Feedback Povești din adăpostul din Madagascar

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 28 Aug 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 4 Sep 2019.
  1. Îmi place

    74,7%
  2. Îmi este indiferent

    5,5%
  3. Nu-mi place

    19,9%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Povești din adăpostul din Madagascar. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    matusam, donnadmn, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Premiile neinteresante, insa linia de vrej este ok.
    Pro: nu mai trebuie sa plantam la nesfarsit planta de event.
    Contra: Eventul se suprapune pe insula cu Doc Marigold (din fericire doar pe partea de drop, dar nici nu se poate planta o planta mai "hotarata" pana la realizarea necesarului de plante...), iar de recoltarea cu Howie nu prea scapam... :)
     
    Modificat ultima dată: 28 Aug 2019
    amtinar, -katnik-, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  3. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Interesant event!
    Am o nelamurire, la
    "Opțiuni pentru donare"
    de ex la leu nivel 0:
    275 Chimion
    375 Struguri

    85 Mango

    Putem dona una, doua sau toate trei cerinte, pentru a lua recompensa?
     
    ioanagirl94, amtinar, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    ioanagirl94, matusam, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  5. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eu cred ca va fi nebunie la piata. Par a fi mici cerintele, dar se vor aduna pana spre final. SPOR
     
    ioanagirl94, amtinar, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  6. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Multumesc pentru raspuns _Agathon_!
    Piata nu stiu daca o sa conteze.
    La acest event conteaza numai dropul si ce ai deblocat la templu.
    Abia astept sa inceapa eventul!
     
    ioanagirl94, amtinar, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  7. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Am incercat sa adun dropul: 1958 ursuleti si 1960 mingi in total. Pentru linia de vrej este nevoie doar de: 1438 ursuleti si 1440 mingi.
     
    ioanagirl94, amtinar, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  8. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    .... si in mod sigur vom avea un event pe terenurile continentale asa deci, nici de aici nu va fi cine stie ce drop.
    Dar in cele din urma linia arata binisor, consider ca merita efortul. .... poate prindem si un BB, .... succes!
     
    ioanagirl94, matusam, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  9. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    O sa fie dificil cu dropul.
    Acum conteaza in ce stadiu este fiecare la Fantana cu punci din fructe.
    Vad ca acolo nu mai scrie nimeni, cred ca ne-a obosit un event asa de lung.xD
    Raisa are dreptate cand spune ca nu sunt ferite terenurile continentale de un nou event, care ne poate bulversa dropul. :p
    Sper sa ma descurc!
     
    ioanagirl94, pinok86, amtinar și alți 10 apreciază asta.
  10. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Spun pas acestui event. Linia de vrej nu ma incanta , cerintele sunt prea mari pentru asa premii.
    20 de papagali pentru 2 chutney de mere si morcovi... prefer sa pastrez papagalii si sa-mi refac stocul de plante si animale.
    Votul e nagativ.
    Mult succes fermierilor care vor munci la acest event. :p
     
    ioanagirl94, matusam, amtinar și alți 11 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Foarte greu de facut o strategie, donarile par mici dar se aduna, minimum 4 donari cu bold sau 6 normale pentru fiecare animal sa-l ridicam un nivel. Vad ca avem optiune drop sau pachete de ingrijire, mai am de rumegat sa vad care e ECO NO Micul dintre ele. Sper sa-mi fie de ajuns. La piata mea deja e nebunie, smochinele se vand in 20000 per buc. Nu mai are nimeni timp de plantat, asa ca piata e ultima solutie. O sa incerc, imi plac liniile care dau lazi. Bafta si voua!
     
    Modificat ultima dată: 28 Aug 2019
    ioanagirl94, matusam, pinok86 și alți 13 apreciază asta.
  12. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    Cine pastreaza ,are.Am tot necesarul de plante,pomi dar sa vad cum o fi cu dropul.....
     
    ioanagirl94, matusam, amtinar și alți 8 apreciază asta.
  13. mara031991

    mara031991 Expert forum

    sa inteleg daca este corect va rog sa ma dumiriti ca daca facem doar sarcinile de la trei cel bolduit nu mai este necesar altceva pt a termina / adica 4 nivele a cate trei puncte pt fiecare animal ?nu stiu nici ce imi trebuie in afara de drop ca nu-mi dau seama de unde veeti cerintele Cred ca nu pot intelege..........
     
    ioanagirl94, amtinar, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu sunt nivele, sunt 4 donari necesre pentru un nivel, multiplicat de 12 ori cate nivele trebuie upgradat fiecare animal. Si cerintele le vezi in tutorial, gasesti link chiar la inceputul temei de discutie, sunt tabele pentru fiecare animal in parte.
     
    ioanagirl94, matusam, pinok86 și alți 7 apreciază asta.
  15. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Da, daca livrezi de 4 ori cerinta bolduita din tabel vei termina un nivel pentru un animal. Cerintele sunt trecute in tabelul din tutorial. Studiaza-l cu atentie. Doneaza in functie de ceea ce ai in sura sau ce-ti permiti sa cumperi de la piata. Ai grija sa fie deblocate de la Templu pomii, plantele care se cer.
    Sa luam de exemplu Leul. Donezi 85 x 4 mango si termini primul nivel. Pentru nivelul doi poti dona 1 x 4 pachet ingrijire a leilor sau 35 x 6 mingi de jucarie sau 36 x 6 ursuleti de jucarie sau poti face combinatii intre ele pentru a completa cei 12 pasi. Continui in acest mod. In momentul in care termini un nivel penru un animal, se va face gri, ceea ce inseamna ca trebuie sa livrezi pentru altul.
    Spor la treaba!
     
    ioanagirl94, matusam, raisa2005 și alți 16 apreciază asta.
  16. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]



    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 29 Aug 2019
    ioanagirl94, matusam, raisa2005 și alți 14 apreciază asta.
  17. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    Pachet ingrijire lei in tutorial scrie;45 ursuleti,225 ardei gras,225 ignama...dar la moara se cere 235 ignama...astazi avem probleme cu moara...vezi modificarea la bol de fructe 3...se cerau 300 cuburi zahar dar acum se cer 350 cuburi...moara moara ne macini nervii!
     
    ioanagirl94, pinok86, amtinar și alți 10 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]
    Si mai am de cules pomii. Spor sa avem!
     
    ioanagirl94, matusam, raisa2005 și alți 11 apreciază asta.
  19. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    1.014 ursuleti si 1.016 mingi.
    S-avem spor!
     
    ioanagirl94, matusam, raisa2005 și alți 12 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Corectam. Multumim.
     
    ioanagirl94, matusam, raisa2005 și alți 11 apreciază asta.