Feedback Noul fundal al paginii de joc

Discuție în 'Păreri despre joc' creată de k0, 5 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre noul fundal?

Sondaj închis pe 8 Oct 2016.
  1. Îmi place

    76,8%
  2. Nu îmi place

    17,1%
  3. Îmi este indiferent

    6,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Avem nevoie de opinia voastră privind noul fundal al paginii de joc.

    Vă rugăm să vă exprimați opinia alegând la sondaj răspunsul care vi se pare cel mai potrivit și să utilizați opțiunea de a posta doar dacă aveți ceva important de adăugat.


    Mulțumim!
     
    inanina, mereu_eu, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  2. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna ziua!

    M-am relogat intrucat nu sesizam nici o schimbare. Acum, da.
    Sincer, din punctul meu de vedere e OK. Nu deranjeaza vizual, nu e obositor pentru ochi, din contra, pot spune ca acel chenar maroniu, da o senzatie de "mai bine" pentru observarea a ceea ce exista in interiorul lui. Exista putin contrast, un fel de delimitare de cadrul exterior, care, sigur se va schimba atunci cand vor exista evenimente.
     
    mariolteanu, roliana57, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  3. dadan

    dadan Împărat forum

    Ma bucur mult de noua grafica si as propune sa se schimbe grafica in fiecare anotimp,astfel ar simti si ferma mai acut trecerea timpului.O zi buna va doresc!
     
    roxy04, davidsiirina08, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  4. carlota701

    carlota701 Novice forum

    Foarte frumos
     
  5. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Varianta anterioara mi s-a parut mai calda si mai primitoare.
     
    mereu_eu, donnadmn, -mamaleone și alți 8 apreciază asta.
  6. valecorina

    valecorina Novice forum

    Imi place mult noul fundal. Si eu as propune schimbarea graficii in fiecare anotimp. O zi frumoasa.
     
    roxy04, davidsiirina08, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  7. jupanu89

    jupanu89 Începător forum

    Imi place noul fundal, la fel as propune si eu schimbarea graficii in fiecare anotimp.
     
  8. simina24

    simina24 Novice forum

    Parca e un desen facut de un copil cu oarece talent . Mi-as fi dorit un desen mai artistic facut de un plastician....
     
  9. erhea

    erhea Avansat

    Dadan, e foarte buna ideea ta cu schimbarea imaginii la fiecare anotimp :inlove:

    Mie imi place modificarea, e rustica si nu cred ca ceva mai retusat de atat ar fi dat aceeasi senzatie de "toamna la tara" pe care am simtit-o azi 8)
     
  10. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Imi place noua imagine ,dar am o nedumerire ? Ce cauta spicele ,toamna ?
     
  11. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Nu cred ca schimbarea are legatura cu anotimpul actual. Daca e sa ma iau dupa acele spice, as spune mai degraba ca sunt de la "papusoi", dar vara , inainte de coacere, caci nu avem frunze ruginii, niciunde in peisaj. Nu e nici porumb, sau ,daca e, e unul stilizat. Daca ne uitam mai bine, sunt si flori in acea imagine, flori vii de vara, crini etc...Eu nu cred ca are legatura cu anotimpul, e pur si simplu un alt fundal, sa-l luam ca atare.
     
  12. dutelu

    dutelu Începător forum

    Arata interesant, felicitari!
     
  13. petrilia10

    petrilia10 Începător forum

    Urat , fooarte urat ! un bun prieten spunea :"partea de lemn parca e tablia unui pat ..eu asa vad" . Fundalul este groaznic. Pare ca este lucrarea unui incepator .
     
    mereu_eu, malagambafane, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  14. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Cred ca ideea asta trebuia demult pusa in practica,ar trebuie schimbat in functie de event,sezon,nu doar odata la nu stiu cat timp.Sa ne creeze o atmosfera placuta atunci cand intram in joculet.Culori calde placute ochiului,moara,sura.graul foarte frumos,,dar acel chenar maro nu da bine deloc,o culoare urata arata ca gardul bunicii acum 90 de ani,trebuia ceva animalute ,floricele,ceva frumos si colorat in culorii placute.
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2016
  15. veve47

    veve47 Conte forum

    Ideea nu este rea, imi plac schimbarile si mai ales unele placute. Noul chenar nu este urat, dar mie una imi da senzatia de ingustare a campului vizual, imaginea pe ferma mi se pare mai mica, dar sunt convinsa ca este numai o iluzie optica. Ce sa spun? Se pare ca am devenit atat de harnici incat ferma noastra nu mai are aerul rustic, de tara, ne-am dezvoltat si modernizat prin munca noatra asidua ca si comunitate si acum fermele noastre fac parte ori dintr-o comuna mai mare, ori chiar un orasel satelit al orasului de baza...:p Mi-ar fi placut mai mult ca textura lemnului de la cadru sa aiba "aerul" mai rustic, iar cel mai mult mi-as dori sa avem pe viitor posibilitatea unor variante de mai multe de cadre pentru a ne personaliza singuri fermele, cum ne place. De exemplu, a mea e roz si nu prea merge cadrul actual, dar nici nu vreau sa trec la varianta de baza. Imi place sa vad viata in roz...xD
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2016
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Am votat ca imi place fiindca era binevenita o schimbare a fundalului, dar nu-mi place grafica. Asa cum spunea cineva mai sus, culoarea chenarului nu este cea mai indicata. Iar marimea hambarului si a morii in comparatie cu ceea ce avem plantat pe terenuri sau fata de oras, sunt exagerate... Eu una am impresia ca cele 2 se darama peste restul... Si cand vezi hardughia aia de moara si semnul ala mic pe care scrie ,,harta", aproape iti trebuie lupa sa-l vezi.
    In concluzie, e bine venita schimbarea dar nu asa... Mult mai superba grafica fermei personalizata pentru eventuri decat asta -.-

    Edit : nici eu nu ma cramponez de grafica... N-o sa las ferma in paragina pentru un chenar si niste cladiri :)
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2016
    davidsiirina08, malagambafane și dadan apreciază asta.
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Iar eu am crezut ca moderatorii trebuie sa fie impartiali si sa nu ne manipuleze. :D Prin urmare indraznesc sa scriu: e rustic nu-mi displace asta, dar culoarea te plesneste peste fata. Si bine spunea veve 47, e spatiu mic din cauza iluziei optice. Si e contrast si intre imaginile de afara, sura, roata care sunt stilizate altfel decat rusticul ramei. Astept o alta rama!...sau o sa ma obisnuiesc cu asta! xD
     
    Modificat ultima dată: 5 Oct 2016
  18. olgapetcu

    olgapetcu Novice forum

    Rama este grosolana si de o culoare respingatoare, daca nu ar fi ceva animatie in ferma, am senzatia ca ma uit la un tablou sau la un obiect vechi. Nu-mi place nici fundalul, prea mare fata de parcelele din ferma.
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Touché, îmi șterg postarea și mă banez singur...
     
    davidsiirina08, llyillyi, Georgel72 și alți 11 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Pot sa te banez eu?:D:D:D

    Stiu, sunt offtopic. Sper ca moderatorii sa nu imi stearga postarea. Multumesc.:D
     
    maimutica, davidsiirina08, llyillyi și alți 12 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.