Reproducerea animalelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 8 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. teona7070

    teona7070 Scriitor în devenire

    Buna ziua.
    am si eu o intrebare, pe forum-calendar este trecut ca baby boom tine pana pe 11-12 iulie... mi-a scapat mie ceva, este gresit sau la mine este ceva in neregula?
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  2. yerdna

    yerdna Novice forum

    Chronos spunea, mai sus, că va apărea conform calendarului....chiar dacă am ratat ,,avanpremierea"....Aşteptăm :))
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Baby boom va fi conform calendarului, insa da, intr-adevar, ti-a scapat ceva si anume, ACEST ANUNT.:D

    O dupa amiaza placuta!
     
  4. and1989

    and1989 Novice forum

    Buna ziua! Mie la etelierul de gaste nu imi apare marochinaria.Ce trebuie sa fac?
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  5. BigJohn

    BigJohn Junior Expert

    o intrebare: cand incepe babyboom si cand incepe oferta la super hrana mai exact ?
    multumesc si scuze daca am postat unde nu trebuia
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Dar ai nivelul 75?
    Buna ziua! AICI, AICI si AICI ai informatii.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 10 Iul 2015
  7. and1989

    and1989 Novice forum

    Multumesc de raspuns.Am doar nivelul 70. O zi buna!
     
    Chronos apreciază asta.
  8. annaroswitta

    annaroswitta Novice forum

    am pus niste gascute la reprodus si nu pot sa pun parfum pe poienite
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pentru că...?
     
    donnadmn apreciază asta.
  10. annaroswitta

    annaroswitta Novice forum

    dau clic pe poienita si nu mi se deschide fereastra cu parfum
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai încercat un refresh, o relogare, ștergere cache cookies?
     
    Wing0797 și donnadmn apreciază asta.
  12. annaroswitta

    annaroswitta Novice forum

    mersi de sfat a mers s a rezolvat o zi buna in continuare
     
    k0 apreciază asta.
  13. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    eu am activata la arborele intelepciunii runa pt reproducere .se poate dezactiva cumva?reproduc iepuri si daca pun 4 iepuri normali as vrea sa vina numai iepuri bruni nu si inca un iepure normal sau chiar mai multi.ma chinui de mult timp sa termin odata cu iepurii si parca nu se mai termina.din ultimul imi mai trebuie 2.
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Runa nu poate fi dezactivata. Oricum, nu intotdeauna obtii si animale din care ai avut in poienita la reprodus, in cazul tau 4 iepuri normali. Sunt situatii cand iese doar septel (2-3 bucati).
     
  15. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    acela
    acela a fost un exemplu.tocmai asta ma deranjeaza poate putin.o sa termin destul de greu de reprodus iepurii si mai apoi celelalte animale.poate daca iesea septelul in ordine normala fara runa terminam mai repede cu iepurii,sa ma pot apuca de alte animale la reprodus.
     
  16. carm1959

    carm1959 Novice forum

    nu mai stiu sa deschid cutiile de scule!!! ajutor!!!
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le cauti in Inventar si le deschizi de acolo (de la sectiunea Consumabile). Cutiile de scule primite cadou sau recompensa de la misiuni, nu este nevoie sa le deschizi, se deschid automat in Sura, iar sculele continute se aduna acolo in Sura la categoria Diverse la cele deja existente pe stoc.
     
  18. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    chronos,vreau sa-ti cer parerea intr-o problema.eu am inceput sa reproduc iepurii,si mai imi trebuie 2 iepurasi pascali si am terminat cu ei. un iepure pascal =262144 iepuri normali.oare merita efortul?tot stau si ma intreb si ajung la concluzia ca nu prea .tu ce animale ai reprodus si cit de departe ai ajuns?sau altii cit de departe au ajuns?
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca ai runa Baby Boom activata sau daca reproduci in timpul minievenimentului cu acelasi nume, calculul tau "cade". De ce? Tocmai datorita sansei suplimentare oferita de Baby boom de a primi si o alta rasa superioara de septel fata de cea imediat urmatoare. Ca sa nu mai spun si de situatia in care reproduci in combinatie (adica pui in poienita animale normale combinate cu septel sau septel amestecat. In cazul acestor combinatii ai sansa sa primesti ceva foarte valoros sau inferior septelului care il ai in poienita. Deci nu iti pot spune daca merita. Sau, de fapt, iti pot spune ca nu merita. Ai luat in calcul, teoretic, de cati iepuri ai nevoie. Dar ai luat in calcul de cata super hrana ai nevoie?
     
    matusam apreciază asta.
  20. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    am runa activata si am calculat si de cita sh am nevoie(peste 100000 buc) deci foarte multa.am impresia ca nimeni nu a reusit sa duca pina la capat iepurii sau oricare alt animal.tu zici ca calculul meu cade.intr-un fel da,ai dreptate pt ca desi stiam de amestecul de septel nu l-am luat in calcul.eu la altceva m-am gindit cind ti-am cerut parerea.ma gindesc ca ma apuca pensionarea(mai am vreo 15 ani pina atunci)si tot nu cred ca o termin cum cred ca nimeni nu o sa o termine misiunea.
     
    davidsiirina08 apreciază asta.