Feedback Petice fericite II

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 3 Dec 2019.
  1. Îmi place

    69,2%
  2. Mi-e indiferent

    6,9%
  3. Nu-mi place

    23,8%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Petice fericite II. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    roliana57, MicuNicu, yocoama și alți 5 apreciază asta.
  2. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Imi place acest tip de event, care se desfasoara pe ferma principala.
    Numai pentru a lua Linia de vrej, avem nevoie de 180 de petice (11700 Fabricia famosa și 900 Ac și ață).
    La calculul de mai sus nu am scazut acele 6 unități de produs de event gratuite.
    Fabricia famosa o plantam numai pe un teren si dropul il scoatem de pe celelalte doua.
    Daca dropul o sa fie generos, o sa fie de bine.
    Putem sa facem la cat mai multe petice, deoarece Shopul este plin de bunatati.

    Abia astept sa inceapa acest event!;)
     
    MicuNicu, celina_amarandei, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  3. tchupy

    tchupy Analist forum

    Atentie, "pajistea principala"si "terenul principal" sunt acelasi lucru. Luminisul nu da nici drop nici nu este pentru plante de event.
     
    MicuNicu, -katnik-, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  4. Razvy78

    Razvy78 Junior Expert

    foarte saraca linia de vrej, premiile nu sint foarte atractive cred ca o sa spun pas la acest event
     
    MicuNicu, -katnik-, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  5. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Eu n-am inteles mare lucru din tutorial, poate si din cauza ca sunt in criza de timp, il voi reciti mai tarziu.
    Partea mai naspa e ca ma asteptam sa inceapa abia pe 30 si doar ce am hranit animalele, am amplasate ad cu timp de coacere peste 24h...
     
    adria2, MicuNicu, bmw123bmw și alți 12 apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu sunt celelalte doua. Ac si ata va iesi de pe Pajistea principala si Pasunea salbatica, nasturele de pe Pajistea principala.
     
    amtinar, MicuNicu, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  7. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Va multumesc tare mult ca m-ati atentionat!
    Bine ca am scris aici altfel cu siguranta greseam!
     
    amtinar, MicuNicu, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Linia este neatractiva, cupoanele si inca cateva, deci va fi un event relaxant. SPOR
     
    Ade-Leona, bmw123bmw, amtinar și alți 13 apreciază asta.
  9. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Imi amintesc ca am mai avut acest tip de event si, ca m-am descurcat onorabil, dau vot pozitiv, pe motiv ca avem la shop numeroase lucruri strict necesare fermei, in special combine de 24 si 48 h si separat functiile acesteia. In ceea ce priveste numarul de plante si dropul, voi vedea maine cum va fi, oricum am pregatita ferma cu hortensie pe toate cele trei terenuri, pomi si animale neon. Mult succes!
    Spre deosebire de eventul asemanator, constat ca acum avem posibilitatea ,,remodelarii,, sau schimbarii unui petic contra unui nasture, lucru bun, cred eu, nu esti chiar la mana norocului.
     
    Modificat ultima dată: 27 Noi 2019
    bmw123bmw, amtinar, MicuNicu și alți 13 apreciază asta.
  10. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    pe pajistea principala floare de event si dropul nu intele care de unde il scoti?
     
    amtinar, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  11. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Poate actualizam nitel data terminus a eventului :3 decembrie 2019.O zi buna si mult spor
     
    amtinar, MicuNicu, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  12. t_ina_e

    t_ina_e General forum


    Citez din tutorial:
    "Nasture de schimb
    Acesta va apărea aleatoriu în urma recoltării pomilor, adăposturilor și atelierelor doar de pe Pajiștea principală a fermei dar nu va putea fi trimis cadou. Există, de asemenea, posibilitatea de a-l achiziționa și de la Complexul Comercial:"

    Deci trebuie o sa recoltez pomi la inceputul eventului de pe Pajiștea principală a fermei, din plante nu apar nasturii.
    O sa mai pun menajeria, manufactura si arboretumul, pentru drop.

    Aceiasi strategie si pe Pasunea salbatica pentru dropul Ac si ata, deoarece la plante este o rata mai redusa a dropului, asa ca, pe principiul parcelelor mici pomii sunt mai avantajosi decat adaposturile si atelierele.
    O sa incercam cum o sa iasa Acul si ata si din plante.
    Se pare ca dropul o sa fie mai dificil de strans!
    Mult spor!
     
    Modificat ultima dată: 27 Noi 2019
    amtinar, MicuNicu, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  13. luciabara

    luciabara Locuitor permanent

    Ce pomi puneti va rog pentru drop bun?? Multumesc!
     
    amtinar, MicuNicu, amy46 și alți 6 apreciază asta.
  14. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am reusit pana acum 22 petice.
     
  15. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    14 petice pana acum
     
    -katnik-, MarinaLauR, laurr4566 și alți 15 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut! Pare ca nu mi-am pierdut dexteritatea, am cusut deja un covoras. Va las pe voi sa apreciati designul...
    [​IMG]
     
    ghitane, paulici_01, yocoama și alți 12 apreciază asta.
  17. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    ghitane, paulici_01, luciana1949 și alți 17 apreciază asta.
  18. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    34 de petice pana acum spor sa avem
     
    paulici_01, amtinar, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  19. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Hmm…. nu sunt sigura ca m-am "prins" cum se joaca exact acest mini-joc si, avand in vedere ca in august n-am facut acest event, ma gandeam daca e dispus careva sa imi dea niste sfaturi/ponturi despre mini-joc. Multumesc!
    Am 25 de petice din 180 si doar 13 monede stea… Cred ca e de rau...
     
    paulici_01, amtinar, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Iulia, incearca sa lasi loc pentru cele importante, sa pregatesti terenul sa poti alipi cat mai multe din ceea ce te intereseaza. Nu sunt un 'geniu' al croitoriei dar iti postez un progres cu ce ma intereseaza pe mine si cum las spatii sa pot lipi cat mai multe de aceeasi culoare. Bafta!
    [​IMG]
     
    ghitane, paulici_01, luciana1949 și alți 16 apreciază asta.