Feedback Petrecere cu pizza II

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Iun 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Iun 2022.
  1. Îmi place

    46,8%
  2. Îmi este indiferent

    7,5%
  3. Nu-mi place

    45,7%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Petrecere cu pizza. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, amy46, -iulia1992- și alți 10 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu-mi place din motive de "complicatii", adica fiecare planta pe alt teren, asta nu permite o gestionare eficienta... Adica daca puteau fi plantate pe orice teren, puneam peste noapte planta mai lunga; cum e acum o sa se creeze dezechilibre intre ele.
    Cutiile piccolo, desi atractive, sunt cam "sus puse", n-am idee cat efort e necesar!
    O sa incerc, dar nu inteleg de ce eventurile devin continuu mai complicate si mai scumpe in termeni de resurse!
     
    tcmxxl1975, mara62, bmia_maria și alți 24 apreciază asta.
  3. geta57

    geta57 Rutinat

    Mai punem faptul și că linia nu are valoare!
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  4. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Dropul apare din Pajiștea principală și din Pășunea sălbatică sau din Pajiștea principală și din Luminis ???
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  5. aida59

    aida59 Maestru forum

    ce facem cu dropul?
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Si cei care termina un event in 3h de ce joaca? Doar de dragul de a pune poze pe forum? Cu siguranta in zilele ramase din event isi pun alte plante, pentru stocuri sau mai stiu eu ce. Sper ca BP sa nu aiba aceeasi parere ( :

    Oare cate puncte se pot obtine la un joc?
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 23 apreciază asta.
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Da.
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 13 apreciază asta.
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Din cate imi mai aduc aminte, am trecut de 200 de puncte la o pizza destul de rar. In concluzie ar fi nevoie de vreo 60-70 de jocuri pentru a face toate punctele, deci vreo 30 de recoltari. Hmm. Sa vedem, cam mic timpul pentru planta de 4 ore, doar nu o sa stam lipiti de pc, mai avem si alte treburi. Pentru asta si linia disproportionata in raport cu cerintele - negativ. SPOR
     
    tcmxxl1975, mara62, -katnik- și alți 17 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    "Nu-mi ies bine pasii, vad ca se strange mai mult din planta lunga, probabil ca somnul si intratul mai rar e de vina... Dar macar mi-am descoperit o noua abilitate, ornez bine pizza...
    La 50 runde am o medie de 240.92 puncte... Deci daca deschid pizzerie, nu merg pe volum, ci pe "fashion"..."
    Asta spunea MicuNicu la eventul anterior de acum fix un an. Asadar, maestrului ii vor trebui aproximativ 54 de runde, scazand-o pe cea primita din oficiu. :)
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  10. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumesc, nu din comoditate nu am cautat, doar ca nu am observat ca e al doilea event de acest gen. Anul trecut cred ca eram intr-o bine meritata pauza cand a fost eventul, cum cred ca o sa fac si acum.
    Nu am sanse sa ajung la abilitatile maestrului, mai degraba sunt "margareta" si calculez sa ma incadrez undeva la 70 runde, dar tot e mult. Imi place pizza clasica, nu cu "de toate", asa ca nu stiu cat o sa ma pricep la decorat, desi au fost destul de indragite eventurile de genul asta.
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pai asta si spuneam, ca nu-mi ies pasii sa pot gestiona corect cantitatile de plante necesare, am tinut bine minte ce m-a deranjat data trecuta la eventul similar!
    Acum cu decorarea, mai depinde si de aleator, care nu mai imi e prieten in ultima vreme!
    Edit: Si inca ceva suparator, daca e sa ne referim la eventul trecut:
    Îl veți putea produce atât la Moara din fermă, cât și la cea tropicală, din 290 Roșii minunate, 135 Bile de mozzarella și 40 Grâu / 30 secunde.
    La eventul actual:
    Îl veți putea produce atât la Moara din fermă, cât și la cea tropicală, din 315 Roșii minunate, 148 Bile de mozzarella și 40 Grâu / 15 secunde.

    Se poate observa ca au crescut cantitatile cerute, campurile sunt tot alea! si timpul!
    Nu mai verific si punctajul, acolo se poate "interveni" mai discret, "regland putin" aleatoriul! Nu mai sper la 300 puncte cateodata, daca se continua trendul asta de crestere a dificultatii!
     
