Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Aaa da! Multumesc tare mult!
     
  2. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    :wuerg:Doamneeee, nici piata nu mai este ce era o data, am dat o tura pe la animale, 1300 de gologani o gaina?Si pe vremuri le luam pe nimic!o_O
     
  3. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    In piata inflatia este mai mare ca in realitate....o oaie 13000 gologani?un iepure 8000?si restul o gramada de bani ca sa nu mai vorbim de reproduceri si produse...in cazul asta misiunile de la cooperativa ramin cam toate nefacute ptr ca se cer cu miile de animale,de produse,de plante,etc...si nu este timp sa le faci tu in ferma...in cazul asta la ora actuala piata nu te mai ajuta decit daca vrei sa vinzi dar de cumparat,in niciun caz.
     
    ioanagirl94, Agro80, marcela_f69 și alți 3 apreciază asta.
  4. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Fara cumparatori, nu ar exista vanzare, nu? Iar preturile ar scade vertiginos pentru a nu se deprecia produsele pe taraba. ;). asa ca... ne adaptam inflatiei, vindem ce putem pentru a face rost de gologani si cumparam ceea ce ne este de stricta necesitate. In definitiv, dinamica pietei tot noi, fermierii o cream.
     
    ioanagirl94, Agro80, -iulia1992- și alți 4 apreciază asta.
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Este efectul activitatii intense in joc - eventuri legate sau suprapuse. Nu se prea pot reface stocurile, toata lumea pune pomi pentru topul de anul viitor si nu se mai vinde decat speculativ. SPOR
     
    ioanagirl94, Agro80, -iulia1992- și alți 2 apreciază asta.
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu cred ca ar mai fi atractiv atunci jocul daca am sta un an de zile doar sa ne pregatim ptr un top...Jocul este inca atractiv si prin eventurile sale,prin noutatile sale,care sunt din plin,prin dorinta de a descoperi cadourile zilnice de la conu Vasile,prin realizarea misiunilor(desi sunt din ce in ce mai grele),sa intram zilnic pe joc sa plantam,sa recoltam,sa vedem ce ne lipseste in stoc,ce putem vinde la piata sa facem gologani,ce putem cumpara sa ne facem stocurile care ne lipsesc in inventar,sa gindim cum facem sa putem avea animalele noi introduse in joc,arborii noi introdusi in joc,sa ne facem stoc de SH ptr a fi pregatiti ptr Baby Boom,pe care il asteptam cu drag,etc...sunt multe lucruri interesante de facut in joc care te tin captiv....Cel putin asa vad eu jocul acesta,ptr a fi un adevarat fermier ;):).Nu cred ca ptr fermieri cel mai important lucru este topul si ptr asta sa stea un an de zile sa il pregateasca(ptr mine personal sigur nu)...nu ar mai exista atractia jocului atunci,ar deveni plictisitor...dar jocul place din ce in ce mai mult prin noutatile pe care le aduce tot timpul,deci nu cred ca problema este topul...mai repede cred ca inflatia asta reala a lovit si piata Farmerama...dar a lovit-o rau de tot ;):cry:.
     
    ioanagirl94, sosy_frumusica, dadan și alți 5 apreciază asta.
  7. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Deh, Statul Paralel :) Eu vroiam sa spun ca sunt cam dese eventurile si mai facem si altceva in viata, nu doar stam pe ferma virtuala, mai avem si alte chestii media, familie slujbe, etc. Hai sa traim la Mutti ani, ca vine Plugusorul peste cateva zile. LA MULTI ANI !
     
    ioanagirl94, manebv, -jenitrandafir- și alți 3 apreciază asta.
  8. alex5001

    alex5001 Novice forum

    De ce produsele: pene, condei, trufa,branza ,lana oaie,oua de strut au preturi atat de ridicate comparativ cu celelalte produse?
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Produsele se fac destul de greu. Sunt cerute la misiunile noi de la Cooperativa si multi jucatori prefera sa le cumpere, fapt ce atrage dupa sine cresterea preturilor.
     
  10. alex5001

    alex5001 Novice forum

    Multumesc ! Dar, au fost adaugate chiar atat de multe sarcini la cooperativa care necesita toate aceste produse, incat sa ajunga pretul unui produs chiar la 85.000/bucata?
     
  11. eZ-Jay

    eZ-Jay Novice forum

    Mare mirare pentru produse .Un exemplu ,acum un an(februarie 2017) un ou de gaina avea valoare de 126 gologani ,acum are peste 2000 .Daca doresti ca fermier sa produci oua ,lana si alte produse iti trebuie timp ,deci te axezi pe o anumita productie si dai bataie la munca fermei .Ies gologani :cumperi alte produse mai vinzi altceva, mai faci un event (pica un adapost ,un arbore).Toate se fac in timp si cu multa ,multa rabdare. Spor la farmerit.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 5 Ian 2018
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Vorbesc de Marele tremur, Noapte pietroasa, Bal matinal, Jaf la drumul mare, misiuni la care cerintele sunt mari. Sunt jucatori care au GG si doresc sa finalizeze misiunile cat de repede pot.
     
    matusam, ioanagirl94, t_ina_e și alți 4 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Si a mai fost si perioada cand "drop" era cucul !. Si sareau cucii intr-o veselie. Iar la piata au fost la pret de 70-150 de gologani. De-ai sti ce investitie am facut atunci. Iar acum sunt peste 4000 bucata. :) SPOR
     
    ioanagirl94, eZ-Jay, t_ina_e și alți 3 apreciază asta.
  14. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Poate ma lamureste si pe mine cineva.....Eu intelesesem ca preturile cresc de fiecare data cand se vand toate ofertele puse.... La mine pe piata inca nu se vand curent leii si melcii.
    Pun eu la vanzare lei cu 14.400......acum au ajuns 14.100 ( nu am retinut ultimele cifre)
    melcii erau 4400....dupa ce vand cativa sunt ...4200......
    deci daca mai vindem mult....vor tinde spre 0....???
    multumesc
     
  15. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    La mine in piata melcii sunt 79999.99 pret minim si leii 108333 gg, pfff... Cred ca trebuie sa stai la panda ca sa te bucuri mai tarziu.
    Apropo de preturi la albine, pesti, broaste preturile au scazut foarte mult, aproape de pretul initial inceperii eventului, dar si ofertele sunt multe si cantitative.
    O piata de cosmar! :)
     
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se ține cont și de viteza cu care sunt vândute produsele și de volumul total al tranzacților. Dacă un jucător vinde scump un ou iar alții 10 vând ieftin, ouăle nu se vor scumpi.
     
    ioanagirl94, malagambafane, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  17. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Multumesc
     
  18. andradoyda

    andradoyda Începător forum

    buna.am primit la babybum o broasca curcubeu dar la piata are un pret mic,ca o broasca de sticla.cum pot creste pretul?nu imi da voie sa pun mai scump.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  19. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Teoretic vindem la pret mare si pretul va creste putin cate putin. Practic si la indemana pentru septelul nou si pretios e sa asteptam, atat.
     
    ioanagirl94, malagambafane și kameliana59 apreciază asta.
  20. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Am pus la vinzare un panda de circ acuma o zi astazi sa vindut si mi au fost alocat banii de vinzare.Dupa aceea am pus la vinzare un elefant zburator care banuiesc ca sa vindut pentru ca nu l mai gasesc la piata si nici la taraba proprie asta in urma cu vreo ora dar problema este ca nici pina acuma nu miau intrat banii cu toate ca am facut relogare logare sters coockies si tot nimic.Va rog sfatuiti ma ce este de facut in acest caz va multumesc anticipat.
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.