Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. luta

    luta Scriitor în devenire

    ..la cooperativa , misiunile sunt in limba romana dar daca dau click cu mouse pe o misiune apare alta limba produsele- retetele sunt si ele in alta lb ,si la afisaj nr de gologani -663 mlf.thousanc-la moara nu apare numele hranei de produs in lb romana..nu ma deranjeaza chiar acum pentru ca stiu ca se va remedia ,dar vroiam sa vad septelurile de la piata (mai ales ca apare o noua misiune):asta e!
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Pai, aceste probleme nu tin de Piata, insa te-as sfatui sa imi urmezi sfatul si sa efectuezi acea stergere de cache and cookies din browser sau sa te loghezi de proba pe alt browser si sa vezi daca problema persista. Am facut ceva verificari pe alte conturi si nu sunt probleme cu afisarea textului. Daca problema persista, trimite te rog un tichet la serviciul suport si sa le comunici problema.
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  3. luta

    luta Scriitor în devenire

    Imi cer scuze ca intervin tot aici -am trimis tichet la suport service si s-a rezolvat problema.
    Multe multumiri si spor la farmerit.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  4. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    ...la piata la rubrica plante apare lamai de doua ori...cred ca este o greseala...unul dintre pomii in dreptul caruia e scris ca e lamai, nu-l am ca sa recunosc cu ce s-a combinat greseala...
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  5. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Buna ziua,

    Intr-adevar lamaiul apare de doua ori, dar daca te vei uita cu atentie pictograma respectiv caracteristicile dintre ele difera, si anume :
    [​IMG] ofera puncte de experienta tropicale, si poate fi obtinut in cadrul minieventului puieti misteriosi pentru insula ;
    lamaie.png ofera puncte de experienta ferma, si poate fi obtinut in cadrul minieventului puieti misteriosi.
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  6. .aliosa.

    .aliosa. Pretendent

    da...Mâna lui Buddha ...multumesc de lamuriri...

    Edit (~Tina221994~) Cu mare placere.
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  7. al_ina67

    al_ina67 Novice forum

    Arborele de parfum , face parfum care se poate vinde. Arborele de sare face sare, care nu se vinde? De ce?
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Este simplu: parfumul este catalogat produs si deci se poate vinde la Piata la categoria Produse. Sarea este un ingredient mestesugaresc, ca si zaharul, sarma, elixirul, mandragora, iar acestea nu se vand la Piata.
     
    ioanagirl94, malagambafane și al_ina67 apreciază asta.
  9. al_ina67

    al_ina67 Novice forum

    Ma gandeam eu, dar mi-ar fii placut sa pot sa vand si sare... Multumesc de raspuns!

    Edit (Chronos): cu mare drag. O zi superba.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  10. Parpanghel

    Parpanghel Începător forum

    Buna Dimineata.Noul animal Lupul+Hrana,nu se pot comercializa la piata?....si daca da,unde se ascund ca eu nu le gasesc(cautat peste tot).
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  11. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    Buna dimineata! La cateva zile dupa incheierea minievenimentului vor putea fi si lupii comercializati la Piata.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  12. al_ina67

    al_ina67 Novice forum

    Buna ziua ! Intreb si eu (nici nu stiu daca intreb unde trebuie) daca movila mea de balegar suporta 110 chintale, iar eu cumpar 200, ce se intampla cu diferenta de 90? Imi ramane in stoc undeva sau o pierd?
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! O pierzi. Ce cumperi peste capacitatea movilei, se pierde.
     
    ioanagirl94, malagambafane și al_ina67 apreciază asta.
  14. al_ina67

    al_ina67 Novice forum

    Ce pacat de bunatate de balegar... Multumesc frumos,Chronos! O zi buna iti doresc!
     
    ioanagirl94, mary_pad și malagambafane apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Lasa ca mai este putin si ies ghioceii si nu vei avea nevoie de ingrasamant. O zi frumoasa!
     
    ioanagirl94, malagambafane și al_ina67 apreciază asta.
  16. coolbobo

    coolbobo Începător forum

    de ce in piata se vinde ingrasamantul la 600 de bucati cand limita este de 300 bucati ?
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Daca ai cont Premium, acesta iti dubleaza capacitatea movilei de ingrasamant.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  18. coolbobo

    coolbobo Începător forum

    Buna dimineata! Multumesc pt raspuns
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Insa atentie, contul Premium doar dubleaza capacitatea movilei, nu o aduce la 600. Adica, daca in momentul achizitiei unui cont Premium, capacitatea movilei tale este de 100, ea se va dubla la 200. O zi frumoasa!
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  20. lentzica_blue

    lentzica_blue Avansat

    Buna,dar cei care pun la piata 10x600 buc.,cum fac? Ai putea sa ma lamuresti?Multumesc anticipat in speranta ca voi primi un raspuns mai exact:)
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.