Roata Norocului - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. derby54

    derby54 Veteran Forum

    tocmai ca le am verificat am pus intrebarea ce sa intimplat cu ele de ce au fost dezactivate inainte de timp
     
    CLAUDIU_T, 18miha18, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Verifică mai bine. Bonusurile nu prea se lasă dezactivate.
     
    paulici_01, VFreya, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  3. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Azi am castigat la roata norocului de doua ori cate doua biete de petrecere care nu mi-au fost acordate.Este cel putin a doua oara intr-o saptamana.I s-a mai intamplat cuiva asa ceva?
     
    18miha18, paulici_01, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  4. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu avem erori de creditare. Avem erori de afișare - premiile nu sunt afișate la timp sau nu sunt afișate corespunzător, sau erori de utilizator - jucătorul nu reține exact suma totală dinainte de a primi premiul.
     
    -katnik-, paulici_01, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  5. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Exact tichete de petrecere foloseam atunci cand am castigat de doua ori cate doua.Imi propusesem sa las 50 tichete nefolosite,deci urmaream exact dupa fiecare invartire.Nu le-am primit.Sunt absolut sigura.
     
    -katnik-, giuly1969, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și eu. Dacă verificarea:
    nu clarifică situația, o poate face serviciul suport.
     
    -katnik-, giuly1969, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  7. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    A gasit cineva ceva sa ''rotim'' mai repede roata?
     
    -katnik-, ani.vajai, Cronwell și alți 6 apreciază asta.
  8. Sankt_Petersburg

    Sankt_Petersburg Începător forum

    Am caștigat la roata norocului un bonus plus unu pentru parcele insa este o problema. Pe parcela mică îmi arată tot patru plante. Poate un admin să verifice problema? multumesc!
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Poate ca nu ai Chutney activat. Si poate ca ai doua bonusuri de +1 pe parcele.
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  10. Sankt_Petersburg

    Sankt_Petersburg Începător forum

    Da, asta am omis! Multumesc, subiect inchis!
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  11. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Salut,


    Intrebare: Cand aveti 50+ tichete la roata (petrecere) le dati pe toate in aceeasi ora/zi? Sau le imprastiati pe fiecare zi cate una?

    Din aproape 40 am castigat de 4 ori Krakenul in cutie, de 5 ori Omul de zapada din cutie, coliba de 3 ori etc.. Eram/sunt curios cum fiecare isi da rotatiile.
     
    derby54, Criselt, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  12. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    de obicei le tin pt event,poate pica vreun bonus..:music:
     
    derby54, Criselt, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  13. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Si atunci le dai pe toate odata? Intreb pentru ca pare ca, cu cat dai mai multe in aceeasi perioada, cu atat premiile scad si primesti doar chestii obisnuite, ce le poti primi la Roata normala.
     
    derby54, Criselt, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Asta ar fi o impresie greșită. Numărul de tichete utilizate consecutiv nu influențează cu nimic tipul premiilor obținute aleatoriu.
     
    derby54, irina_love200, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  15. luizacuflori

    luizacuflori Scriitor activ

    ai dreptate.Daca nu cade nimic bun in primele 10,renunt.Las pt cand se schimba premiile.
     
    derby54, Criselt, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  16. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Ha! Intr-adevar, insa: din 100 de rotatii doar 6 rotatii au avut +1 pe parcela/100% pentru 24 hr ca si bonus. Si nu zic 6 premii pe care le-am luat, ci 6 pe care le-am vazut disponibile pe roata in 6 rotatii din 100. Marea majoritate a premiilor constituie din: PE, Cupoane etc. Si nu, nu ma plang. Insa pare ca daca ai da sa zic doar 5-6 tichete intr-o zi, ai prinde mai multe premii de +1 din fiecare zi a saptamanii. Posibilitatea ca roata sa iti arate (nu sa obtii) premiile de +1 pe parcela, 100,200% etc. doar de 6 ori din 100 pare destul de aleatoriu-influentata.

    Ai dreptate, nr de tichete utilizate consecutiv nu influenteaza premiile aleatorii. Insa ordinea, sau mai bine zis prezenta premiilor mai substantiale, este foarte diferita cand joci 100 de tichete intr-o ora decat daca ai juca cate 10 zilnic.
     
    derby54, paulici_01, primavara68 și alți 5 apreciază asta.
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Un eșantion de 100 nu este suficient pentru a trage o concluzie corectă. Din aceleași 100 ai fi putut obține 6-7 bonusuri de exemplu, nu ar fi nimic nemaipomenit dar asta nu ar fi însemnat că același număr va fi obținut din următoarele 100. Un procentaj apropiat de realitate poate fi obținut doar din mii de teste.
    Aleatoriul înseamnă că există și perioade de ”downswing”, sau mai pe limba noastră, ”de ghinion”. Pentru că dacă totul e posibil, este posibil să nu fie nimic posibil.
     
    VFreya, luizacuflori, derby54 și alți 8 apreciază asta.
  18. tchupy

    tchupy Analist forum

    Nu exista nici o legatura intre numarul de tichete jucate intr-o zi si premii. In ultimii ani cand am strans deja "o tona" de tichete, si acum am ocazia sa strang mai multe decat consum, am avut ocazia sa joc pachete si de 20 si de 50 chiar si de cate 200 de tichete odata, in functie de ce am vrut sa obtin. Au fost zile in care am dat 100 de rotatii si am luat 5-6 bonusuri de recolta, au fost zile cand nu am luat nimic. Pot spune ca am vazut aproape toate scenariile, de la a vedea la fiecare2-3 rotatii bonusuri de recolata pana la a nu vedea nici un bonus cate 20-30 de rotatii.
     
    davidsiirina08, VFreya, goldhe și alți 7 apreciază asta.
  19. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Buna ziua
    As dori sa stiu daca mai are si altcineva urmatoarea problema
    La roata norocului / petrecere , tichetele de petrecere primite ca premiu nu se adauga la cele existente
     
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Tichetele se adaugă dar din păcate uneori sunt afișate și atunci când premiul este de fapt altul. Am verificat câteva conturi unde a fost sesizată această problemă și nu există "goluri" în istoricul tichetelor.
     
    -katnik-, MicuNicu, paulici_01 și alți 2 apreciază asta.