Roata Norocului - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 25 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Tags:
  1. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Sa speram ca la un moment dat va fi posibil sa schimbam aceste iteme.Eu am foarte multe din fiecare.Chiar si Castelul Pasarila il am in 7 exemplare.Pe celelalte nici nu le mai numar.Am avut noroc in seara aceasta,au iesit foarte multe.Chiar nu ma asteptam.Eu de obicei imi umplu ferma cu resurse la acest event.Am de toate acum,iar septelul imi aduce gologani.Super eveniment.Bravo,frumoase cadouri de sarbatori.Multumim!

    Buna ziua!Va rugam frumos sa ne dati posibilitatea de a darui si schimba itemele castigate la roata norocului.Am numarat acum,si am in total 129 de iteme de toate felurile.Sunt foarte multumita de ele,dar unele stau in inventar pentru ca dau putine puncte.In alta ordine de idei,vecinii mei nu au nici liniile de vrej completate.As dori sa le pot trimite si lor.Va multumesc!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Dec 2015
    ioanagirl94, adria2, luta și alți 5 apreciază asta.
  2. mamica90

    mamica90 Scriitor activ

    Au disparut florile de la roata? De o luna nu imi apare nici una la trageri, si imi lipseste laleaua cantatoare.
     
    ioanagirl94, adria2, Ambra. şi o altă persoană apreciază asta.
  3. cristina-violeta05

    cristina-violeta05 Maestru forum

    A fost anunțată retragerea lor. Atunci au fost obținute foarte ușor. Eu aveam doar 2. Am făcut rost de tichete și le-am luat și pe restul.
     
    ioanagirl94, donnadmn și roliana57 apreciază asta.
  4. mamica90

    mamica90 Scriitor activ

    Multumesc. Adevara,t le-am luat si eu usor pe celelalte, le am in 3-4 exemplare.
     
    ioanagirl94 și cristina-violeta05 apreciază asta.
  5. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Exista posibilatatea ca in urmatoarele editii de DC sa fie introduse jackpot-urile de la roata norocului, gen: cap'tan Sperieciori sau florile, despre care am citit ca s-au scos ca si premii?
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Posibilitatea, teoretic, da, practic, nu cred.
     
    ioanagirl94, roliana57 și matusam apreciază asta.
  7. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Va multumesc pentru raspuns, o dupa-amiaza placuta
     
    ioanagirl94, donnadmn și Chronos apreciază asta.
  8. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Buna ziua,

    Castelul Pasarila, este un item sau PET?
    Multumesc
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  9. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Item.
    Mai multe despre el gasesti AICI.
     
  10. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Iar itemele care nu au fost castigate pana acum de un jucator iar ele au fost "scoase" de la roata ca si jackpot, cum mai pot fi castigate? Va rog sa imi scuzati insistenta dar nu sti cum as putea sa imi completez liniile de vrej
     
    ioanagirl94 și donnadmn apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Este posibil ca pe viitor, sa fie scoase la vanzare la pachet cu linie de vrej, asa cum a mai fost cazul.
     
    ioanagirl94, roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  12. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Va multumesc inca o data pentru raspuns
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2016
    ioanagirl94, Chronos și donnadmn apreciază asta.
  13. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Buna ziua!Prea multe jack-poturi introduse.Sper sa fie sansa mare la bonusuri,ca pomii nu ma intereseaza asa de mult.Sunt prea multi si pe cei vechi cred ca ii avem cu totii.Abia astept evenul,totusi,cu speranta sa castig ceva bonusuri pe langa pomi.Bafta tuturor!

    Super ideea cu bonusurile,am castigat cateva din fiecare.Sunt foatre bucuroasa,dar cred ca ar trebui sa fie castigate ca si tichetele de la combina,sa le putem activa atunci cand va fi necesar.Desi am castigat 6 bonusuri de recolta nu pot sa profit de ele,pentru ca am castigat si 8 de puncte.Este greu sa renunt la bonusurile de puncte in favoarea celor de recolta mai mare,asa ca,cele de recolta se consuma degeaba.Am jucat la roata 400 de rotatii pana acum si vreau sa mai cumpar inca pe atatea.Va rog sa transmiteti propunerea mea pentru viitor,daca va mai fi cazul.Este pacat sa se iroseasca anumite bonusuri in favoarea celorlalte.Oricum,multumesc echipei,am facut mai mult de 12 milioane de puncte numai pana acum.Super!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Mar 2016
    ioanagirl94 și -cosabuena- apreciază asta.
  14. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Eu mi-am invatat lectia. Dupa ce la editia precedenta a mini-eventului am tras vreo 50 de bilete, sperand ca daca trag unul dupa altul poate cresc sansele de a castiga marele premiu si n-a fost nici pe departe asa, de data asta nu am mai jucat. Cand "mare premiu" e un cais, sa fim seriosi!
     
  15. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Corect, să fim serioși. Roata norocului nu poate oferi doar jackpoturi la 10-20-30-50-100 de trageri iar o șansă de aproximativ de 1% la un bonus de 200% PE sau un pom rar este chiar foarte mare pentru această caracteristică de joc.
     
    ioanagirl94, -cosabuena-, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  16. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Am fost foarte serios si eu cand am stricat banii pe 200 tichete cu rezultate 0% pt. bonusul de 200%, sunt constient ca se controleaza sansele dar totusi, hai sa fim seriosi!
    Cand altii avanseaza cateva sute de milioane de PE in 2 zile, cam ce sanse ar trebui sa castige 10-15 bonusuri de 200%
     
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și ce te face să crezi că acei jucători au ”stricat” doar 200 de tichete?
     
  18. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Cu rezultate 0%? Cam cate pachete ar trebui dupa parerea ta?
    Daca ar fi fost macar 1% cum zici, poate luam 20-25 pachete de 200 si as fi ajuns in ambele topuri...
     
    Modificat ultima dată: 11 Mar 2016
    ioanagirl94 și trancesound apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Acest 1% despre care vorbesc nu este o cifră oficială, ci una găsită ochiometric din mai multe încercări. 1% din 200, fiind implicat factorul aleatoriu, poate însemna 0. Sau 1, sau 3, după noroc. La 5000 de rotații să zicem, factorul aleatoriu nu mai influențează atât de mult. Cu siguranță nu stă un programator cu degetul pe butonul ”jackpot”, dar dacă un jackpot ar apărea la fel de des ca celelalte premii, nu s-ar numi jackpot.
     
    ioanagirl94, trancesound și donnadmn apreciază asta.
  20. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Stai tu linistit ca se pot face algoritmi de programare sa-ti dea exact ceva anume...
    Mai devreme a fost vorba de 10-20-30-50-100, acum 200, cand va fi cineva cu 5000!!!?
    Oricum m-am lecuit de aruncat banii aiurea...
     
    ioanagirl94, Veverita02, roliana57 și alți 2 apreciază asta.