Feedback Ochi de șarpe #8

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 8 Mar 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 17 Mar 2022.
  1. Îmi place

    54,7%
  2. Mi-e indiferent

    5,6%
  3. Nu-mi place

    39,8%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ochi de șarpe #8. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Voi face eventul doar pana la nivelul 75, pentru a lua cele 3 cutii Piccolo, una de la nivelul 73 si doua de la shop, 20 monede stea x 75 niveluri.
     
    Adynicolae, dydyana97, luciana1949 și alți 17 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Asta e musai!
    Dar daca merge mai mult (desi n-am mai vazut bonusuri de vreo 2 luni!) n-as refuza! Ceva bunatati ar fi de luat de la shop!
    Un pic de efort o sa fac, poate mai stric ceva bonusuri din sura ca s-ar merita! Unde o sa ajung mai vedem!
    Bafta si voua!
     
    Adynicolae, dydyana97, raisa2005 și alți 17 apreciază asta.
  4. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Era o vreme cand erau recompense mult , mult mai bune...:( Cred ca si eu o sa raman doar la ''Piccolo''!
     
    Adynicolae, dydyana97, raisa2005 și alți 20 apreciază asta.
  5. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Vrejul nu imi place deloc, insa mini-jocul acesta este preferatul meu deci nu am cum sa dau alt vot decat pozitiv :) Mult succes tuturor (mai ales tie, @MicuNicu, poate spargi ghinionul de la roata :D)
     
    cami20022002, Adynicolae, dydyana97 și alți 18 apreciază asta.
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Asadar, pentru drop, ne riscam cu pomi, in ideea ca primim si zaruri, sau dropul la pahare va fi prea slab si atunci s-ar merita sa punem plante? :)
    Cred ca o sa ma risc cu pomi de data asta.
     
    Adynicolae, dydyana97, tcmxxl1975 și alți 15 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mda, merg pe pomi dintre care salix integra in toate 5 arboretumurile si de restul din cei iesiti din misteriosi cu P/E si valoare mare...
    Totusi, "mda" vine de la faptul ca fata de eventul trecut zarul norocos a devenit putin mai slab... Inainte reducea la 1/2 cantitatile necesare de plante si drop, acum ceva mai putin... Dar nu-mi mai amintesc daca iesea zarul norocos si din altceva decat reproduceri, parca la o tura de reproduceri primeam 10-11 zaruri... si din cosuri, asa ca chiar daca sunt mai proaste macar sunt mai "democratice", mai pentru toata lumea!
     
    Adynicolae, dydyana97, tcmxxl1975 și alți 15 apreciază asta.
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Sunt avantajoase arboretumurile la drop?
    Nu am verificat niciodata cat drop da un arboretum, de asta nici nu am avut curaj sa pun pana acum la eventuri.
    Eu am pus aprox. 30% pomi si 70% hortensie.
     
    bobmic50, Adynicolae, dydyana97 și alți 14 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Bineinteles, in arboretumul full upgradat ai 8 pomi in loc de 4 (pe acelasi numar de campuri), deci sansele sunt duble! De aceea pun cei mai buni pomi de drop acolo!
     
    bobmic50, Adynicolae, dydyana97 și alți 12 apreciază asta.
  10. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Pe mine premiile nu ma atrag:multe PE,adaposturi misterioase si arbori minune din care nu am controlul ca va iesi ceva interesant si multe PE de recompensa(eu nu am facut sezonul de data aceasta);linia de vrej nu mi se pare extraordinara ptr.ca este vorba tot de PE...Voi face eventul dar nu cred ca in intregime,ptr.ca imi place tipul acesta de event..Si ptr.faptul ca imi place acest tip de event(si in viata reala joc destul de des,Yams),votul meu este pozitiv.
     
  11. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Vot pozitiv pentru ca este printre eventurile mele favorite si totusi o sa-l fac numai atit pina iau cutiile.Mult spor tuturor
     
    bobmic50, Adynicolae, dydyana97 și alți 16 apreciază asta.
  12. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Singura "nebuna" care spune PAS + ma abtin de la vot.
    EDIT: Exact, RazvanAndrei, premiile puse "la bataie" sunt prea slabe pentru resursele care trebuiesc investite, din punctul meu de vedere, desigur!
    As iesi pe mult cu - .... deci, pas!
     
    Modificat ultima dată: 9 Mar 2022
    mihai0707, paulici_01, gabi_83i și alți 19 apreciază asta.
  13. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Nu esti singura. Premiile sunt extrem de slabe. Ca si premiu final, la nivel 100, se ofera o sera de fluturi neon?! Pe bune, chiar ma asteptam sa fie vesnica cutie Piccolo acolo, sau vreun pom rar etc. Sincer, observ ca de la Shop (exceptand cutiile) nu este nimic deosebit, iar prin lista de recompense, gasesti 1/2 cutii aruncate. Pentru 3 cutii Piccolo, sa faci 75 de nivele? Mi se pare exagerat. Linia de vrej e slaba, nici nu se pune ca si "premiu". In fine, vot negativ din partea mea si pas, din motivele prezentate. Al doilea event din acest an in care am spus "pas" si suntem in Martie :eek:
     
    cami20022002, BMW_M4, FloRida și alți 20 apreciază asta.
  14. Adynicolae

    Adynicolae Scriitor activ

    Este foarte greu pentru cei cu nivel mic că sa ajungi la cutia cu picollo dar vedem cum ajung acolo
     
  15. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Azi voi incepe cu 0 drop. N-am mai intrat pe ferma de ieri dimineata (deh... mucenicii...xD) si am doar adaposturi pe teren... Probabil voi apela spre final la hrisca altoita. Si ca sa fie treaba buna, am cules acum o jum. de ora si toate liniile de vrej... Imi place eventul de acest tip, doar ca n-am noroc la zaruri si in consecinta iau putine puncte. Voi juca pana la linia de vrej, nimic in plus.
     
  16. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Din pomi am scos 35 zaruri norocoase si 38 pahare...deocamdata am pus cele 10 seminte de ''glorie'' pe care le inmultesc doar pe 10 parcele mari ( sau mici) si pana maine las pomii ptr. zaruri
     
    mihai.1998, dydyana97, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  17. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    42 pahare si 43 zaruri. Cred ca m-am inselat cu pomii,sunt curios cate pahare prind cei cu plante.
     
    dydyana97, paulici_01, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  18. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    165 pahare si 9 zaruri ,vedem pe mai departe ,spor sa avem, din pomi pe margine 100 parcele mici cu amarant,am ajuns la acel nivel si restul hortensie!
     
    dydyana97, paulici_01, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  19. kristinadiaconu

    kristinadiaconu Scriitor în devenire

    Din bulgare de zapada 121 pahare. Vot pozitiv pentru acest event, mi-au placut si celelalte editii. Spor tuturor care participa la acest event
     
    dydyana97, paulici_01, -iulia1992- și alți 12 apreciază asta.
  20. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    124 pahare si 6 zaruri.
    Succes !
     
    dydyana97, paulici_01, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.