Sugestie Propuneri rune noi la Arborele Înțelepciunii

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Chronos, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri,


    După cum știm cu toții, Arborele Înțelepciunii, are multe rune înțelepte, întocmai unui bunic albit de ani, a carei voce blândă emană multa candoare și bunătate, vorba sa fiind plină de înțelepciune.
    Însă la fermă este multă suflare, iar bătrânelul nostru este uneori copleșit de "pelerini", de aceea vă cerem vouă ajutorul de a propune rune noi și cât mai ințelepte.



    Fiecare postare trebuie să conțină numele runei și caracteristica oferită de această rună.

    Numărul de stele necesare deblocării runei respective rămânând la alegerea dezvoltatorului.



    Vă rugăm să nu propuneți rune deja propuse sau rune care deja se regăsesc pe Arborele Înțelepciunii, rune pe care le găsiți AICI.


    Vă dorim să ne propuneți cât mai multe rune înțelepte.


    A.

    • "Activează combina": posibilitatea de a activa combina pentru un anumit număr de ore pe zi/ săptămână ;
    • "Ajutor la steluţe": oferă 1 X item ce oferă o steluţă la 48 de ore ;
    • "Apa magică": scurtează timpul de creştere al plantelor şi al animalelor cu 35 % ;
    • "Amintire" : structurata pe niveluri, ofera item-uri vechi, rare.
    B.

    • “Binecuvantarea pomilor”: obtinem 5x upgrade XXL al ultimilor pomi pe care ii putem accesa;
    C.

    • "Compost pentru copaci": 270 de unităţi de compost ce înjumătăţeşte timpul de coacere al fructelor ;
    • "Crescator expert": reduce necesarul de super hrana pentru o poienita
    • Cadoul special": zilnic putem oferi unui vecin un cadou din ferma noastră ;
    • "Ceasul schimbător": aduce seara în fermă ;
    • "Curcubeu magic": oferă 1 X pom curcubeu ;
    • "Ce ne dorim": oferă 30 X găină, 2 X găină curcubeu, 15 X super-hrană, 15 X super compost, 3 X incercare la Roata Norocului, 3000 X PE ;
    • "Credit castan": primeşti 1 X castan ;
    • "Comoara piratului": conţine 70 MD, o oaie aurie ;
    • “Casa Licitatilor”: Se deschide langa Roata norocului o mica casuta unde putem intra si licita de la cei mai simpli pomi la cele mai tari obiecte decorative! totul contra Gologani;
    D.

    • "Deblocare teritorii din parc": deblocarea zonelor din parc contra steluţe ;
    • "Din pădure": oferă o veveriţă dansatoare, ce poate fi amplasantă doar în parc, care oferă 240 PE la 20 de ore ;
    • “Discount la Magazininul de acesorii”: discount permanent la magazinul de accesorii pentru orice produs cumparat cu gologani;
    • Dublu sau nimic: productie dubla pe ferma timp de 24 de ore
    E.

    • "Exlozie de culori": primeşti o găină curcubeu ;
    • "Extindere- Cuib de clocit": primeşti 1 X cuib de clocit ;
    • “Eroul livezilor “: in urma unei recoltarii unui pom obtinem 8x fructe in loc de 4 (de la un singur pom);
    • "Extinde Farmerama": extinderea terenurilor;
    F.

    • "Fermierul inovator": permite suprapunerea a 2 adăposturi de acelaşi fel ;
    • "Fluturi": oferă 1 X adăpost de fluturi ;
    • "Ferma infricosatoare": ofera posibilitatea de a planta seminte fioroase pe cele 3 terenuri -teren agricol, pasune salbatica si luminis- atunci cand este eventul cu luna plina;
    • “Ferma rapida”: Primesti 50 super compost 30 super hrana;
    • "Fă o faptă bună": oferă un cod de prieteni de 50 MD
    G.

    • · "Găini îndrăgite": 20 găini, 20 parfumuri, 10 super hrană şi o poieniţă solo;
    • · "Găina bantam": oferă 1 X găină bantam ;
    • · "Ginko": oferă 1 X pom ginko ;
    I.

    • · "Îngrijitor de găini": oferă 20 X găini, 20 X parfumuri, 10 X super- hrană, 1 X adăpost solo ;
    • · ,,Inventatorul renumit": care sa iti dea 3 cutii de scule XXL;
    • "Încântare : primim cu 50 % mai multe MD la avansarea în nivel ;
    • "Împăratul fermelor" : posibilitatea de a alege 5 plante de la fermă pe care să le poţi cultiva pe Bahamarama ;
    L.

