Propunere implementare spatiu stocare pomi

Discuție în 'Arhiva ajutor' creată de Ambra., 24 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Vin si eu cu o propunere si in speranta ca postez unde trebuie, incep:

    M-am gandit ca ar fi necesara implementarea in joc a unei livezi, adica mai explicit un spatiu ingradit, cu o suprafata de 4x4, care ar putea fi amplasata oriunde in ferma, inclusiv pe Bahamarama, iar in acest spatiu ingradit sa fie plantati un numar de 20 de pomi aflati in inventar, pe spatiul fermei, sau Bahamarama. Recoltarea acestor pomi sa se poata efectua pentru toti pomii o data , in momentul in care pomul cu cel mai mare timp de maturare plantat in aceasta, sa-i spunem”sera de pomi”, a ajuns la final. Fiecare jucator sa poata achizitiona cu gologani, 2 sau 3 sere de pomi, iar cine are nevoie de mai multe spatii de acest tip sa poata sa le achitioneze cu mamudele. Sau mai exista varianta construirii acestor sere, intrucat majoritatea jucatorilor au in sura materii prime necesare in exces.
    De ce vin cu aceasta propunere? Cred ca sunteti de acord cu mine ca jocul s-a dezvoltat foarte mult, iar din punctul meu de vedere, in ceea ce priveste spatial de joc, nu s-a mai facut nimic .Cu totii avem o multime de adaposturi, copaci , itemi etc….iar spatiu de amplasare fiind insuficient, suntem nevoiti sa le tinem in inventar, fara ca acestia sa produca nimic. Avand in vedere complexitatea eventurilor, numarul mare de plante pe care trebuie sa le livram in vederea finalizarii eventurilor, cred ca ar fi benefica pentru toti participantii la joc, existenta a cat mai mult spatiu de joc pe pajisti, luminis sau Bahamarama.
    Avantaje :
    Pentru jucatori, posibilitatea organizarii mult mai eficiente a spatiului de joc, avansarea mai rapida in urma recoltarii periodice a pomilor (in inventar nu produc nimic), si fireste o sura cat mai plina.
    Pentru dezvoltatori: rezolvarea partiala a problemei spatiului de joc fara necesitatea implementarii unui nou ”teritoriu”.

    Sondaj:
    Am ateliere/adăposturi/pomi in plus in inventar Da/Nu
    Am materiale specifice construirii in plus Da/Nu
    Mi se pare o propunere constructiva Da/Nu

    Pentru desfasurarea sondajului consider ca sunt necesare 10 zile.
     
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu așa se postează un sondaj. Trebuie să utilizezi funcțiile din partea de jos înainte de a posta tema:
    Capture.JPG

    În plus, din propuneri de acest gen transmise dezvoltatorului a rezultat minieventul Interpuiet Express.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.