Proprietati cont premium

Discuție în 'Arhiva ajutor' creată de Fabinica, 5 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    As dori si eu o lamurire.
    In cazul contului premiul diamant exista optiunea la vilisoara de a culege pomi automat.
    As dori sa stiu, daca nu intru deloc pe joc o perioada mai lunga, sa spunem ca intru dupa 20 de zile, functia premium isi pastraza toate facilitatile?
    Adica, mi se vor cumula cantitatile de fructe si puncte de experienta aferente celor 20 de zile cand nu am intrat?
    Daca da, trebuie sa las functia bifata sau debifata sau nu are importanta?
    Si as mai dori o lamurire tot legata de contul premium.
    Daca nu mai intru deloc sa spunem 5-6 luni imi pierd vecinii si mi se inchide contul?
     
    -ciocollate- apreciază asta.
  2. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna
    Da, exista aceasta optiune la Vila Premium din oras. Casuta o lasi nebifata si o vei activa cand vrei sa-i culegi.
    Cand vei intra pe pajiste se vor culege automat.
    PE si fructe se cumuleaza.
    In privinta duratei, nu te pot lamuri.
    Eu am inchis cate o pasune sau doua chiar si o luna si jumatate, dar pe restul lucram
    O poate face doar un moderator.
    Cu respect, matusam
     
    EVE.violetta și giuly1969 apreciază asta.
  3. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Multumesc dar asta stiu.
    Atata vreme cat sunt activ (intru zilnic) contul premium isi pastreaza toate avantajele.
    Pe mine ma intereseaza ce pierd daca nu mai intru absolut deloc pe joc.
     
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, nu se "strică" funcția.
    Se vor cumula dacă pomii sunt culeși cu ajutorul funcției activate de la Vila Premium (nu cu combina sau manual).
    Dacă este bifată, nu vei putea activa eventualele bonusuri înainte de recoltare, pomii fiind culeși la accesarea fiecărei secțiuni din fermă.
    Funcția Premium nu are efectul funcției Vacanță. Cine ar păstra un vecin cu termometrul roșu 5-6 luni, chiar dacă nu ar fi eliminat automat? Și da, chiar dacă este cont Premium, există șanse să devină inactiv după o perioadă mai mare de 30 de zile de la ultima accesare. Atenție însă, inactivarea unui cont Premium nu afectează prelungirea automată a subscripției Premium.
    Cadouri de la Vasile, comenzi de la clienți, PE din recoltarea parcurilor, liniilor de vrej, etc. eventuri, promoții, concursuri în forum ș.a.m.d.
     
    _Chihuahua_, AdrianaStoica, Agro80 și alți 4 apreciază asta.
  5. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua.
    Multumesc frumos pentru lamurirea punctuala si foarte detaliata.
    Un 2015 superb si plin de bucurii iti doresc.
    Cu respect ...
     
    AdrianaStoica apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cu plăcere!
    Închidem
     
    giuly1969 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.