Feedback Rețeta secretă

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 28 Mai 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 7 Iun 2019.
  1. Îmi place

    36,9%
  2. Mi-e indiferent

    2,5%
  3. Nu-mi place

    60,6%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Rețeta secretă. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    popescudana42, yocoama, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    E bine ca nu ocupa decat un teren din Baha, asa mai putem sa ne facem cate ceva. Numarasem 3 upgrade-uri de casuta, asa ca o sa ma straduiesc. Dropul vad ca e de 2 feluri, formele doar din plante si pomi, iar mixerul din toate. Trebuie vazut dupa inceputul eventului cum sta treaba cu dropul, fiecare tip si atunci o sa putem stabili strategii. Spor.
     
    amtinar, popescudana42, pinok86 și alți 7 apreciază asta.
  3. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Recompense slabute,linia de vrej la fel.Dar am sa il fac pentru ca oricum am sa folosesc combina la celalalt event.
    Mai nou vad ca facem eventuri doar ca sa upgradam cate un item.Cu care nu ajungem la final decat daca,cumparam upgrade-uri.

    Vot negativ.
     
    MicuNicu, popescudana42, amy46 și alți 17 apreciază asta.
  4. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Vad una la misiunea 3 si una la misiunea 6. Unde este cea de-a treia?
    In alta ordine de idei, pentru a face misiunile diamant a primei misiuni, se cer doua recompense cioco-licioase, pe care le putem obtine plantand item-ul "Povesti la gura cuptorului". Avand in vedere ca eventul incepe la ora 15, iar item-ul are un timp de productie de 10 ore, asta inseamna ca va trebui sa-l recoltam cel mai curand la ora 1 A.M., ceea ce nu mi se pare foarte ok. Este adevarat, se poate renunta la sarcina diamant de la nivel 2, intrucat nu da ceva musai necesar finalizarii misiunii, dar totusi...
     
    amtinar, amy46, Veverita02 și alți 8 apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Despre care casuta vorbim? :oops:

    Sau il culegem dimineata la ora 6 si punem primul upgrade, apoi il culegem la ora 14. Se poate si la limita, ora 6.50 - ora 14.50. :p
     
  6. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Despre Casuta din copac. Am avut impresia ca este si la misiunea 3, dar vad ca este una singura la misiunea 6. :)
    P.S. Se stie, cei 4 apostoli au fost doar 3, Luca si Matei... :)

    Prefer varianta de la ora 1, sunt foarte greu catre imposibil de trezit dimineata... :)
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2019
    amy46, davidsiirina08, kiri2270 și alți 9 apreciază asta.
  7. veve47

    veve47 Conte forum

    Buna ziua, eu sunt cam tare de cap la ora asta si nu stiu care este itemul "secretele bucatariei" care are atatea upgrade-uri. Ultimul este "legendele bucatariei", deci de unde-l luam ca sa-l putem mari? Multumesc.
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2019
    amy46, davidsiirina08, kiri2270 și alți 8 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    MicuNicu, popescudana42, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  9. veve47

    veve47 Conte forum

    Povestile se transforma in secrete sau sunt cu secrete? Merci frumos.;)
     
    amy46, davidsiirina08, stiucarul și alți 6 apreciază asta.
  10. klemmen

    klemmen Novice forum

    Salut.
    Din acest event îmi lipsesc : Koala, Gheara diavolului, Pene de papagal și Covoare zburătoare. Nu reprezintă o problemă pentru că le pot face.
    Problema este la drop. Foarte mult drop.
    Formă dichisită: 1005
    Mixer de prăjituri: 955
    Totalul nu este atât de relevant. Deoarece, în 2 zile trebuie să fac 325 de Forme și în 3 zile 365 mixere.
    Sper să mă ajute Saguaro la drop.
     
    popescudana42, amy46, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mea culpa. Vad ca nu e decat unul, la recitire. Ori s-a schimbat tutorialul, ori am citit in diagonala si am confundat casuta din copac cu itemul Povesti la gura cuptorului. Sper sa nu dispara si ala...
     
  12. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Intrebare: acest item - Povesti la gura cuptorului - se va putea amplasa doar pe terenul principal Bahamarama sau si in Insula Comorii/ Jungla/ Cascade?
    Multumesc anticipat!
     
    MicuNicu, stiucarul, popescudana42 și alți 8 apreciază asta.
  13. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Nu stiu daca merita facut acest event!...
     
    MicuNicu, popescudana42, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  14. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Pe cele 3 terenuri tropicale, Insula Comorii, Parc.
     
    MicuNicu, popescudana42, amy46 și alți 7 apreciază asta.
  15. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Votul il voi da la final ca de obicei.
    Nu sunt incantata de acest event si nici de recompensele pe care le aduce cu sine... :sleepy:..
    Ma voi gandi daca il incep sau nu.
    Succes si spor celor care se apuca de munca. :)
     
    stiucarul, popescudana42, MicuNicu și alți 10 apreciază asta.
  16. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. Nici nu am citit toate misiunile pana la final fiindca mi se pare destul de greu de facut eventul si nu vreau sa ma apuc si ma enervez la final. In primul rand, asa cum s-a discutat, nu mi se pare ok sa trebuiasca sa pun ceasul sa sune sa ma trezesc pentru un joc. Apoi, chiar si daca as face-o, ne mai trebuie 750 de papusele moi (sau cum se cheama) de facut azi ca in momentul in care recoltam prima data itemul sa putem lua primul upgrade si sa scurtam timpul de productie al itemului. Mai trebuie luat in considerare ca unii dintre noi mai avem si alte activitati peste zi si poate nu reusim sa stam pe joc. Sau nu la fix cand trebuie recoltat cate ceva. Apoi prima planta se poate cultiva doar 24 de ore (din 29 pana in 30 mai) si in intervalul asta trebuie sa facem tot necesarul si pentru misiunea urmatoare. Pentru mine e un pic prea mult.
     
  17. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Buna dimineata si tie!
    De ce spui ca prima planta ne este necesara si la misiunea a2a?
    La misiunea 2 avem nevoie de dropul "forma dichisita" + resurse din ferma.
     
  18. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Este nevoie doar de 950 Papusele maci pentru Misiunea 1
     
  19. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    drop 0 de pe 2 terenuri cu hortensie + cascada cu adăposturi rare ... e vreo problemă ?
     
    stiucarul, malagambafane, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  20. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    De ce nu am primit deloc drop in baha?
    Nu trebuia sa primim drop de pe toate cele 3 terenuri tropicale?!
    N-am primit nici "forma dichisita", nici "mixer de prajituri"
     
    popescudana42, malagambafane, amy46 și alți 6 apreciază asta.