Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. dianagaby2018

    dianagaby2018 Începător forum

    Salut!

    ;):)
    Vreau sa multumesc echipei Farmerama pentru imbunatatirea facuta la selectia pomilor/animalelor/plantelor/produselor atunci cand le vindem la Piata: dupa ce vinzi ceva, nu mai revine lista la inceput si apoi sa trebuiasca sa o derulezi la ultimul produs la care ai ajuns, ca sa continui se vinzi ce urmeaza la rand.
     
    ipopa, -katnik-, stoiantudorel și alți 6 apreciază asta.
  2. Hasibah

    Hasibah Novice forum

    vreau sa cumpar animale cuc alergator si pasarea secretar cateva sute ofer maxim 50k gologani pe o bucata
     
    paulici_01, ipopa, vyyo5252 și alți 3 apreciază asta.
  3. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Pentru cei interesati ar trebui sa pui si nr pietei .
     
    raisa2005, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  4. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    unde gasesc nr pietei
     
    raisa2005, clauliviu, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  5. amy46

    amy46 Comandant forum

    Modificat ultima dată: 11 Noi 2022
    vyyo5252, giuly1969, dulcica1970 și alți 8 apreciază asta.
  6. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    Îmi explică și mie cineva cum se setează automat prețul de la produsele de la piață ? Mă refer aici de exemplu la prețul la Cedru, copacul nou introdus. Eu tot încerc să vând câte 1-2 la preț maxim (1600) în speranța de a crește, dar nu cred că așa funcționează.
     
    vyyo5252, in.the.rain, paulici_01 și alți 2 apreciază asta.
  7. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Piata este dinamica. Preturile sunt stabilite in functie de cerere si oferta. Cu cat cererea este mai mare decat oferta, cu atat preturile cresc. Cand lucrurile se succed repede la Piata, preturile pe care le poti practica la acel produs, se actualizeaza mai greu.
     
    vyyo5252, in.the.rain, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  8. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    @nikolae28. Am înțeles, nu am priceput nimic. E vina mea că nu înțeleg. Nu are cum fi cerere, dacă nu există ofertă. Dacă pun ofertă dispare instant. Deci prețurile ar trebui să crească, nu?

    Îmi cer scuze încă odată că nu înțeleg, vreau doar să profit de Cedru, că am câteva și la alți copaci, nu am prins la început când se vindeau cu 100k la început, acum că îl am nu știu de ce nu crește piața :D
     
    vyyo5252, in.the.rain, paulici_01 și alți 2 apreciază asta.
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO


    Si viceversa, daca fermierii nu mai sunt foarte interesati de acel produs si nu-l mai cumpara, preturile scad.

    Tema de discutii nu este doar pentru a pune intrebari, printre postari sigur gaseai si raspunsul la intrebarea ta. :)
     
    vyyo5252, stoiantudorel, PauL_MC și alți 5 apreciază asta.