Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Am mai oferit aceste raspuns si pe forumul vechi daca nu ma insel. Pai cum sa faca? Cumpara 600 de unitati de balegar de la Piata ieftin si imediat il vinde mai scump, apoi imediat cumpara alte oferte, rand pe rand si iar le vinde mai scump.
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  2. lentzica_blue

    lentzica_blue Avansat

    Multumesc de raspuns dar nu este deloc realist deoarece:aceste oferte apar in timpul eventurilor si in acest caz,nu exista balegar ieftin,plus ca uneori am vazut si 20 oferte cu 600 unitati,deci in concluzie raman incontinuare nelamurita:)
     
    ioanagirl94, malagambafane și marcela_f69 apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Deci, in concluzie, cei cu 20 de oferte sunt posesori de cont Premium. Pai si daca eu cumpar ingrasamant cu 60 gologani bucata si vand cu 80 nu este realist?
     
    ioanagirl94, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  4. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    ,fara suparare dar nici eu nu sunt deacord cu aceasta explicatie ,deoarece cele 20 de oferte apar concomitent si doar in timpul eventurilor cand 1 unitate de balegar ajunge la pretzuri exorbitante ... nu acuz pe nimeni dar banuiesc ca ceva putred este la mijloc...
     
    ioanagirl94, malagambafane și lentzica_blue apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Un event dureaza cateva zile. In primele 2 zile preturile cresc usor usor si poate abia in a 3-a zi preturile ajung sa fie destul de mari. Asa ca ar trebui sa delimitezi mai bine in timp perioada din event la care faci referire. Daca o fi ceva "putred" la mijloc, nu stiu despre ce ar putea fi vorba. Nu conteaza la ce preturi ajunge ingrasamantul, metoda poate fi aceeasi: cineva cu 10 sau 20 oferte la Piata vinde ingrasamant cu 100 gologani bucata si vin eu si vand cu 90, acel jucator imi va cumpara mie oferta si o va vinde ulterior cu 100 sau 105-110, pentru a nu ii strica eu socotelile. Daca i se vor vinde ofertele cu 100, atunci el le va cumpara pe ale urmatorului, cu 115 gologani sa zicem si le va vinde el cu 125 si tot asa, nu conteaza cat este pretul.
     
  6. alexandruunspe

    alexandruunspe Începător forum

    Orice cumpar de la piata,imi ia banii dar nu imi da produsul,de ce ?
     
    ioanagirl94 și malagambafane apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu prea exista asa ceva. Poti trimite un tichet la serviciul suport pentru verificari, dar eu zic ca in cazul unei cumparari, primesti ceea ce ai cumparat, mai ales daca ti se retrag banii.
     
    ioanagirl94, malagambafane și giuly1969 apreciază asta.
  8. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    BUNA DIMINEATA TUTUROR SI UN AN NOU PLIN CU SANATATE CA RESTUL LE REZOLVAM CUM AR FI SI PROBLEMA MEA SI ANUME NU POT VINDE LA PIATA PRUMBEA .DE CE? MULTUMESC ANTICIPAT
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ma intreb, de cate ori trebuie sa postez in forum acelasi lucru, ca sa fie si citit si inteles? Dupa cum am mai spus de cateva ori, in scurt timp vor fi adaugate sloturile la Piata si pentru noile fructe. Daca nu ma insel, ti-am mai oferit acest raspuns. In momentul in care vor aparea sloturile, atunci pot fi depuse oferte la Piata. Acest lucru nu ar fi doar problema ta, ca nu doar tu vei dori sa vinzi fructele respective la Piata. Te-as ruga pe viitor, sa scrii normal. nu cu majuscule in exces. Asa ca ai rabdare, ca vor putea fi vandute la Piata si fructele respective.
     
    Wing0797 și giuly1969 apreciază asta.
  10. assiotiv69

    assiotiv69 Scriitor în devenire

    MII DE SCUZE nu am mai pus aceasta intrebare si cred ca nu am deranjat
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest


    Nu ai deranjat, cel putin nu in sensul in care ai crede tu, insa regulamentul recomanda rasfoirea forumului, in ideea ca poti afla raspunsul la intrebarea ta fara a mai fi nevoie sa postezi intrebarea. Nu este problema, noi raspundem, dar ne place ca jucatorii sa cunoasca regulamentul si sa dovedeasca un simt practic. O seara buna.
     
    ioanagirl94 și giuly1969 apreciază asta.
  12. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Buna,
    Am nevoie de un pic de ajutor. Nu gasesc la piata plantele de pe insula. S-a schimbat ceva sau am setat eu ceva gresit?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Poate fi o mica eroare vizuala ce nu a fost inca rezolvata. Incearca o stergere de cache and cookies si eventual o relogare in joc si apoi da o fuga la Piata si vezi daca s-a rezolvat problema.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  14. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Gasisem deja raspunsul la Probleme tehnice.
    Merci!
    P.S cum sterg cache and cookies? :p
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Ai AICI cateva indicatii.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  16. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Thank you!

    Edit (Chronos): cu placere.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  17. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna seara. observ ca la mine persista o problema. In primul rand jocul merge foarte greu iar in al doilea rand la piata la categoria produse nu se mai regasesc unele produse. Lipsesc cu desavarsire betisoarele, untul de arahide, penele de papagal, ultimile pe care le vad sunt bratele de moara si lemnul de castor. Mentionez ca am sters tot de peste tot, am resetat internetul si tot nimic, am Mozilla si in acest moment semnal "good" la internet. Se mai intampla la cineva?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Sunt ceva probleme cu vizualizarea la Piata a articolelor pentru Insula Bahamarama. Se poate rezolva cu o stergere de cache and cookies sau poti icnerca folosirea altui browser. Jocul, la mine cel putin, ruleaza fluent, paginile se incarca instant. La logarea in joc iti apare un mic layer prin care ai optiunea de a accepta sau respinge stocarea cache-ului de joc in browser pentru o rulare mai fluida a jocului. Sa nu uiti sa dai click pe acea bifa de fiecare data.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  19. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Multumesc frumos pentru raspuns, vad ca acum este ok. Diferenta este ca acum am semnal excelent la net. O seara buna si probleme in forum cat mai putine, daca se poate deloc.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. O noapte linistita iti doresc.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.