Concurs "Sărbătorile iernii"

Discuție în 'Arhiva centrală' creată de Chronos, 9 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    [​IMG]
    Salutare dragi fermieri



    Crăciunul și Anul Nou se apropie, așa că echipa Farmerama vă propune un concurs internațional cu o ocazia sărbătorilor de iarnă.


    Perioada de desfășurare a concursului:

    Concursul se va desfășura pe o durată cuprinsă între 9 decembrie 2014 și 2 ianuarie 2015.


    Reguli:
    • Jucătorii vor trebui să posteze o poză în care să apara bradul lor de Crăciun împodobit sau o poză din timpul petrecerii lor de Anul Nou, eventual suprinderea momentului de la cumpăna dintre ani (pot fi surprinse în fotografie momente ca: desfacerea unei sticle de șampanie, ciocnirea unui pahar cu prietenii, foc de artificii, fabricarea de decorațiuni).
    • În fotografie va trebui să apară scris User Id-ul jucătorului (doar ID, fără username). Va trebui să fie scris pe o suprafață plană (carton, hârtie, tablă, plastic etc). Sunt interzise biletele cu ID în format electronic.
    • Poza va trebui să aibe o rezoluție de minim 640x480 pixeli, însă sunt acceptate și rezoluții mai mari, pentru ca vor fi oricum redimensionate automat în forum.
    • Jucătorii participanți pot posta mai multe fotografii (care să respecte tema concursului) și o pot face prin editarea propriei postări inițiale, dacă vor posta treptat pe parcursul mai multor zile, pot posta toate fotografiile o dată fără a mai edita postarea sau pot posta de mai multe ori cu ocazia adăugării unei fotografii noi.
    • Important: ID-ul contului de joc trebuie să apară în fiecare fotografie, indiferent de numărul de fotografii făcute și postate.
    IMPORTANT

    Odata cu postarea imaginilor, participantul la concurs este de acord ca echipa Farmerama sa le utilizeze in mediul virtual (Facebook, forum, etc.)


    Premii:

    Locul 1
    [​IMG]
    Sania lui Moș Crăciun
    Oferă: 280 PE / 11 ore

    4 x cupon combină de 12 ore

    65 x super hrană


    Locul 2
    [​IMG]
    Sania lui Moș Crăciun
    Oferă: 280 PE / 11 ore

    2 x cupon combină de 12 ore

    50 x super hrană


    Locul 3
    [​IMG]
    Sania lui Moș Crăciun
    Oferă: 280 PE / 11 ore

    1 x cupon combină de 12 ore

    30 x super hrană



    Mențiune
    [​IMG]

    Tun de zăpadă
    Oferă: 10 PE / 30 minute

    1 x cupon combină de 3 ore


    Mențiunea se acordă tuturor jucătorilor clasați începând de pe locul 4 până pe locul 50.


    Concursul se va încheia în data de 02 ianuarie 2015 la ora 18:00 ora serverului, o oră mai târziu în România, iar premiile vor fi creditate în cursul zilei de 05 ianuarie 2015.

    Tema de discuție a concursului o regăsiți // AICI //.


    Sărbători fericite vă dorește
    Echipa voastră Farmerama!
     
  2. AnneMarie22

    AnneMarie22 Începător forum

  3. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    matusam, H3ra, carmelita67 și alți 22 apreciază asta.
  4. Farmerutza

    Farmerutza Duce forum

    matusam, ~Bubbles~, sosy_frumusica și alți 26 apreciază asta.
  5. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    [​IMG] [​IMG] -

    -ciocollate- id 44983018
     
    cristina9400, casttelon, matusam și alți 32 apreciază asta.
  6. puiu55

    puiu55 Scriitor în devenire

  7. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

  8. bogdanalexandru2000

    bogdanalexandru2000 De-al casei

  9. sweetycry01

    sweetycry01 Avansat

  10. iulian_chivu

    iulian_chivu Junior Expert

  11. nicoleta_89

    nicoleta_89 De-al casei

  12. Agro80

    Agro80 Conte forum

    [​IMG]
    [​IMG]

    User: Agro80Id: 13486244
     
  13. shakalacka

    shakalacka Scriitor în devenire



    ID: 29470987



    [​IMG]



    [​IMG]

    [​IMG]



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]



     
  14. -.Mydream.-

    -.Mydream.- Scriitor în devenire

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    cristina9400, casttelon, matusam și alți 15 apreciază asta.
  15. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    ID: 41622583
    usser:mirela2o
    [​IMG] :inlove::inlove::inlove:
     
  16. AlexandruB

    AlexandruB Începător forum

  17. marilena06031

    marilena06031 Novice forum

  18. Sirena11

    Sirena11 Veteran Forum

    User: Sirena11
    Id: 28179346
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    cristina9400, casttelon, andrew1997 și alți 12 apreciază asta.
  19. veve47

    veve47 Conte forum

    Sarbatori Fericite si La multi ani, dragi fermieri!

    Ceea ce voi posta este "bradutul" meu de anul acesta, brad pe care mi l-am dorit mai altfel...
    Ma doare sufletul cand vad cati brazi sunt taiati ca apoi sa ajunga la gunoi sau pe foc si eu stiu foarte bine cat ii trebuie unui copac ca sa creasca la stadiul pe care-l vedem pe piata. Astfel, am decis ca anul acesta sa nu mai fie brad natural (oricum de ani buni folosesc brad artificial) si sa fie altceva, ceva mi-am imaginat in zilele premergatoare Craciunului.
    Pasarelele aurii sunt din primul pom al mamei, doua "vinovate" pentru ruperea unui mister caci au fost gasite...:D
    Nu sunt un fotograf de profesie, dar m-am straduit sa va redau si voua placerea pe care o simt eu vazandu-l, mai ales cand il aprind seara...Avem si un coltisor dedicat Nasterii Domnului, esenta Craciunului.
    Sper sa va placa, iar lumina pomului meu sa fie o lumina promitatoare de bine, pace si bucurii pentru voi toti in anul care "bate la usa". Poate multi nu-mi vor intelege ideea, dar am facut-o cu mare placere si asta a fost viziunea mea.
    Oricum o crenguta de brad natural am luat si eu si am "imprastiat-o" prin casa.

    veve47
    ID: 30437194

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    cristina9400, andrew1997, matusam și alți 9 apreciază asta.
  20. veve47

    veve47 Conte forum

    Off, tehnica bat-o vina! Probleme la site-ul de upload. Revenim deci cu pozele lipsa:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    veve47
    ID: 30437194
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.