Scoala fermierilor

Discuție în 'Probleme generale' creată de voilaalexandra, 25 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. voilaalexandra

    voilaalexandra Începător forum

    Buna ziua, acum o luna am devenit mentor si eu, foarte greu, dar in decurs de o zi am primit si cei 3 ucenici, imi tot aparea mesajul ,, Va fi adaugat un pui cand va fi unul disponibil,, .
    Dupa ce sau maturizat doi din puii mei am cautat altii, aici este problema ca de o saptamana primesc pui dar sunt toti inactivi, cu cronometrul pe rosul ( poate nu au intrat de saptamani, luni sau chiar ani), am sters am cautat altii dar nimic, nu primesc nici unul activ pe joc.
    Ce se intampla, nu mai sunt jucatori cu nivel mic, sau este vre-o problema, stiam ca se primesc pui care sunt activi pe joc, nu inactivi? In ritmul acesta nu avem nici o sansa sa ne bucuram de Scoala, cu toate ca am devenit mentori.
     
    Modificat ultima dată: 25 Sep 2015
  2. X-mod

    X-mod Guest

    Buna ziua!
    Crezi ca te ajuta ACEST topic? S-a discutat acelasi lucru. :)
     
    stoiantudorel și donnadmn apreciază asta.
  3. voilaalexandra

    voilaalexandra Începător forum

    Am citit acest topic, acolo se vorbeste ca se primesc greu ucenicii, nicidecum ca primesti numai ucenici inactivi, mentionez ca pana acum am sters peste 10 pe cronomertu rosu si cand caut altul, primesc la fel.
     
  4. -george39-

    -george39- Scriitor activ

    Buna ziua.Aceeasi problema o intampin si eu,de zile in sir...primesc pui de lvl 2 sau 3 inactivi...sunt conturi abandonate,ar trebui restrictionat accesul la scoala fermierilor acelor conturi cu termometrul rosu...altfel le rotim inutil..inca nu am reusit sa prind un pui activ.
     
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Există într-adevăr o problemă care nu e tocmai eroare. Numărul de ucenici inactivi din sistem este mai mare, mult mai mare decât numărul celor activi în momentul de față, de aceea se și intenționează schimbarea sistemului de mentorare.
     
    stoiantudorel, Chrisstina87 și donnadmn apreciază asta.
  6. Sirena11

    Sirena11 Veteran Forum

    Buna ziua! In urma cu o luna ai devenit mentor?!? Oare mi a scapat un anunt? Pentru ca am tot citit raspunsuri de la moderatori in care se spunea ca momentan posibilitatea de a deveni mentor este suspendata...
     
    stef85600, roliana57, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  7. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Eu am devenit mentor de o saptamina si am aceeasi problema cu ucenici inactivi.
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  8. voilaalexandra

    voilaalexandra Începător forum

    Da , acum nu pot spune daca este exact o luna, poate fi cu cateva zile + sau -.
     
    roliana57 și donnadmn apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Este suspendata. Dintr-o eroare au aparut cativa mentori noi, ceea ce a contribuit si la criza actuala de ucenici activi.
     
    donnadmn, matusam și SkumpikaNina apreciază asta.
  10. aurelia011970

    aurelia011970 Duce forum

    Si eu aceasi problema. Am crezut ca numai la mine se intampla. Si ce bucurie cand am devenit mentor , cam acum o saptamana !!! Dar, acum sunt putin dezamagita !!! Poate totusi se poate face ceva !!! Vorba aceea : 'Nemultumitului i se ia darul ! ".
     
    stoiantudorel, roliana57, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Vrei? :D
     
    stoiantudorel, zahara1663, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  12. aurelia011970

    aurelia011970 Duce forum

    :cry:NUUUUUUUUUUUUUUU !!!! In nici un caz !!!!!Am asteptat mult prea mult !!!
     
    stoiantudorel, zahara1663, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  13. diannna_myky

    diannna_myky Novice forum

    Buna seara.
    Eu de 2 saptamani primesc cate 4 ucenici ,toti cu termometrul rosu.Asta seara am primit alti 4 care se numesc rere38.rere39,rere40 si rere 41 :)))
    Se intampla ceva cu sistemul de mentorare??
    Am doar un pui activ,restul sunt cu acelasi nume de obicei doar difera numarul,ca azi,si toti de lvl 3,4,5


    Pana acum 2 saptamani mi se alocau ucenici care erau online la data cererii de ucenici noi,daca nu se gaseau online mi se aprindea lampa deasupra oului si imi zicea sa astept pana se va gasi un ucenic nou,acum imi baga numai ucenici offline si cu termometrul rosu
     
    Modificat ultima dată: 28 Sep 2015
    -jenitrandafir- și roliana57 apreciază asta.
  14. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    :p
     
  15. _-nataly-_

    _-nataly-_ Scriitor în devenire

    Eu am fost mai rapida, am luat pe rere15 si rere16:).
    Ne spune si noua cineva daca se aude de ceva modificari in scoala ferierilor, nici eu nu am decat un singur ucenic activ.
     
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Probabil ni se va spune la Anunțuri oficiale ce măsuri se vor lua măsuri pentru a corecta problemele descrise mai sus. Sau vom vedea direct rezultatul.
     
    roliana57, _Agathon_, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  17. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    De aproape o luna primesc numai ucenici inactivi, cei activi merg in alte parti, se mai face ceva in sensul rezolvarii situatiei neplacute sau nu?
    In fiecare zi schimb cate 2-3 inactivi, nu stiu mecanismul prin care-i ..nimeresc EU.., iar in ultima luna unul singur a ajuns la lv. 40
     
    Modificat ultima dată: 13 Oct 2015
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Situatia a fost anuntata de ceva timp dezvoltatorilor, insa tot de ceva timp au aparut si ucenicii activi. Poate nu ai nimerit tu, dar ei au aparut. Dupa cum am mai spus, mai luati in calcul si faptul ca poate nu mai sunt asa multe conturi de nivel eligibil de ucenic, care sa fie active.
     
  19. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Salutare, harnici fermieri! Vreau sa impartasesc cu voi aceasta bucurie: am devenit mentor! Asa ca nu va pierdeti speranta! Perioada sarbatorilor aduce surprize placute.
     
    -jenitrandafir-, matusam, Gogoasa și alți 5 apreciază asta.
  20. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Buna! Si eu am avut aceasta bucurie cand am intrat dimineata pe ferma. SYSTEM mi-a facut ziua frumoasa! Sa avem spor!:D