    Modificat ultima dată: 15 Iun 2022
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  12. geta57

    geta57 Rutinat

    Dacă modelul aleatoriu al unei cărți oferite de mașină nu vă ajută prea mult puteți schimba cu alta plătind 3 drop de event sau 6 Mamudele.
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Păi...? :)

    Pe mine ma enerveaza maxim sa pierd timpul asteptand la moara zeci de secunde sa se faca un produs, nu mai zic de eventul in care trezesti animalele, unde trebuie sa astepti inutil 10 minute sa se faca o misiune. Timp pierdut inutil!
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca iti poti da seama ca e vorba de timpul alocat eventului si plantele cerute in event (cam cu 8% mai multe-calculate la ochiometru), nu reducerea de timp la moara, reala e adevarat dar insignifianta in economia jocului!
    Dar cum n-am specificat precis, iti acord beneficiul indoielii!... desi te-ai straduit sa gasesti ceva contradictoriu!
    Opinia nu ai cum sa mi-o schimbi, am prezentat clar motivele!
    Si apropos, s-a scurtat "un pic"- cu 8 ore si durata eventului, chiar m-ai facut curios sa verific la eventul trecut fata de cel actual!
    Eventul se va desfășura în perioada 09 iunie, ora României 15:00 - 15 iunie, ora României 23:00.
     
    Modificat ultima dată: 15 Iun 2022
    tcmxxl1975, mara62, zahara1663 și alți 16 apreciază asta.
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    As fi pus o inimioara la comentariul asta daca se putea. In sfarsit imi intelege cineva of-ul. Am mai scris si eu la un event partea cu moara, aia cu animalele e deja apogeul rabdarii. Vad ca la As in pilotaj s-a gasit o alternativa si incepeai cand aveai tot necesarul, nu m-ar deranja sa fie la fel de acum.

    Da, dar aici avem 3 piccolo, acolo erau numai 2. La ultimul event nu ai luat piccolo, deci recuperezi, poate s-a mai imbunatatit si norocul. Aici avem si upgrade la Conac si cred ca multa lume o sa-l faca pentru asta, lasand nemultumirile deoparte :D
    Acum am inteles si eu "inertia" de a face eventuri, nu esti multumit de raportul dintre resurse/recompense, dar se zareste cate un premiu care iti prinde bine. Ca sa nu se profite de pe urma asta, zic sa facem intr-o zi la un event greva :). [ nu e un argument si nici nu te contrazic cu nimic, e ca nu fiu offtopic si ca sa nu treaca un event fara sa te pomenesc intr-un comentariu xD ].
     
    tcmxxl1975, mara62, amy46 și alți 14 apreciază asta.
  16. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu cred ca fac eventul din cauza la moara; am lipsit cind a fost oferta "moara turbo" si nu am avut cum sa o cumpar iar acum o luna de zile ma chinui cu sute de ore sa fac hrana unui singur animal.Daca o mai si opresc citeva zile,nu mai le dau nimic de mincare la animalele acestea. Oricum,in general ma deranjeaza la eventuri de genul acesta sa tin una din mori in pauza citeva zile pina termin eventul,chiar si cind am moara turbo...o tin in pauza sa mai fac citeva dropuri de event din cind in cind. Pentru eventuri cred ca trebuie sa avem o moara speciala sa nu intrerupem tot timpul procesul de productie,mai ales cind cumparam moara turbo..Ma mai gindesc pina miine dar nu cred ca fac eventul,niciun fel de bonus nu am,nici bilete la roata sa-mi incerc norocul...sunt un fermier sarac:p
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Upgrade si Piccolo m-au convins sa-l termin ( sper ) !
     
    tcmxxl1975, mara62, rjean777 și alți 11 apreciază asta.
  18. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    336 drop
    Sa avem spor si sa terminam repede si acest event !;)
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  19. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Buna.

    Vot negativ ,din cauza ca plantele nu se fac pe toate terenurile.Asa o binemeritata pauza .Spor sa fie pt care il face .

    Mersi
     
    tcmxxl1975, stiucarul, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu prea-l face nimeni cu mare placere din aceasta cauza, dar trebuie facut pentru cele 4 Upgrade-uri Conacul Câinelui iadului, pe care n-o sa ai de unde sa le mai iei!
     
    tcmxxl1975, mara62, rjean777 și alți 20 apreciază asta.