    • "Luminiş tropical": posibilitatea de a cultiva plante tropicale în luminiş ;
    M.
    " Mamurama": ofera 100 mamudele pentru 100 de stelute;
    • "Mestrul reproducerii": cu 20% mai multe şanse de a obţine un animal reprodus cu 2 clase mai mare ;
    • "Maestrul Baha" : convertire stelute in banana aurii;
    • · "Magnolie": oferă 1 X pom magnolie ;
    • · "Morişca norocoasă": 1 X morişcă ce oferă 2 încercări gratuite la roată/ 50 ore;
    • · " Mândria fermierului": oferă 1 X arbore de aur ;
    • · “Maestrul Pietei”: ofera posibilitatea de a vinde produsele cu 25% mai mult { adunandu-se cu Zana pietei ( inca 75% ) obtinem un procentaj de 100% in total };
    • · " Mestesugarul multifunctional": Ne da posibilitatea de a avea 2 meserii de la Cartierul Mestesugaresc;
    • "Morarul gospodar" : deblochează posibilitatea de a produce super hrană pe insulă ;
    N.

    • "Norocul fermierului": şansela tale la jackpot cresc cu 45% ;
    • · "Noroc la lună": o dată pe lună poţi alege unul dintre premiile de la Roata Norocului ;
    • · "Nebun după miere": primeşti 1 X stup de albine clasic ++ ;
    • · "Noroc la cazino": primeşti 3 X încercări gratuite la Roata Norocului ;
    • · "Noroc la lună": o dată pe lună poţi alege unul dintre premiile de la Roata Norocului'';
    • · “Norocul Fermierului”: ofera 2x Rotati extra / zi la Roata norocului (permanent);
    • -Negociatorul Intelept: Plateste doar 5 la suta ( in loc de 10) taxele de comision la piata.
    P.

    • "Paradis roz": ferma decorată în culoarea roz ;
    • · "Prinţul broscoi": primeşti 1 X prinţ broască ;
    • · "Parfumerie": oferă 50 de parfumuri ;
    • · "Pachet Mare Farmerama", conţine: in decurs de 72 de ore primeşti numai clienţi ce solicită marfă puţină,dar iti oferă mai mulţi GG, 2 X piersic, o găină aurie, de pe o parcelă mare,in loc de 5 seminţe primeşti 10, 2 încercări bonus şa Roata Norocului, turnul de veghe disponibil 1 zi, 10.000 GG, vânezi timp de 48 de ore animale misterioase, pentru prinderea fiecăruia primind 2 X super hrană şi 5 X super-compost ;
    • · "Prietenul liliecilor": oferă 1 X grotă de lilieci XL, 1 X liliac zglobiu ;
    • · "Peştişorul de aur": putem obţine 3 item-uri gratuit ;
    • · "Pământ saccru": se deblochează un nou teren în Bahamarama ;
    • · "Pene colorate": oferă 1 X colector de pene de papagal ;
    • · ,,Parfum la infinit,, Oferă un arbore parfumat;
    • · “Premiul cel mare”: obtinem 1x Mare Vulcan activ;
    • " Pot si singur !":pasunea salbatica va fi intotdeauna curata, chiar si cand ai mai putin de 12 vecini.
    • "Pofta Mare'' : o rună care să aibă 5 trepte :
      -1X pesto de măsline
      -1X lichior de ouă
      -1X jeleu rozaliu
      -1X marţipan
      -1X jeleu "Şef de trib"
    R.

