Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    mi se intampla si mie la unele produse,sau animale!
     
    malagambafane, MicuNicu, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Vechea eroare de afișare din Flash este prezentă și în clienții noi atunci când un produs este foarte tranzacționat:
     
    -katnik-, giuly1969, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Scroleaza paginile de oferte, posibil sa gasesti produsele dar nu pe prima pagina...Se mai intampla si inainte, cum zice KO!
     
    -katnik-, giuly1969, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  4. -ciprianb-

    -ciprianb- Novice forum

    Bună! La Piață nu-mi apare șeptelul de la cămile. Este vreo problemă? Puteți verifica și voi?
     
    paulici_01, malagambafane, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Ai deblocat reproducerea camilelor de la Templu?
     
    -katnik-, matusam, -iulia1992- și alți 6 apreciază asta.
  6. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Buna ziua! Am sesizat urmatoarea problema . Am pus spre vanzare ingrasamant la pretul de 240 , pret maxim permis de joc, si spre surprinderea mea nu apare la piata . La piata pretul maxim afisat este 210. Mi-a fost oprita taxa de participare. Am pus la pretul minim si imi apare la piata . A mai intampinat cineva aceasta problema ?
     
    -katnik-, -iulia1992-, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  7. Shepherd

    Shepherd Guest

    Bună ziua! Nu este o problemă. Este doar o limitare de afișare (prea multe pagini). Dacă îți apare la taraba proprie este ok.
     
    -katnik-, -iulia1992-, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  8. -ciprianb-

    -ciprianb- Novice forum

    Da, o am deblocată de mult timp.
     
    -katnik-, Criselt, pinok86 și alți 3 apreciază asta.
  9. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Multumec Shepherd , pentru raspuns !
     
    -iulia1992-, Criselt, Shepherd și alți 4 apreciază asta.
  10. geta57

    geta57 Rutinat

    Nici la mine nu este. Am dat căutare după alfabet, am introdus „căm” și tot nu apare.
     
    -iulia1992-, paulici_01, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Trebuie sa selectati casuta ce reprezinta insula, animale, septel.


    camile.PNG
     
    -katnik-, matusam, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  12. -ciprianb-

    -ciprianb- Novice forum

    Daaa, am reușit! Mulțumesc Cruella.
     
    -katnik-, paulici_01, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  13. .bobocel.

    .bobocel. Începător forum

    buna ziua! imi poate spune cineva de ce unele persoane pot vinde cu pret maxim mai mare decat pot eu ? De exemplu in cazul soricelului de calculator imi este permis pentru vanzare pretul maxim de 7653842,00 gg si are cineva la vanzare un soricel de laborator la pretul de 50 de mil care este mult mai putin valoros ca soricelul de calculator. multumesc
     
    -katnik-, malagambafane, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  14. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Ai activat runa pietei de la Copacul Intelepciunii?
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2021
    in.the.rain, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  15. .bobocel.

    .bobocel. Începător forum

    am activate 4 nivele din 6.
     
    -katnik-, paulici_01, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  16. NM1969

    NM1969 Conte forum

    Salut. Am o mica problema cu preturile de vanzare la piata si nu stiu cauza. Vreau sa vand un Ciber- Fluture si mi arata ca il pot vinde cu 12,400,000 iar un Fluture Gotic imi arata ca il pot vinde cu 16,000,000, intrebare. De ce Fluturele Gotic il pot vinde mai scump decat Ciber-Fluture care este cel mai valoros ?
     
    in.the.rain, zeepinkstar, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Pentru ca piata este in functie de cerere si oferta..Cu cit se vind mai multe animale de un anumit tip,cu atit creste si pretul la ele.Daca la Ciber-Fluture nu au fost multe oferte,nu a avut cum sa creasca pretul.
     
    sclau8, in.the.rain, -ciocollate- și alți 7 apreciază asta.
  18. NM1969

    NM1969 Conte forum

    Multumesc kameliana59. Nu il mai vand este foarte putin.
     
    in.the.rain, zeepinkstar, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    De citi ani joc eu nu am mai patit asa ceva pina acum.Nu stiu cum m-am trezit la piata la mine cu un fermier din top 10,ca nu era pina acum citeva luni...Ei bine,nimeni nu a reusit sa mai vindem ceva la piata,nici eu,nici ceilalti fermieri ptr.ca daca puneai la vinzare salamandre sau testoase inaintea lui,el a scos de fiecare data ofertele si si le-a pus inaintea ta cu un pret mai mic cu 500 sau 1000 gg,doar sa fie el/ea primul/a. De ex.eu am pus la vinzare testoase cu 75000 gg,el le avea(cu sutele) la 85000 gg...si-a scos toate ofertele ramase si le-a pus la vinzare cu 74000 gg si tot asa pina cind m-am enervat si am pus 4 oferte cu 45000 gg...si-a scos ofertele si le-a pus cu 44000 gg...Acum vad ca a intrat un alt fermier sa-si vinda si el marfa,si-a pus ofertele la 43000 gg,nu au trecut 5 min.si fermierul de top si-a scos ofertele pe care le avea la 44000 gg si le-a pus inaintea aluia cu 42000 gg.. Asa ceva! nu mi s-a intimplat...omul vrea sa vinda numai el,sa fie el primul cu ofertele...Am inteles ca esti in top 10,ca ai mai multe posibilitati decit altii dar nu am inteles de ce nu poti juca fair play...Asta e,si-a cumparat omul piata...Eu nu mai intru niciodata sa vind ceva la piata,eventual sa cumpar...Am vazut si pe contul fratelui meu un alt fermier din top 10 care tot la fel trebuia sa fie el primul cu vinzarile,oferte de 400-500 buc.testoase cu 50000 gg cind pretul care ti-l dadea piata era de 130000 gg iar ceilalti aveau oferte de la 170000 in sus..cine mai vindea?Nimeni...decit topistul..Mi-ar place sa-i vad pe toti cei din top intr-o singura piata cum isi iau fata unul altuia la vinzari...atunci se poate stabili cine-i mai bun...asa,te pui cu niste "amarasteni",sa arati ce? Sunt f.dezamagita.

    sclau8 : La animale este mai greu acum, sunt multi fermieri care au facut animale instant cu mult peste noi.

    Una este sa fie multi,toti au dreptul sa-si vinda produsele iar alta este cind nu poate nimeni sa vinda nimic ptr.ambitia unui jucator care considera ca este piata lui personala si procedeaza cum am explicat deja.
     
    Modificat ultima dată: 16 Iul 2022
    in.the.rain, stoiantudorel, derby54 și alți 15 apreciază asta.
  20. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    La animale este mai greu acum, sunt multi fermieri care au facut animale instant cu mult peste noi. Eventul asta m-a prins bine la salamandre, aveam peste 300.000 si cam 20.000 testoase ramase de la eventul trecut cand nu am avut loc sa vand nici eu. Acum am reusit sa fac 7,8 miliarde.
     
    in.the.rain, valemnd158, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.