Piața Farmerama - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 9 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. -D-mon-

    -D-mon- Novice forum

    De ce o broscuta testoasa are pretul maxim de 480 GG? Nu are nicio logica.. Asa nimeni nu va vinde.
     
    ioanagirl94 și SOSYGMA apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pentru că nu exită oferte încă pentru aceste animale.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  3. -D-mon-

    -D-mon- Novice forum

    Multumesc pentru raspunsul prompt! Deci, asteptam ca cineva sa se jertfeasca pentru noi:D:D
     
    ioanagirl94 și SOSYGMA apreciază asta.
  4. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara!

    Din motive pertinente, nu am putut intra pe joc cateva zile,azi, cand am accesat jocul, am constat ca sunt pe alta piata, nu pe cea pe care o cunosteam de oarece vreme. Intrebarea mea este: exista posibilitatea ca unui participant la joc sa-i fie schimbat accesul la piata cunoscuta fara avizare ? Sunt contraierata, intrucat preturile la aceasta piata sunt mult mai mici fata de preturile pe care le cunosteam. Deasemeni am constatat ca toate produsele pe care le aveam la piata la preturi mult mai mari decat cele de pe aceasta piata,mi s-au intors in inventar.
     
    ioanagirl94, Ursoaica și SOSYGMA apreciază asta.
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Faptul că prețurile au scăzut nu înseamnă că s-a schimbat piața și de asemenea , orice produs care nu se vinde în 7 zile este returnat în Șură.
    În plus:
     
    ioanagirl94, SkumpikaNina și donnadmn apreciază asta.
  6. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Cunosc asta Kodar, nu au trecut 7 zile de la momentul in care am pus la vanzare acele produse, sunt constienta ca preturile pot scadea, dar, pe cuvant e alta piata, deja cunosc numele unor jucatori care accesau acea piata, aici nu apare nici unul, iar discrepanta dintre preturi e vizibila, am avut tigai pe piata cu 8000 acum sunt la 5000, asta nu e o problema, le am din nou in inventar, dar nu e un exemplu singular. Eu nu joc din Romania,dar am fost in tara pentru scurt timp, am intrat o singura data pe joc utilizand o firma romaneasca care furnizeaza servicii de internet, iar acum la intoarcere am constatat ca s-a intamplat ceea ce am mentionat mai sus cu piata. Importa faptul ca am schimbat reteaua de internet de pe care am intrat in joc? Mentionez faptul ca alte modificari nu am constatat.

    Mersi anticipat de raspuns.
     
    ioanagirl94, Ursoaica și SOSYGMA apreciază asta.
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Conexiunea la Internet nu influențează apartenența la o bază de date (așa numitul număr al pieței). Probabil se mai fac schimburi de jucători între bazele de date pentru a le echilibra, dar nu am întâlnit cazuri în care produsele să fie returnate înainte de termen fără a fi anulate ofertele de către jucători.
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  8. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Mersi de raspuns, dar nu te induc in eroare, am produsele in inventar. In data de 12, am pus la piata 10 gem de dovleac, azi e 17, gemul e in inventar, asta stiu sigur, intrucat ramasesem cu stoc 0 la acest produs. Oricum, nu mai conteaza, ma obisnuiesc eu si cu piata asta.
    Mersi inca o data , si o noapte linistita.
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cel mai probabil gemul provine din oferte mai vechi de la piață sau a fost trimis cadou, etc. dar serviciul de suport poate verifica dacă este cazul.
     
    ioanagirl94, donnadmn și Vladut apreciază asta.
  10. Anna~marya

    Anna~marya Începător forum

    Diferenta de preturi dintre piata mea si a prietenilor mei este uriasa. Nu este corect fata de jucatori. Poate cineva sa imi explice de ce sunt piete diferite? Nu cunosc situatia. Multumesc
     
    Modificat ultima dată: 18 Mai 2015
    ioanagirl94 și SOSYGMA apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Asa este inca de la inceputuri. Jucatorii sunt impartiti in mod aleatoriu la diferite piete.
     
    ioanagirl94, donnadmn și SOSYGMA apreciază asta.
  12. Anna~marya

    Anna~marya Începător forum

    Am inteles...dar tot nu imi convine :(
     
    ioanagirl94 și SOSYGMA apreciază asta.
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cu siguranță nu ți-ar conveni deloc dacă ai vinde produsele la un preț de nimic cum se întâmpla când toți jucătorii accesau toate piețele.
     
  14. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cu cucii se poate termina misiunea cu cupele de animale Concursul de agricultura, este sub pretul de livrare la misiune, pentru cei care inca nu au facut aceasta misiune, la toate celelalte animale este pretul de achizitie mai mare decat de de donare. Spor la farmerit
     
  15. rodi7070

    rodi7070 Novice forum

    la piata mea observ oferte cu 200 si 300 unitati de balegar. desi eu am 300 in stoc nu pot pune la piata o oferta mai mare de 100 de unitati. poate sa imi raspunda cineva de ce ?
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Când anume ai observat ultima oară oferte cu mai mult de 100 de unități de îngrășământ?
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  17. rodi7070

    rodi7070 Novice forum

    azi era o oferta cu 200 pe pagina 4 sau 5 de la piata mea. acum e adevarat ca am verificat vreo 30 de pagini si oferta maxima e de 100
     
    ioanagirl94 apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  19. rodi7070

    rodi7070 Novice forum

    multumesc mult pentru intelegere. probabil nu am fost atenta la anunturi oficiale
     
    ioanagirl94 și k0 apreciază asta.
  20. longin84

    longin84 Novice forum

    Buna seara . Am observat ca vanzarea ingrasamantului la piata , cel putin la mine e restrictionat ca suma ,adica am valori de exemplu 70 gg, dar eu nu pot depasi 23 gg .Am eu vreo problema ca nu pot atinge suma maxima din piata ? Multumesc pentru raspuns.
     
    ioanagirl94 apreciază asta.