    • "Runa fermierului": scade cu 50% numărul de PE ce trebuie să-l strângi pentru level-up ;
    • · "Runa fulger": scade timpul unei plante alese de noi la jumătate ;
    • · "Runa fermierului campion": oferă 1 X cupa fermierului campion ( 1000 PE/ 5 ore ), 200.000 PE, 50.000 GG, un câine mare de pază, 20 md, un iaz mic ;
    • · "Runa seminţelor infinite": oferă posibilitatea de a cumpăra mai mult de 100 de seminţe de la Seminţerie ;
    • · "Runa ofertelor": poţi face mai mult de 10 oferte per produs ;
    • · "Runa Premium": oferă o lună premium gratis ;
    • · "Runa adăposturilor XXL": oferă 1 X adăpost XXl din fiecare tip ;
    • · "Runa de Item-uri pt eventuri": cu 15% mai multe şanse de a obţine item-urile aferente event-urilor ;
    • · "Runa pentru pomi": scurtează cu 10% timpul de coacere al fructelor ;
    • · "Runa pentru pomi": pomii oferă cu 10% mai multe PE ;
    • · "Runa avuţiei": primeşti 500.000 PE şi 500.000 GG ;
    • · "Runa eventului de groază": oferă 400 de seminţe din fiecare tip de plantă fioroasă ;
    • · "Runa Bahamarama": răsar unelte şi pe insulă ;
    • · "Rună schimbătoare": la fiecare event oferă item-urile aferente ;
    • · "Runa combinei": activarea permanentă a combinei ;
    • · "Regele Hip-Hop": oferă 1 X Hawie Danut ;
    • · "Runa experienţei": treci automat un nivel ;
    • · "Răsadul misterios": oferă 1-5 răsaduri misterioase ;
    • · "Runa primăverii": oferă 1 X pom de primăvară ;
    • · “Runa misterioasa ”: ofera un pom misterios;
    • · “Runa activului”: ofera un pom denumit visinel, acest pom in functie de activitatea fermierului isi schimba culoarea de la verde-galben-roz-visiniu, iar la momentul maxim sa acorde fermierului recoltor timp de 12 ore. Perioada de colorare a pomului sa fie de 5 ore in care fermierul sa fie logat continuu, fara pauza, in caz de delogare pomul va deveni din nou verde;
    • · “Roata Norocului”: ofera 10 Incercatri La Roata;
    • · “Runa-adapost fioros”: ofera un adapost fioros;
    • · “Runa teren privat”: unde sa ne extindem culturile de pomi si plante 200 stele;
    • · “Rună a prieteniei”: să putem dărui şi primi cadouri de la 10 prieteni sau chiar de la mai mulţi;
    • · “Runa Vanzatorului fioros”: ne da posibilitatea ca in Noaptea cu luna plina sa putem cumpara seminte fioroase de la seminterie in limita la 100 unitati
    • si putem cumpara si vinde la piata seminte fioroase indiferent daca este luna plina sau nu;
    • · “Runa Pietei de schimb”: aceasta runa sa poata fi deblocata la nivelul 10 si va deshide o noua piata in oras, insa in aceasta piata sa putem face oferte de schimb de produse;
    • · “Runa Bucatarilior”: Ofera 50x zahar gelifinat si 25x gelatina de baza;
    • · “Runa Parcului cu pomi”: iti da posibilitatea de a planta orice fel de pomi in parc;
    • · “Runa ''livada magica'' ofera un pom auriu;
    • · “Runa Baharama friends”: vom putea felicita un vecin cand va trece la un nivel nou in Baharama si vom primi experienta pentru Baharama;
    • · “Runa Hranei superioare”: da posibilitatea de a putea face super hrana la moara din Baharama cu produse din Baharama;
    • -Runa piratilor-Necesita: castigi 50 Mamudale;
    • -Runa aurului: primesti 100000 Gologani;
    • -Runa Ploaie de Castane: primesti un castan;
    • -Runa Nivel Rapis: primesti un Level Up (Cresti un nivel) ;
    • "Runa de diamant" : să ofere încă un slot de diamant ;
    • Runa animălute drăguţe : oferă câte un animal de la şeptel pe zi, în ordinea lor ;
    S.

    • "Salvatorul pădurii": primeşti 15.000 PE ;
    • "Seiful fermierului": 1 X seif ce oferă 1 md/ 100 ore ;
    • "Stolerul misterios": oferă 1-5 staule misterioase ;
    • “Super fermier'': oferă un dalmatian ;
    • "Salvatorul fermei, recompensă de neuitat"- oferă un item care dă 1MD/48 h, un item ce dă 10.000 GG/ 12 h şi un item ce dă la 24 h un bonus de 50% PE pentru 20 minute.
    • "Super" - reducerea la jumătate a timpului de producere a super hranei la Moară.
    T.

    • "Tufă de steluţe": oferă 1 X tufă de steluţe ;
    • "Ţestoasele ninja": oferă cele 4 ţestoase ;
    • "Teren cu surprize" : obţii un teren suplimentar, dar pe care nu poţi pune decât animale sau pomi.
    V.

    • "Vine lava": primeşti 1 X vulcan XXL, care oferă 320 PE şi 5 GG la 14 ore ;
    • "Veveriţe": oferă 1 X adăpost de veveriţe ;
    • "Vecin darnic": oferă posibilitatea de a trimite mai multe cadouri unui singur vecin ;
     
  2. *Black_Fox*

    *Black_Fox* Junior Expert

    Am si eu o propunere. Runa se va numi ''Crescator Expert'' si va avea ca efect reducerea super hranelor necesare reproducerii animalelor de la septel la 1 pe poienita.
     
