Probleme accesare harta

Discuție în 'Arhiva ajutor' creată de Cristela81, 4 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Buna seara, am probleme cu accesarea hartii.

    Dau click pe harta si nu imi incarca pagina, decat dupa ce dau reload la pagina de 1-2 ori, uneori chiar 3-4 ori. Acum vreo 4-5 zile am facut o stergere de cashe and cookies si am sters si istoria recenta si maxim o zi nu am avut probleme cu accesarea hartii. Uneori trebuie sa dau reload la joc dupa fiecare teren recoltat sau semanat ca sa pot trece pe terenul urmator, ca sa intru in parc sau sa ma duc in oras.
    Ceva se intampla. E imposibil sa fie nevoie sa fac operatiunea de curatare zilnic sau odata la 2 zile. Folosesc firefox.

    In plus de asta mi se blocheaza fie piata, fie depozitul destul de des si fara sa dau reload nu mai pot face nimic.
     
  2. gicone_69

    gicone_69 Novice forum

    La fel se intampla si la mine, am plantat de vreo 5 ori pe ferma principala deja, raman pe pagina cateva minute ma duc in alta parte, revin, din nou plantele neculese!
     
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Daca problema sesizata de tine a inceput din aceasta seara inseamna ca este cauzata de aceste erori care afecteaza eventul in curs si chiar si jocul in ansamblul sau. Va trebui sa asteptam rezolvarea problemelor. Daca problema este mai veche, atunci cauza o poate constitui browserul.
     
  4. gicone_69

    gicone_69 Novice forum

    Buna seara, da de acum seara este problema, asteptam ca nu avem ce face doar ca ni se cam duce bonusul nou aiurea!:oops:
     
  5. papadiez-gigi

    papadiez-gigi Novice forum

    problema sesizata de "vecin" o am si eu de mai de multe zile. nu are legatura cu problemele care au inceput in aceasta seara
     
  6. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Problema cu blocarea hartii o am si eu chiar daca sterg c/c din flash si browser, se rzolva doar cu o relogare.
     
  7. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Problema este mai veche. A mai fost deschis un topic pe aceasta tema in 31 august de un alt jucator, dar cum a fost inchis destul de repede am asteptat o perioada sa vad daca persista problema inainte de a o readuce in discutie. Inca de atunci prezentam problema. Intre timp am avut un update automat la flashplayer si la firefox, am facut si vreo 2 curatari de cache and cookies, dar problema persista.
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Probleme generale in acest sens nu sunt sau cel putin asa se pare. Eu personal, prin intermediul a mai multor browsere, provideri de internet, terminale diferite, nu am intampinat nici o problema in acest sens. Nu stiu daca din setari ai activat ca la logarea in joc sa intri direct pe harta. Ai incercat si alt browser? Ai incercat o curatare de cache din flash player? (Atentie, nu este acelasi lucru cu acea curatare de cache and cookies din browser).
     
  9. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Am facut si curatare din flash player cand am facut curatirea de cashe and cookies din firefox. Stiu ca nu sunt acelasi lucru. :)
    Nu am activat la setari sa intru direct pe harta. Tot timpul cand ma loghez intru direct pe terenul arabil.
    Alte browsere nu am incercat pt ca sunt mult prea obisnuita cu folosirea firefox-ului si cand le-am incercat mai demult din alte motive mi s-au parut mult mai greoaie decat firefoxul in utilizare si parca se incarca mai greu paginile.
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Totusi recomand si incercarea de a te loga si prin intermediul altor browsere, caci daca nu intampini aceleasi probleme cu alte browsere, atunci poate va fi nevoie sa iti reinstalezi browser-ul pe care il folosesti acum. Jocul ruleaza bine si pe alte browsere.
     
  11. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Mersi mult de ajutor Chronos, voi incerca jocul si pe alte browsere. Si voi incerca si o reinstalare a firefox-ului, numai ca asta va trebui sa astepte cateva zile pana voi avea putin mai mult timp liber ca sa nu fiu stresata de nimic.
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Incercarea altor browsere este o solutie viabila de a izola cauza problemei si nu se va intampla nimic rau daca incerci si alte browsere. Merita incercat chiar si in acest moment, caci nu dureaza mult mai ales ca ai cel putin un alt browser la dispozitie, "by default". Poti reveni cu o postare sa spui cum stau lucrurile. Somnic usor.
     
  13. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Mersi Chronos de sfaturi. Scuze ca revin cu asa mare intarziere, dar cum nu s-a mai postat in el si la mine s-a rezolvat problema am uitat de acest subiect. :( Am incercat jocul cu IE vreo 2 zile dupa ce am postat aici, avea aceeasi problema, dar se intampla mult mai rar decat cu firefox-ul.
    Intentionam sa incerc si alte browsere dupa 2 zile daca problema persista, dar intre timp am mai accesat firefoxul si dupa vreo 2 zile am avut parte de un update automat la firefox si de atunci am revenit sa accesez farmerama cu firefox si nu am mai avut probleme cu accesarea hartii.
    Cum nimeni nu s-a mai plans de problema respectiva de atunci probabil a fost remediat ceva in functionarea firefoxului in timpul update-ului respectiv. Cred ca acum se poate inchide subiectul.
    O zi buna. :)
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Ma bucur ca s-a rezolvat. Atunci cand erorile nu sunt cauzate de joc si nu sunt anuntate in forum, problemele de acest gen au ca si cauza browserul, cu tot ce tine de el: browser "incarcat" ce necesita o curatire de cache and cookies, programe de tip add on care pot ingreuna sau impiedica rularea fluenta a jocului (impiedicare in vizionarea filmuletelor la Cinematograf, aparitia de ferestre cu reclame suparatoare etc etc), o versiune de flashplayer invechita sau care necesita o curatare de cache si alte incompatibilitati, un sistem de operare virusat.

    Sper sa te bucuri in continuare de joc fara probleme grave si sa te bucuri si de aceasta zi de sarbatoare.

    O dupa amiaza placuta!

    Inchidem!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.