Premium

Discuție în 'Probleme generale' creată de gaboneza61, 23 Dec 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. gaboneza61

    gaboneza61 Scriitor activ

    Buns ziua, aseara am activat Pachetul Premium de 5,99 euro. Functiile combinei au ramas inactive. Acest pachet nu contine si aceste functii?
    Stiu ca nu aici trebuie sa scriu, dar accesand Suportul tehnic apare problema cu NU sunt robot, bifez pozele si atat, imaginea nu mai are continuare . Nu mai pot timite mai departe solicitarea. Multumesc!
     
    in.the.rain, -katnik- și clauliviu apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna ziua!

    Nu.
    AICI gasesti detalii.
     
  3. veve47

    veve47 Conte forum

    Buna ziua, am cumparat acum pachetul premium simplu si imi arata la vila o perioada de 29 de zile. Nu mai este de 30 de zile ca pana acum? Peste tot scrie de 30 de zile. Multumesc.
     
    in.the.rain, -katnik- și clauliviu apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Luna februarie, cea mai scurtă din an, este un caz special.
     
  5. veve47

    veve47 Conte forum

    Inteleg, dar daca scrie ca este pentru 30 de zile, fara a fi mentionata nicio exceptie, atat ar fi trebuit sa dureze...Mersi de raspuns.
     
    in.the.rain și clauliviu apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    În pagina de plăți exprimarea este:

    upload_2024-2-8_21-9-20.png

    În tutorial nu am specificat nici despre cazurile în care funcțiile Premium ajung la 31 de zile, mai ales că acele excepții nu deranjează.
     
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Bună ziua. La pachetele Premium se poate bloca funcția de *recoltare automată a arborilor*? Eu vreau să-i recoltez cu combina cînd sunt pe joc și automat, atunci cînd lipsesc. Mulțumesc pt. răspuns.
     
    clauliviu și in.the.rain apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Da.


    cules automat.JPG
    Daca nu o bifezi, poti recolta cu combina.
    Nu inteleg de ce ai face acest lucru, ca vei pierde avantajul timpului.
     
    clauliviu și -katnik- apreciază asta.
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Aș face așa pt. ca nu am înțeles prea bine cum este cu sistemul acesta de recoltare. Nu am cumpărat niciodată Premium din aceasta cauză dar gheața trebuie spartă odată și odată fapt pt.care voi vedea, mă voi dumiri pe parcurs cum funcționează. Mulțumesc pt.răspuns.
     
    in.the.rain și clauliviu apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Recoltand arborii cu Premium, timpul curge in favoarea ta. Sa incerc sa-ti explic.
    Facem abstractie de runele de la Arborele intelepciunii, rune care reduc timpul de coacere a copacilor (un xxl se face in 9 ore si ceva in loc de 12), ca mi-ar fi mai greu sa fac calcule.

    Presupunem ca pui pe teren un xxl de 12 ore la ora 17.00. La ora 5 dimineata e gata. Tu recoltezi cu combina la 8 dimineata si el va fi gata din nou la ora 20.00.
    Daca recoltezi la 8.00 cu functia Premium, pomul va fi gata de recoltare la ora 17.00, deoarece de la 5 dimineata pomul isi incepe un nou ciclu de coacere.

    Daca pui pe teren Slope Point xxl pana dimineata culegi mai multe ture de fructe.
    Si o singura tura de drop. Acesta nu se cumuleaza.

    Sunt jucatori care cultiva un teren cu copaci si-l culeg la 7 zile (cu conditia sa nu intri pe el). Culeg multe ture de fructe.
    O sa te acomodezi usor cu sistemul de activare/dezactivare al copacilor.

    Mai multe detalii gasesti AICI.
    Spor la treaba!
     
    florinidm, in.the.rain, adriane45 și alți 3 apreciază asta.
  11. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Acum am înțeles. Adevărul este că în toți anii aceștia de cînd joc, nici nu am întrebat pe nimeni. Mulțumesc mult de tot.
     
    in.the.rain, adriane45, clauliviu și alți 2 apreciază asta.