    -katnik-, ioanagirl94, marydelnova și alți 16 apreciază asta.
  3. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    Runa propusa de mine se va numi "Dublu sau nimic" si va oferi dubla productie la toate plantele/adaposturile/copacii din ferma timp de 24 ore, o singura data. Poate fi activata de cate ori doresti, cu un cost de stelute bine meritat. Ce ziceti? :D
     
  4. fyfy32

    fyfy32 Locuitor permanent

    runa amintire - iteme rare pe level-uri (ca la booster bruterie) dupa indeplinirea la V level-uri sa primesti un item special. runa sa aibe 4 iteme disponibile. necesar pe item 370 stelute
     
  5. Puski96

    Puski96 Junior Expert

    propun si eu 1 runa noua la Arborele Intelepciunii, si anume, sa fie o runa care sa imi dea posibilitatea sa ofer tuturor vecinilor mei cadou, consider ca 7 cadouri nu sunt suficiente pentru a-mi multumi toti vecinii si in plus daca eu as trimite cadou la toti vecinii mei as primi si eu atatea cadouri cate am dat. aceasta propunere daca se va implemeta imi va fi utila la eventuri si tristetea imi va disparea.
    sper sa nu mai fi fost propusa, daca totusi a fost propusa imi retrag propunerea si o sustin pe cea existenta .
    multumesc anticipat!:)
     
  6. adinagalatzanu

    adinagalatzanu Cunoscător forum

    o runa la copac cu 200 de stelute pentru deblocarea unui gem special care sa ofere + 50% fructe la copacii de pe ferma si din insula o data la 24 ore ;)
     
  7. gabir16

    gabir16 Junior Expert

    Propunere: Runa "Maestru Baha" - Converteste Stelutele de pe ferma in Banane aurii
    Poate avea 5 trepte (la fel ca si cresterea de la ateliere) + eventual o cerinta de deblocare
    Realist ar fi cam asa
    Tr 1 - necesar 35 stelute - ofera 1 banana
    Tr 2 - necesar 100 stelute - ofera 3 banane
    Tr 3 - necesar 250 stelute - ofera 8 banane
    Tr 4 - necesar 350 stelute - ofera 12 banane
    Tr 5 - necesar 500 stelute - ofera 20 banane
    Total 1235 stelute - 44 banane
    Ar mai creste si interesul pentru stelute
     
    luizacuflori, -katnik-, ioanagirl94 și alți 31 apreciază asta.
  8. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    o runa la copac cu numele de (Mamurama) cu 100 de stelute pentru deblocarea a 100 de mamudele.consider ca e de mare ajutor.seara buna tuturor.
     
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    eu as propune 2 produse mestesugaresti asemanatoare cu cele pentru Noapte Vrajitoarelor..unul sa reduca timpul de producere si unul sa ofere mai multe puncte.....pentru plantele de event...ar fi 2 produse foarte cautate....iar ca runa la Arbore ar fi de preferat aparatia unor sloturi suplimentare in special de aur contra a unui numar echitabil de stelute....
     
    Modificat ultima dată: 14 Mar 2015
    -katnik-, ioanagirl94, maitrey_york și alți 9 apreciază asta.
  10. ramona1680

    ramona1680 Novice forum

    runa "maestru baha"!!!! convertirea de stelute in banane aurii este o idee f buna!!! cred ca o runa care sa ofere banane aurii ne-ar ajuta f mult. cerintele pentru deblocare sunt f mari, bananele se acumuleaza f greu....eu nici acum nu am deblocat camera 9 :( ma chinui de ceva timp sa iau septelurile....ideea e sa se faca ceva in legatura cu posibilitatea de a primi banane aurii nu numai atunci cand trecem la alt nivel.

    si cred ca ar fi o idee buna si introducerea unei rune "septel de lux" unde sa putem avea acces la septelurile de la nivelurile 8, 9 si 10 ale misiunilor de reproducere. se obtin f greu, iar la piata sunt f scumpe. si in plus, cred ca asta e singura sansa pentru majoritatea jucatorilor de a termina vreodata misiunile de reproducere de la cooperativa. multumesc! si sper sa se tina cont cu adevarat si de parerile noastre!

