Roata Norocului - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. ang30la

    ang30la Cunoscător forum

    Multumesc
     
    in.the.rain, donnadmn, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Puteti sa verificati si pe contul meu...Ieri sau alaltaieri, nu mai retin exact, am sesizat si eu ca am "castigat" 2 bilete de petrecere, la bilete de petrecere, si cum mai aveam putine s-a vazut ca nu s-au contorizat... N-am habar daca am castigat altceva, probabil ca e o alta eroare de afisaj... Oricum nu fac un capat de tara din asta, astept cu rabdare sa se mai rezolve problemele!
     
    in.the.rain, -iulia1992-, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    În forum nu :)
    Cu siguranță.
     
    in.the.rain, -iulia1992-, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  4. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumesc, stiam ca daca chiar vreau, trebuie trimis tichet la suport... Mereu au fost operativi si serviabili!
    Hai sa nu-i deranjam pentru atata lucru de sarbatorile astea! Multumesc pentru raspuns, doar punctam ca se mai intampla si altora, si nu facem o tragedie din asta!
     
    in.the.rain, donnadmn, -iulia1992- și alți 6 apreciază asta.
  5. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Buna seara.
    De curand a fost introdus la roata itemul pet Capra in cutie dar mie dupa peste 400 rotiri nu am prins niciodata itemul.
    Oare asa mare ghinion sa am sau rata de prindere este foate foarte mica?
     
    in.the.rain, donnadmn, blackspace77 și alți 8 apreciază asta.
  6. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Eu am 4 itemuri capre și am folosit aproximativ 60 de tichete de petrecere în primele 24 ore ale introducerii ei. Am sesizat și faptul că această "capră" e tare încăpățânată: nu se lasă recoltată cu combina!
     
    in.the.rain, donnadmn, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  7. geta57

    geta57 Rutinat

    Din păcate tasta ”Esc” nu mai funcționează de când ne-a ”lăsat” Adobe....Poate un moderator transmite mai departe acest aspect.
     
    in.the.rain, scutica, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  8. F_L_O_R

    F_L_O_R Scriitor în devenire

    La mine dupa perioada in care a fost oferta, nici nu mai apare la premii, nici piciorus de capra nu am mai vazut!
     
    in.the.rain, CLAUDIU_T, kameliana59 și alți 10 apreciază asta.
  9. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    nu cred ca este vorba de o rata mica.....care oricum pe jackpot este ...mica .... am 3 item e din ultimul introdus dar nu mai tin minte nici cate rotatii am invartit nici daca a trecut mult timp de cand a fost introdus.....trebuie stranse minim 50 rotatii de petrecere si invartite intr o serie....oricum se obtin usor....sunt foarte multe lazi care le ofera.......eu oricum sunt mare fan item e care ofera lazi.....te scutesc de adaposturi de ateliere chiar si pomi.....si le folosesc mai ales in bahama.....am umplut cele 2 locuri si am trecut deja pe terenuri sa amplasez item e castigate la roata ....fac asta de mult timp....am si in terenurile din ferma dar mult mai putine......nu le am numarat dar ar trebui asa groso/modo sa am peste 400 active.....am si inactive....cele care dau unelte sau supercompost spre exemplu....cred ca inactive sa fie minim 150....
     
    in.the.rain, scutica, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  10. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Adica (cel putin la mine) nu mai functioneaza deloc utilizarea tastaturii in joc.
    Eu nu reusesc cu Clrt sa amplasez pomii/ adaposturile/ itemurile multiple, desi in "sfaturile" pe care le afiseaza la descarcare indica acest fapt, sau enter in alte operatii.
    Ar fi fain daca ar incepe sa se rezolve cate ceva si din acest punct de vedere
     
    in.the.rain, scutica, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  11. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Din peste 400 rotati date in 2 seri am prins peste 20 jackpot dar nu si petul capra ps. de care am nevoie pt liniea de vrej.
     
