Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. crisioana

    crisioana Novice forum

    Nu mai este ingresamant la piata???????????s-a mai intamplat?
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  2. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    De ce nu ? Daca cererea e mai mare decat oferta .....
     
    ioanagirl94, theomanditza și liuyangyan apreciază asta.
  3. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Nu mai este pentru ca toata lumea vrea sa faca event-ul....de mult nu s-a mai intamplat asa, BRAVO ;)
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  4. asido1973

    asido1973 Începător forum

    Problema este alta, cred ca este un bug ceva sau o greseala pentru ca se poate stoca ingrasamant mai mult. Pana acum puteai sa ai maxim 600 , acum poti avea mii ???!!! Posibil greseala de sistem?!
     
    ioanagirl94, theomanditza și isolda95 apreciază asta.
  5. isolda95

    isolda95 Începător forum

    Si eu am observat ca pot stoca mai mult de 300 de ingrasamant (asta era maximul meu pana acum) E oare o rasplata? :D
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  6. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna seara,
    Si pana cand este valabila aceasta surpriza minunata? Sa nu ne trezim ca se revine si din 600 unitati ramanem cu 300 unitati , dar GG sunt deja cheltuiti
     
    ioanagirl94, theomanditza și isolda95 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Aceasta situatie a fost transmisa mai departe. Imediat ce vom avea noutati, va vom anunta.
     
  8. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    e binevenita noua caracteristica de la piata de la ingrasamant, pt ca inainte daca vroiam sa umplu gramada de balegar la maxim si mai imi trebuia 2-3 ingrasamant ca sa pun maximul si nu gaseam decat o oferta de 10 pierdeam ce luam peste. dar am 2 intrebari acum ca s-a revenit cu noutati legate de stocarea peste limita maxima a movilei de ingrasamant cand il achizitionezi de la piata.
    1. Sa zicem ca am movila de ingrasamant 300, am deja 270 ingrasamant si adun cu combina la 40 adaposturi ingrasamantul. inainte imi lua ingrasamantul de la toate adaposturile, dar 10 ingrasamant il pierdeam. acum dupa noua implementare imi lasa 10 adaposturi nerecoltate ca sa nu pierd cele 10 ingrasamant sau nu?
    2. Cand cumpar balegar de la piata, este vreo limita pana la care poti sa achizionezi sau daca ai gologani poti lua tot ce gasesti la piata?
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    1. Cand movila de balegar depaseste capacitatea admisa, balegarul de la adaposturi nu se va mai contoriza.
    2. Poti cumpara de la piata oricat de tin buzunarele. Si in acest caz, daca movila depaseste capacitatea, balegarul de la adaposturi nu se va mai contoriza.
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  10. ad_1o1

    ad_1o1 Scriitor în devenire

    Da, cred că este o măsură bună .... astfel preţul la îngrăşământ se va stabiliza şi nu vor mai fi fluctuaţii atât de mari (3-4 GG şi 150-200 GG la eventuri)
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  11. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    nu e chiar o masura asa de buna mai ales ca nu mai este o limita maxima cand cumperi de la piata. pretul se va destabiliza mai rau si vor fi fluctuatii mult mai mari.

    mai ales in timpul eventurilor pt ca pretul ingrasamantului va creste mult mai mult (200+) din cauza celor care au multi gologani si iti permit sa acapareze tot ce este pe piata si apoi sa puna la pret si mai mare si mai ales daca sunt jucatori premium aur sau diamant care pot pune 20 oferte cu capacitate maxima la piata. si intre eventuri pretul nu va mai scadea sub 5-6 gologani. tot ce va fi 3-4 gologani va disparea rapid in buzunarele jucatorilor care vor avea mai multi gologani si vor incerca sa scoata profit maxim in timpul eventurilor cumparand ieftin intre eventuri si vanzand la pretul maxim posibil in timpul eventului, mai ales la inceputul eventului cand toti trag tare sa isi faca stocul de plante pt a acoperi toate terenurile si in urmatoarele 2 zile pana incep sa termine primii jucatori care investesc masiv bani reali in SC si suzi, dupa care preturile vor scadea iar.

    numai alaltaieri cand incercam sa cumpar la piata nu reuseam sa fac fata la piata la cat de repede dispareau ofertele de la ingrasamant pt ca multi au incercat sa profite de posibilul bug inainte de a se stii ca e o noua implementare.
    din 6 oferte cate erau pe pagina abia reuseam sa iau una si dupa ce reuseam sa adun ingrasamant necesar pt a pune oferta la capacitatea maxima si abia puneam oferta mea la piata ca imi si disparea oferta. pana nu a mai fost nimic disponibil la piata tot asa a tinut-o.
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Eu zic sa nu ne hazardam in concluzii. Avem destul timp pe viitor sa ne dam seama cum vor sta lucrurile si in ce se manifesta exact aceste schimbari.;) Sanatosi sa fim.
     
    ioanagirl94, soso2169, matusam și alți 2 apreciază asta.
  13. goldhe

    goldhe Locuitor permanent

    buna ziua ! cum pot sa aflu nr. pietei mele ?
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! In mod oficial nu exista un numar de Piata declarat sau o anumita metoda de a-l afla. Imi fac datoria si atrag atentia asupra scopului pentru care se doreste aflarea numarului de Piata. Pushing-ul practicat prin intermediul Pietei poate duce la blocarea contului.
     
    ioanagirl94 și isolda95 apreciază asta.
  15. goldhe

    goldhe Locuitor permanent

    multumesc !
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  16. rremy74

    rremy74 Novice forum

    nu mai vad la piata decat animalele de la ferma, nu si cele din bahamarama? e eroare din joc?
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Executa o stergere de cache and cookies din browser si apoi o relogare si se va rezolva.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  18. branzica80

    branzica80 Avansat

    salutare,

    exista posibilitatea sa vand masca Tiki ?
    nu am gasit-o la piata
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Masca Tiki este un produs cu un statut mai aparte. Nu poate fi vandut la Piata.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  20. branzica80

    branzica80 Avansat

    multumesc frumos :)
     
    ioanagirl94 și theomanditza apreciază asta.