    Edit (Chronos): ideea acestui topic este sa se propuna rune care nu au fost deja propuse sau deja implementate.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Sep 2014
  11. _ICcarus_

    _ICcarus_ Novice forum

    Runa ,,Super,, scade cu 50% timpul de productie al unei unitati de super hrana la moara .
     
    -katnik-, ioanagirl94, maitrey_york și alți 13 apreciază asta.
  12. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    o runa noua care sa ofere o linie de vrej cu finalitate in 10 elixire, asemanator celei cu zahar si sare , ar fii bine venita pentru realizarile in bahamarama
     
  13. maria17092014

    maria17092014 Novice forum

    Ei bine am si eu una ce se va numi "Extinde Farmerama",aceasta se poate cumpara cu stelute in genu acesta: prima parte 45 stelute,cea de a doua 60,iar cea de a treia 80 stelute.Asta pentru a putea extinde parcelele pentru plantare.Ce ziceti?
     
  14. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    o runa noua care sa ofere o linie de vrej care sa ofere 2 mamudele
    pretul sa fie 200 de stelute
     
    hereea, ioanagirl94, maitrey_york și alți 15 apreciază asta.
  15. Chrisstina87

    Chrisstina87 Junior Expert

    In primul rand mi-se pare o idee foarte buna in postarea de mai sus a Adinei. :inlove:

    In al 2-lea rand, as propune si eu o noua runa tot la linia de vrej: 1 cupon de combina 4h la 30h (vad ca tot sunt eventuiri cu timpul peste 3h) contra 100 de stelute.:music:

    Suntem multi care avem un nr destul de mare de GG, ar fi bine venita o idee cum sa si ii cheltuim. :p

    O zi buna tuturor!;)
     
  16. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Propun si eu 1 runa noua la Arborele Intelepciunii, si anume, sa fie o runa care sa ofere posibilitatea la toti fermierii sa beneficieze de unul din puietii misteriosi s-au un arbore minune sa putem avea la ferma toti unul din acei puieti..
    Din lipsa mamudelelor nu ne putem permite achizitionarea lor.
    Denumirea runei sa fie Copacul fermecat contra 250 de stelute..
    Daca a mai fost aceasta propunere imi cer scuze,daca nu imi sustin parerea pentru aceasta runa.
    Va multumesc frumos..
     
    hereea, ioanagirl94, malagambafane și alți 14 apreciază asta.
  17. -AdyM-

    -AdyM- Novice forum

    Pe mine ma inerveaza daca doresc sa cumpar animale, produse, etc. de la piata faptul ca de multe ori trebuie sa cumpar cate un produs.
    Doresc o runa prin care sa pot bifa sau cumpara de la piata mai multe produse de la diferiti jucatori fara prea multe clicuri, ceva de genul introduci suma de disponibila pentru produsul X si poti cumpara cantitatea aferenta sumei introduse.
    Numele runei: Angro Piata, nr. stelute: 300
     
  18. PokeForEeveeR

    PokeForEeveeR Junior Expert

    Buna seara / Buna dimineata / Buna ziua :p
    Salut pe toti cei care o sa citeasca in functie de ora la care o sa se uite ;)
    Am o propunere destul de indrazneata si de complexa si o paralela la una dintre propunerile domului Chronos.
    A) Runa "Mestesug Desavarsit" - disponibila de la nivel 40 - o sa permita deblocarea nivelului 6 fie la Confiturier, fie la Cofetarie , fie la Florarie ( in functie de ce meserie are deblocat fiecare jucator in Cartierul Mestesugaresc ) .
    Odata deblocata, aceasta runa o sa deblochese accesul la inca o runa care v-a contine :
    1) "Retetele Bunicii " - aici o sa avem 3 retete noi (cu deblocare pe nivele) , disponibile doar in cazu in care avem nivel 6 la Confiturier, retete care NU o sa fie disponibile pe MD si care o sa ofere bonusuri sclipitoare (de EX. eu am confiturierul, iar una dintre retedele de dulceata o sa imi dea un bonus de +3 la recoltare in loc de +2 cum ofera in prezent Chutney de morcovi si miere. Sau +50% bonus de recoltare pentru plante , arbori si animale [tropicale] cu durata de 18 ore avand categoria diamant <desigur si necesaru de stelute o sa fie unul considerabil de mare avand in vedere ca retetele o sa fie unicat > );
    2) "Cofetarul cel batran" - necesita nivel 6 la Cofetar ,se aplica regulile mai sus mentionate ;
    3) "Florarul Creativ" -necesita nivel 6 la Florar , se aplica regulile mai sus mentionate.

