Reproducerea animalelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 8 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Pai nu ai mai luat in calcul un lucru mult mai simplu (ca si click-uri de efectuat:D): sa cumperi septelul respectiv de la Piata. Mai ales pe durata minievenimentului Baby boom cand septelul este ceva mai ieftin. Vinzi fructe, animale, produse mestesugaresti si cu banii obtinuti poti cumpara acei iepuri. De exemplu, daca la un eveniment se vor cere capre, vaci, oi, la scurt timp de la inceperea minievenimentului, urmaresti la Piata pretul si ofertele la animalele sau plantele sau fructele care se cer la eveniment si la momentul oportun depui oferte la un pret bun pentru tine. Va dura ceva sa strangi gologanii (pe care ii mai primesti si ca recompensa de la evenimente, de la itemi, de la liniile de vrej), dar sigur nu te prinde pensia ca sa cumperi acel septel (in sensul ca va dura mai putin pana la pensie cu vreo 14 ani si vreo 8 luni).
     
    bubulina, matusam și adrianapatran apreciază asta.
  2. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    imi place ca ai umor ,dar si bani ar trebui destul de multi pt ca sint foarte scumpe septelurile mai ales cele care sint spre sfirsitul misiunilor.
    cred ca voi face si celelalte misiuni de reproducere pt gaini si capre etc,dar nu le voi duce pina la sfirsit.asi fi vrut sa le pot trece la misiuni terminate pe toate dar cred ca nu se poate .asta este ,ne resemnam cu atit.
     
    davidsiirina08 și ruxi2002 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dacă ai urmări puțin piața, ai observa cât de des apare șeptelul de rangul cel mai înalt, ți-ai schimba părerea.
     
    Wing0797 și donnadmn apreciază asta.
  4. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    buna seara.
    reproducerea animalutelor este o loterie iar ca la orice loterie totul tine de noroc. aici poti spune ca este o loterie la care nu pierzi (sau cel putin castigi ceva intotdeauna).
    daca doresti sa termini misiunile de la cooperativa cu septel va trebui sa te orientezi intotdeauna in piata.
    reproduci ce se vinde bine in momentul respectiv (acum de exemplu se vand foarte bine septelurile de la gaste si maimute). ceea ce obtii vinzi in piata si cu gg obtinuti cumperi ceea ce iti doresti.
    iti dau doar un exemplu: 1 gasca cu gatul alb (septel de rang 3) se vinde cu 220-250.000 gg.
    cu 250.000 de gg cumperi un iepure de zapada (septel de rang 5).
    si asa, animimalute reproduse de rang mic le vinzi si cumperi animalute de rang mai mare pe care le reproduci si te apropii mult mai repede de terminarea misiunilor.
    totul tine de de tine si de cum iti gestionezi gg, insa trebuie sa-ti iei in calcul cca 20 de milioane de gg pentru finalizarea fiecarei misiuni cu septel. ideea este sa nu te grabesti si sa nu te abati de la ceea ce ti-ai propus. misiunile cu septel sunt misiuni de lunga durata dar finalizarea lor este pentru multi dintre noi o provocare (eu personal mai am doar 3 misiuni de finalizat cu septel).
    nu dezarma si bafta la reproduceri ;)
     
    bubulina, roliana57, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  5. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Eu n-am reusit sa termin nici o misiune reproducere dar nu-i bai. Joc pentru placerea de a juca nu neaparat pt rezultatul final: finalizarea misiunilor. Sunt pe la unele septeluri la sarcina 9 din cele 10, la unele pe la 8 si la cele mai noi abia pe la sarcinile 5-6.
     
    olgapetcu, roliana57 și matusam apreciază asta.
  6. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    sunt o provocare de foarte lunga durata misiunile de reproducere la animale. nici eu nu am reusit sa termin vreuna din ele inca. :) cel mai aproape sunt la gaini (level 10), la maimute (level 9 si 10) si la cai (level 9 si 10). in rest sunt la misiunile de level 7-8. Singura rasa la care sunt la misiunile de level 4 sunt ciorile la care inca nu le-am deblocat reproducerea.