    scutica, tcmxxl1975, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  12. stormy_ania

    stormy_ania Scriitor în devenire

    Se poate recolta cu ”butonul” din dreapta.
     
    paulici_01, tcmxxl1975, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  13. daniela_T

    daniela_T Începător forum

    se pot amplasa cu Ctrl dar dupa fiecare aplasare eliberati tasta si o apasati din nou pt urmatorul item,nu tineti apasat continuu
     
    paulici_01, malagambafane, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  14. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Mulțumesc dar tot e ciudată!
    Fiind un item dătător de bonus mi-ar fi plăcut să se poată amplasa în locul de joacă(unde sunt si celelalte) deoarece mereu uit să recoltez întâi aceste capre și apoi restul itemilor și terenurilor.
     
  15. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Buna seara,

    O intrebare:

    De ce cand incerc sa cumpar cu MD din ofertele de tichete la petrecere nu mi se da voie si apare cu rosu? Editia aceasta nu am cumparat oferte deloc cu MD (adica azi ma refer) insa imi apareau doar cele pe care le poti cumpara cu bani reali.
    Nu vad sa scrie undeva ca sunt reguli diferite pentru fiecare editie. Ma gandesc ca din moment ce se anunta ca se pot cumpara si cu MD si cu bani reali, sa se ofere ambele variante, corect?
    Am sa atasez cateva imagini.
    [​IMG]
     
    paulici_01, malagambafane și Criselt apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ciudat... Desi nu cumpar niciodata, majoritatea le obtin din deschiderea lazilor.
    [​IMG]
     
  18. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Exista si o exceptie care nu a fost mentionata de k0, dar care exista in tutorial:
     
    paulici_01, -iulia1992-, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  19. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Va multumesc amandurora pentru explicatiile oferite.

    Este posibil sa nu inteleg eu, dar, ceea ce descrie ca si "pachete de la banca" nu se aplica si pentru pachetele cu MD din cadrul mini-eventului de 5 ore? Ca toate acele oferte pentru tichete (MD +bani reali) vin in acelasi timp, in cadrul aceluiasi event.

    Banuiesc ca daca nu ti se da voie sa cumperi cu MD (pentru ca depasesti limita pe care nu o depasesti cu bani reali) am putea modifica tutorialul ca sa scrie in loc de "pachete de banca" termenii "cu bani reali". Si motivul pentru asta nu este deloc sarcastic, pentru ca MD-urile is cumparate tot cu bani reali.

    De aceea am cerut ceva explicatii, pentru ca in teorie, MD is bani reali. Ceea ce inseamna ca ar trebui sa ma lase sa pot cumpara linistit in cadrul eventului de 5 ore, peste orice limita.

    Pe deasupra, daca nu putem cumpara cu MD peste limita de 200 din cadrul eventului cu oferte la tichete, de ce mi se permite sa cumpar cate 1 rotatie de la roata, cand am peste 200 de rotatii stranse? Pentru ca, avand in vedere cele de sus mentionate, peste 200 nu ar trebui decat din misiuni, banca sau lazi.

    Doar caut ceva raspunsuri mai logice, ca sa stiu pe ce baza functioneaza acest event de a cumpara tichete.
     
    paulici_01, -iulia1992-, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  20. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Pachete de banca - nu este nimic gresit si nici confuz. De la banca se poate cumpara numai cu bani reali, inclusiv mamudele. Si pentru ca de la banca poti cumpara si mamudele, si tichete de petrecere, asta nu inseamna ca poti cumpara tichete de petrecere cu mamudele peste limita admisa.

    Atata vreme cat ai pe stoc minim 200 tichete de petrecere, nu poti cumpara cu mamudele nici macar unul in plus, doar cu bani reali, de la banca:

    Service-tichete.png
    Tichete petrecere.png Tichete 199.png
     
    trancesound, donnadmn, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.