dată: 12 Iun 2019
  10. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    deci strategia este sa plantam la inceput plante(sau animale) cu drop bun si deabea dupa aceea sa ne ocupam de event.
     
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Pfff...!
    Un event bun pentru cei norocosi, cu strategie foarte, foarte buna, cu consum semnificativ de SC, CSZ, ingrasamant, activarea tuturor fortelor (bonusuri, produse mestesugaresti).
    Dropul conteaza enorm si ma descumpaneste!
    Sper sa ma descurc si de aceasta data, dar timpul nu-mi da pace.
    Dublura itemurilor care pot fi amplasate in Locul de joaca sunt tentante, Liniile de vrej pentru mine nu sunt spectaculoase.
    Nu stiu cum sa mai votez!
     
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai nu primesti seminte, asa ca trebuie sa faci sere ca sa descoperi lazi si din lazi, aleatoriu iti ies semintele. Intai iti trebuie drop, dupa aceea donezi in stanga sere, activezi bonusurile, desfaci lazile si apoi trebuie plantat. Nu poti inmulti semintele asa ca depinzi de ceea ce e in lazi. Mai uita-te odata pe tutorial sa te lamuresti. Spor.
    Si oricum ai face, cam asta e strategia de inceput la toate eventurile...
     
  13. tchupy

    tchupy Analist forum

    la mine ideea e simpla: 3-4 zile de drop (daca merge prost chiar 4 jumate-5) si restul de plantat
     
  14. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    Cind ai numarat plantele ai zis "3 de la Suzi+6 de la Jack".Ce sint bonusurile acelea??
     
    davidsiirina08, amtinar, ioanagirl94 și alți 2 apreciază asta.
  15. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cand pui compostul Suzi pe parcele obtii +3 plante. Aici gasesti detalii despre Jack.
     
    davidsiirina08, amtinar, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mda, dar renunti la conceptul de trufanda cu preturile aferente...Cand iesi si tu pe piata clientii vor fi satui..
     
    davidsiirina08, amtinar, ioanagirl94 și alți 5 apreciază asta.
  17. tchupy

    tchupy Analist forum

    Am suficienti bani deocamdata, deci la eventul asta posibil sa nu vand, iar daca vand o voi face la pret de dumping
     
    davidsiirina08, amtinar, ioanagirl94 și alți 5 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    140 ghivece cu 81 de sticle sparte. Nu sunt foarte fericit. Am ales o combinatie de adaposturi, ateliere, copaci pe margine, si cam 300 de parcele cu sulfina. Speram la mai mult. Pot macina 8 sere. Voi cum stati?
     
    davidsiirina08, amtinar, ioanagirl94 și alți 4 apreciază asta.
  19. tchupy

    tchupy Analist forum

    am testat si merge "resetat" jocul si reluat iar, dar este si o treaba de rabdare
     
    davidsiirina08, amtinar, ioanagirl94 și alți 5 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Doar 6 sere dar mai am de strans niste adapostuti neon