    cand e event de reproducere reproduc mai intai ce imi trebuie pt event, iar apoi functie de event fie continui sa reproduc rasa ceruta pt event cand se obtine si un animal secundar (boboc de rata, pui de gaina etc) care mai imi poi aduce ceva banuti suplimentari si septelul in plus nu strica oricum, fie reproduc gaini pe ferma si maimute pe insula cu care vreau sa termin in primul rand pana mi se termina SH care o am pe stoc. Uneori cand mai am ceva banuti disponibili mai achizitionez un pachet de SH, dar de obicei folosesc SH obtinuta de la eventuri si cea produsa la moara care macina in permanenta SH (rareori mai macin si alte tipuri de hrana la moara de pe ferma si de obicei cand raman fara stoc la hrana respectiva).
     
    lucapadu1, dariuss2000! și murat_anca apreciază asta.
  7. muteanu_ionut

    muteanu_ionut Începător forum

    [
    am confectionat cateva ateliere de marochinarie si nu le gasesc in inventar .va rog sa ma ajutati ca sa le gasesc.
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Imediat dupa confectionare, ai incercat un refresh?
     
  9. alexbosu99

    alexbosu99 Avansat

    Buna , as vrea si eu niste sfaturi pentru reproducerea animalelor. Cum sa obtin mai rapid ultima rasa ?

    1.Prin reproducere normala
    2.Sa pun diverse rase la reprodus
    3.Sa cumpar rase superioare si sa le reproduc ( De ex. Sa cumpar 4 King-Kong si sa sper la ultima sau penultima rasa .)
    4 . Alta metoda mai eficienta ?

    Rog un moderator sa ma atentioneze daca am postat gresit si sa ma indrume spre sectia potrivita in caz ca am gresit locul postarii
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Raspunsul poate fi in functie de mai multi factori. Depinde cata super hrana ai la dispozitie, depinde cati gologani ai la dispozitie. Poti reproduce la sigur, adica doar animale de acelasi fel, dar este de durata, ai nevoie de multa multa super hrana (depinde la ce rasa de sptel vrei sa ajungi). Poti reproduce la combinatii, dar exista riscul sa iasa si rase inferioare, dar iti poate iesi si ceva bun, adica sa dai lovitura. Iar mai scurt si sigur este sa cumperi 4 bucati de septel de penultima sau antepenultima rasa si sa le bagi in poienita si sigur iese ceva bun si dureaza si putin, dar ai nevoie de gologani. Ca si recomandare, poti reproduce pe durata minievenimentului Baby boom si ar fi bine sa iti deblochezi si runa cu acelasi nume.
     
    matusam apreciază asta.
  11. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Buna seara! Reproducerea biberilor incepe pe 8 si misiunea pentru reproducere pe 9 sau este o greseala? Multumesc.
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu este o greseala.
     
  13. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Am inteles ca nu este o greseala, dar eu nu gasesc biberii in casuta cu animale care pot fi reproduse.

    Acum am vazut anuntul de amanare. Multumesc!!
     
  14. X-mod

    X-mod Guest

     
    donnadmn apreciază asta.
  15. andreidarius1

    andreidarius1 Începător forum

    cum facem rost de animalute pentru septel in afara cumpararii de la piata?
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Dupa cum sugerereaza si numele acestei teme de discutii, reproducand animale in poienite de reproducere poti obtine septel. Ca mai ofera si cateva linii de vrej un anumit septel la un interval bine determinat, este altceva, dar regula de baza este reproducerea animalelor. AICI ai mai multe detalii ajutatoare.
    Daca te referi la animale simple, atunci adaposturile de animale iti produc animalele dorite, in functie de animalul dorit. Orice animal are adaposturile sale unde poate fi produs. Septelul in schimb se obtine prin metoda descrisa mai sus.
     
  17. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna ! Sunt putin bulversata... ce este Recipientul cu picurator ? Nu-l regasesc nicaieri. Multumesc !
     
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Este vorba de dropul apărut odată cu reproducția cameleonilor.
     
    iarina56 apreciază asta.
  19. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Oare avem si BabyBoom zilele astea?
     
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu stiu, avem? Arunca un ochi prin forum.;)