    B) Runa "Mestesug Impecabil" - disponibila de la nivel 70 - la fel ca in cazul runei precedente permite deblocarea nivelului 6 fie la SPA, fie la Alchimist . Odata deblocata, aceasta runa o sa deblochese accesul la inca o runa care v-a contine :
    1) "SPA de Lux" -nivel 6 la SPA,se aplica regulile mai sus mentionate. ;
    2)"Alchimist de nota zece" -nivel 6 la Alchimist, se aplica regulile mai sus mentionate.

    Si acum paralela la una dintre propunerile domnului Chronis :
    Ni sa propus "Runa parcului cu pomi" - care ne va permite sa plantam pomi in parc - Aceasta runa sa deblocheze accesul la inca una denumita "Parcul celor bogati " - Copacii care sunt plantati aici pe langa fructe o sa ne ofere GG in loc de PE . Astfel un Mar ne va oferi 4 mere si 10 GG in loc de 10 PE .Desigur o sa putem aplica si upgraduri XL si XXL .

    P.S. Cele mai grozave rune propuse de domnul Chronos (in opinia mea ) : Apa magica, Casa licitatiilor, Extinde farmerama, Ferma infricosatoare, Mesterul reproducerii, Runa de diamant, Runa Pietei de schimb, Runa activului, Runa combinei, Salvatorul fermei: recompensa de neuitat, Super .
     
    ioanagirl94, malagambafane, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  19. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Mi-aș dori să se introducă următoarele rune:
    1. Runa meșteșugarului: structurată pe nivele, ar urma să deblocheze rețete care nu mai pot fi descoperite altfel ci doar cumpărate cu mahmudele (rețete care au fost oferite la event-uri mai vechi, la care jucătorii noi nu aveau cum să participe). Fiecare nivel echivalează cu o rețetă, urmând ca rețetele să fie accesibile la trecerea nivelului de către jucător.
    2. Runa maestrului bucătar: să ofere deblocarea unei noi meserii, o meserie complexă denumită Maestru Bucătar sau Grand Chef, și care să opereze cu produse deja finalizate din categoriile confiturier, brutar și spa bahami. Această meserie ar permite combinarea produselor de la cele trei meserii, rezultând produse meșteșugărești noi, care să înglobeze „puterile” date de produsele inițiale (chiar dacă nu le cumulează, de exemplu: un produs de la brutar care dă 10% xp în plus și unul de la confiturier care dă 10% xp în plus să dea 17% xp în plus). Astfel se va rezolva și din marea problemă a sloturilor insuficiente.
    3. Runa grădinarului priceput: să ofere deblocarea unei noi meserii, care să opereze cu produse deja finalizate din categoriile Alchimist și Florar, utilizând produse meșteșugărești de la cele două meserii care se vor combina, rezultând, de exemplu, pitici care să ofere mai multe beneficii (la ora actuală piticii nu sunt deloc rentabili, în opinia multor jucători).

    Subscriu pentru introducerea următoarelor rune, așa cum au fost propuse mai sus:
    1. "Amintire": structurata pe niveluri, ofera item-uri vechi, rare.
    2. “Casa Licitatilor”: Se deschide langa Roata norocului o mica casuta unde putem intra si licita de la cei mai simpli pomi la cele mai tari obiecte decorative! totul contra Gologani;
    3. „Ferma infricosatoare": ofera posibilitatea de a planta seminte fioroase pe cele 3 terenuri -teren agricol, pasune salbatica si luminis- atunci cand este eventul cu luna plina;
    4. "Luminiş tropical": posibilitatea de a cultiva plante tropicale în luminiş ;
    5. "Maestrul Baha" : convertire stelute in banana aurii;
    6. "Morarul gospodar" : deblochează posibilitatea de a produce super hrană pe insulă ;
    7. Negociatorul Intelept: Plateste doar 5 la suta ( in loc de 10) taxele de comision la piata.
    8. "Runa Bahamarama": răsar unelte şi pe insulă ;
    9. Runa de diamant: să ofere încă un slot de diamant.
    10. ''Crescator Expert'' si va avea ca efect reducerea super hranelor necesare reproducerii animalelor de la septel la 1 pe poienita.
     
    ioanagirl94, malagambafane, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  20. ferig68

    ferig68 Novice forum

    Runa"Livada" unde sa se poate planta numai pomi fructiferi si nu numai.Dar acest lucru ar necesita desigur o livada pe harta.